1000 Ork Avcının Kılıçları 1.kitap

8,3/10  (10 Oy) · 
26 okunma  · 
10 beğeni  · 
727 gösterim
Bir Kara Elf...
İki büyülü kılıç...
Bir bilinmeyen düşman...
Ve kana susamış bir işgalci sürüsü...

Henüz kim tarafından yönlendirildiği bilinmeyen bu acımasız ork sürüsü; Dünyanın Omurgası'nı yakıp yıkarken, önlerine çıkan her şeyi yok ediyordu.

Her şey ayaklar altında çiğnenirken, Kara Elf Drizzt Do'Urden ve arkadaşları; bu önlenemez yıkımın karşısına çıkarlar...

Baltalar, kılıçlar, oklar, mızraklar ve hatta kayalar havada savrulurken, artık önlerindeki tek hedef bu dehşet verici sürüydü: 1000 Ork!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  398
 • ISBN:
  9789758904389
 • Çeviri:
  Ali Seval
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 May 14:58 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Kral Gandalug ölür ve Bruenor'un tekrar tahta geçmesi gerekmektedir. Ancak dört adet kaçak drow'un işbirliğine soktuğu orklar ve ataz devleri kervanları yağmalamakta ve köylere saldırmaktadır. Bu arada Mithril salonlarının rakibi olan Mirabar kentinde Bruenor ile karşılaşan komutan Torgar, onlardan etkilenir ve kendi kentindeki çatışmalardan sıkılarak Mithril salonlarına doğru yola çıkar dört yüz cüce ile beraber. Yüzlerce orku öldüren Bruenor, Drizzt, Cattibrie, Regis, savaş öncüsü Pwent ve komutan Dagnabit Shallows kasabasına yerleşir. Bu arada Cadderly'nin yardımcıları olan cüceler Ivan ve Pikel de Bruenor'un taç giyme merasimi için yola çıkmışlardır. Ancak ayaz devi kraliçesi Gerti ve ork kralı Obould'un gönderdiği bir ork ve on devlik bir kuvvet, Shallows kasabasını kuşatmaya almıştır. Acaba bu ordu başarılı olabilecek midir? Drizzt ve arkadaşları bu yıkımdan sağ salim kurtulabilecek midir? Torgar ve Pwent'in birlikleri zamanında kasabaya yardım getirebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.