Yıldızsız Gece Drizzt Efsanesi 8.kitap

6,6/10  (8 Oy) · 
35 okunma  · 
9 beğeni  · 
895 gösterim
Mithril Salonu'nda kalarak hiçbir cevap bulamam... korkarım ki cevapları arayabileceğim tek bir yer var...

Karanlıkaltı... gizlenen karanlığın, kasvet dolu, sessiz ve tehlikeli koridorların diyarı. Burada geceler yok. Sadece tek, sonsuz, yıldızsız bir gece var.

Drizzt Do'Urden, şeytani ırkının kötü amaçlarını öğrenmek için Karanlıkaltı'na geri dönmek, içindeki avcıyı yeniden uyandırmak zorunda. Sadece geldiği yere, şeytani kara elflerin şehrine geri dönerse dostlarını tehlikeden kurtarabilir. Böylece anayurduna doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor kahramanımız. Eski dostları ve düşmanları onu bekliyor, geçmiş yaşamının gölgeleri arasında.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9789758904648
 • Orijinal Adı:
  The Starless Night
 • Çeviri:
  Ali Seval
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 May 14:56 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Drizzt, Wulfgar'ın ölümünden sonra dostlarına daha fazla zarar gelmemesi için Menzoberrenzan'a doğru yola çıkar. Kendisine zarar vermek isteyen drowlarla yüzleşmek niyetindedir. Regis'e bazı eşyalarını bırakır ve gider ancak Cattibrie onun peşine düşer. Menzoberrenzan'da ikisi de Jarlaxle ve Artemis Entreri'ye esir düşerler. Baenre evi Drizzt'i kullanarak ittifak kurup Mithril salonlarını zaptedecektir. Ama kaosu seven Jarlaxle, Artemis Entreri'ye Drizzt öldüğü zaman bir daha gün yüzünü göremeyeceğini söyler ve Artemis ile Cattibrie işbirliği yaparlar. Türlü işkence gören Drizzt'i kurtarmaya çalışırlar ancak Baenre evinin silah ustası Dantrag, büyücü Triel ve drowlar peşlerindedir. Acaba bu işten sağ salim kurtulup tekrardan Mithril salonlarını görebilecekler midir? Artemis ve Drizzt arasındaki geçici ittifak nasıl devam edecektir? Soluksuz okunan bir roman.