·
Okunma
·
Beğeni
·
12372
Gösterim
Adı:
67
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052214299
Kitabın türü:
Orijinal adı:
67
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hayykitap
Gördüğü ile gerçekte olması mümkün olmayan bir uyuşmazlık vardı aynanın köşesinden yansıyan görüntüsü ile arasında.

Normal bir hayatı olan, normal bir hayatı olduğunu düşünen adamdı. Ailesiyle birlikte gidecekleri tatil için çıktığı yol, O’nu hayatının yolculuğuna sürükledi. Kabus ve gerçeğin, gerçek ve pişmanlığın iç içe geçtiği bir yolculuğa....

Geçirdiği trafik kazasının ardından kendini hiç bilmediği bir yerde bulan; adını, mesleğini, ailesini ve en önemlisi kendini bilmeyen bir adamın hikayesi.

Kimsin sen? Kimsin oğlum sen? Lan ben kimim?! Bu ne Lan! Kimsin sen?!

İnsan azat edebilir mi kendini kendi azabından? Üstelik her adımda kendini keşfettiği bu yolculuğun sonu kaçmak istediği gerçeklere çıkıyorsa...

67, hakikatin göz ardı edilen kıyılarında, varoluş sancılarının tam ortasında, sahici, sarsıcı ve sürükleyici bir hikaye. Oğuzhan Uğur’dan iddialı bir ilk roman...
128 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Oğuzhan Uğur düşünce ve anlatım tarzıyla sosyal mecralardan severek takip ettiğim biri. Senaristliğini de başarılı bulurum fakat kitap konusunda ne bekleyeceğimi bilmiyordum. Beklenti içinde olmadığım için ilk kitabı beni oldukça tatmin etti. Akıcı ve merak uyandırıcı ve oldukça kafa karıştırıcı bir konusu var. Toplumsal yaralarımıza yine kendi tarzında değinmiş, o çok sevdiğim yorumlarını da serpiştirmeyi ihmal etmemiş. Umarım yazmaya devam eder.
128 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Oğuzhan Uğur’u ortaokul zamanlarımda tanıdım ve sadece müzikleriyle eğlendiğim biriydi. Sonra YouTube Kanalı ile bütün ülkeye virüs gibi yayıldı ve çokta güzel oldu. Kendi fikirleriyle ,düşünceleriyle belki çoğumuzun kafasında ki sorulara cevap oldu. Kitap çıkaracağını duyduğumda asla kötü bir şey gelmez ve daha çok yine kendi fikirlerini konu alan bir kitap olur diye düşünmüştüm. Fakat bence takipçilerini yanıltılarak ilk kitabı olmasına rağmen yine kendi tarzını yansıtarak bir kurgu kitap yazmış çokta başarılı olmuş. Ben sonunu merak ederek okudum. En önemlisi kurgusu beni çok fazla yormadı. muhteşem bir sonla bitirdi. Evet Çete şimdi asıl soru! BİZ KİMİZ?
128 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Her kitabı bir diğerinden ayıran bazı özellikler vardır; bir düşünce,bir ayrıntı ya da kitabı bitirip kafanı kaldırdığında seni kendi dünyandan soyutlayacak bir kurgusu vardır fikrimce.

Yaptığımız ve geri dönmediğimiz hatalar ,haksızlıklar ,önem vermediğimiz insanlar aslında her biri sırtımızda oluşan koca bir kamburmuş meğerse. Bu kitap elimizle daha önce fark etmediğimiz kamburumuza dokunmamızı sağlıyor,peşimizde olanların aslında içimizde olduğu gerçeğini çok sert vuruyor yüzümüze. Oğuzhan Uğur'un kıvrak zekasıyla birleşen kurgu uykumuzdan uyanmamız için bize gösterilen 67 dakikalık bir komaya sokuyor. Umarım uykudan uyanmak komadan kalkmakdan daha zor gelmez bizlere. İyi okumalar...
128 syf.
·4 günde·5/10
Oğuzhan abimizi sosyal mecralardan nefes almadan konuşmalarıyla, hızlı cevaplarıyla ve muazzööğr diye bağırışıyla severek takip ediyorum. Kitap yazdığını öğrendiğimde şaşırmadım aksine sevindim de çünkü konuşma kabiliyetini kitaba nasıl yansıtır ne okuruz diye merak ettim açıkçası. Aynı fikirlere sahip olmadığımız cok konu olmasına rağmen bilgi sahibi olup araştırıp fikirlerini onaylayıp sunması çok hoşuma gider. Bu düşüncelerle başladığım kitap çok farklı çıktı ve şaşırdım diyebilirim. Dil olarak çok yavan yüzeysel ve günlük konuşma tarzında yazılmış kitap.İlk kitabı diye bunu eleştirmeyi doğru bulmuyorum ama Oğuzhan Uğur ve cümle kurma kabiliyeti olunca konu, bunu eleştirmeden de geçemiyorum. Sonuna doğru biraz sıkıldım kitaptan ancak bağladığı son çok güzeldi. Kimseye hesap vermemiz gerekmeyen durumlarda kurtulduğumuzu sanarız ancak ufacık görünen ama kocaman bir şeyi atlarız 'iç muhakeme veya vicdan' ona siz karar verin artık.Kelebek etkisi dediğimiz olay devreye girer burada. Bizim için nokta kadar değeri olmayan şeyleri bile yaparken aslında ne dağlar devirdiğimizin farkında bile olmayız çoğu zaman. Dikkatli mi olmak gerekir nasıl davranmak gerekir bunun için genelleme yapıp akıl veremem ama sadece bencil olmamaya özen göstermemiz gereken onlarca konu olduğunu söyleyebilirim.
Yine kitap yazsa yine okurum umarım çok daha iyilerini okutur bize. Keyifli okumalar.
128 syf.
·Beğendi·10/10
67, ne kadar kolay söylenebilen bir kitap ismi.Fakat kitap o kadar da basit değil (aslında hiçbir kitap basit değildir.) Bu kitapta anlaşılmayan bir çekicilik var hatta ben bu kitabı aldığım günün akşamı bitirdim. İnsan kitabı okurken bir sonra ki sayfa da nelerle karşılaşacağını kestiremiyor. Her sayfasın da başka bir gerçekle yüzleşiyor ve hayata bakış açısı değişiyor.
Biraz da kitabın konusundan bahsedelim. Ziya adında bir adamımız ailesiyle birlikte çıktığı tatil yolculuğunda geçirdiği trafik kazasıyla kendini bir kısır döngü içerisinde buluyor.
Kısacası kitabı okumanızı öneririm.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Oğuzhan Uğur’u youtubedan takip ediyorum, onun öncesinde de şarkılarından biliyorum ve başarılı biri olduğunu düşünüyorum. Kitap çıkardığı zaman hemen alıp okumayı istedim ve okurken gerçekten “ben ne okuyorum?” diye sordum kendime sonuna kadar fakat sonlarında her şeyin belli olmasıyla gerçekten ilk kitabı olduğunu göz önüne alırsak gayet iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Çok beğendim. Tavsiye ederim hepinize.
128 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Oğuzhan Uğur. Çok yeni tanıdım. Kitabını da tesadüfen aldım. Ön yargı oluşmaması açısından kitap incelemelerini okumadım. Kitaba başladığım da ne ile karşılaşacağımı tahmin edemezdim. Başta konuya hakim olamadım ne beklediğimi bilmediğimden. Sonrası akıp gitti. Çok akıcı bir üslupla yazılmış sanki biri size çok heyecanlı bir olay anlatıyor sizde sonunu duymak için dikkatle dinliyorsunuz gibi. Olayın anlatılış şekli bana ilginç geldi sevdim. Kitabın sonuna geldiğinizde derin bir nefes alıp sorguluyorsunuz. Yaptıklarınızı, kırdıklarınızı.. Hatalarımızı ölüm bizi bulmadan farketmek ve telafi etmek dileğiyle. İyi okumalar.
128 syf.
·Beğendi·5/10
Kitap Türkiye'nin maruz kaldığı sorunları farklı karakterlerle buluşturmuş. Ve bizim o duyguları yaşayabilmemiz için çabalamış. Masa başında çabalamak gerek ;) . Gercekten anlamak gerek . Edebi yazı olmuş diyemem ama konu olarak kaliteli bir eser . :)

Oğuzhan Uğur
67
128 syf.
·Beğendi
Yazarın kendisini pek sever ve takip ederim.
Komik, eğlenceli şarkı ve videoları uzun zamandır piyasada. İzleyip izleyip gülerim. Sosyal medya kanallarında da iyi takipçileri olan bir şahıs. Daha çok komedi yönüyle ön planda fakat oyunculuk, müzisyenlik, yönetmenlik dallarında da başarılıdır kendisi. Üstelik ciddi konularda oldukça nüktedan
Kitabın türünü Komedi bekledim açıkçası ama inceledim ve tam tersi bir çeşit psikolojik macera ile karşılaştım. Bu durum daha çok dikkatimi çekti, merakla aldım.

Kötü değil ama 'vay hiç beklemiyordum' demedim.
İyi mi?
Okunur.
Anlatım güzel, cümleler bağlantılar başarılı. Zaten yazarın sözel ifadesi de iyidir. Kaleme de yansımış. Akıcı bir anlatım. Net bir üslup.
Kurgu; komedyen yönü ağır basan bir karaktere göre oldukça etkileyici. Herhangi biri yazmış olsa günlük karşılaştığımız aklı karışık bir insan yazmış derim.
Oğuzhan Uğur yazmış diye düşününce "adam güldürüyor ama bir yandan da Depresif yazabiliyormuş" dedim. Bu noktada takdir ettim.
Bana göre sorun ise; kısa olmasına rağmen "eee hadi bitsin artık" dedim. Sıkıldığım nokta anlatım değil kurgu. Olay döngüsünün en başında ne olduğunu tahmin ettim. Bu yüzden aynı durumu farklı şekillerde tekrar tekrar okuyor gibi oldum. Konuyu açıklamak istemediğim için bu yorum biraz kapalı kalacak.
Kurgunun sonu güzel. Okuduğuma değdi. Meğer bir ders vermek istiyormus okura. Tıpkı videolarında esprilerle altını çizerek dikkat çektiği ciddi konulara bu kez hayal dünyasında farklı sahneler yaşatarak dikkat çekiyor. Ve acımadan son noktayı koyup doğru mesajı veriyor.

Fiyatı fazlasıyla uygun. En kötü kitabı bile okusanız vakit kaybetmiş olmazsınız o yüzden bu kitabı da denk gelirseniz okuyun derim. Genç yaşta her dalda emek veren bir şahsiyet sonuçta.
67 Oğuzhan Uğur
128 syf.
·Beğendi·10/10
Oğuzhan Uğur harika bir kurguyla bizimle. Ince eleyip sık dokuyarak yazdığı bu eser son satırlarında tüylerimi hayli ürpertti. Okunmaya değer nadir kitaplardan biri.. 67 sizi de çok sarsacak..
Hani yavrumuza ‘senin için dünyayı yakarım’ deriz ya... Hiç düşünmeyiz be ortağım, o yaktığımız dünyada bizimkinden hariç kaç tane daha yavrucak var diye. Kaç tane daha ana baba var...
- Genç bir Türk delikanlısısın, daha Türkçe’ yi bile doğru düzgün konuşamayan Türk delikanlısı...

+ Yav Allah aşkına agam... Adama soruyorsun ‘gardaş nerelisin?’ diye ‘Ankaralıyım ama Selanik’ ten geldik’ diyor, ‘Trabzonluyuz ama Yugoslav göçmeniyiz’ diyor, ‘Eskişehirliyim ama Çerkeziz’ diyor. E İstanbul ne? Alayı ‘göçmenim de göçmenim’ diyor. Şimdi siz Türkçe’ yi pek güzel konuşanlar bile bir türlü Türk olduğunuzu kabul edemiyorsunuz da ben konuşamadım diye mi Türk olamadım? Sen nesin agam?
Zaten birinin kim olduğunu sorunca ya adından ya mesleğinden bahsediyor. Bir fark yarat be, ne olacak? Bana kim olduğunu söyle, inan adın umurumda değil.
“Hafıza, sırtımızda taşıdığımız seyahat çantasıdır aslında. Sonsuz hayat döngüsünün içinde her gün, her dakika yenileri eklenir de kamburu çıkar insanın onu taşıdıkça. Zamanla bazılarını atmak zorunda kalır ilerleyebilmek için. Hiç vazgeçemedikleri vardır bir de, her gün elinin altında olsun, istediğinde hemen ulaşabilsin ister insan...”
Oğuzhan Uğur
Sayfa 75 - Hayykitap Edebiyat
“Zaten birinin kim olduğunu sorunca ya adından ya mesleğinden bahsediyor.. / Bana kim olduğunu söyle, inan adın umrumda değil.. “
Oğuzhan Uğur
Sayfa 34 - Hayykitap
Zaten birinin kim olduğunu sorunca ya adından ya mesleğinden bahsediyor. Bir fark yarat be, ne olacak? Bana kim olduğunu söyle, inan adın umrumda değil.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
67
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
128
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052214299
Kitabın türü:
Orijinal adı:
67
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hayykitap
Gördüğü ile gerçekte olması mümkün olmayan bir uyuşmazlık vardı aynanın köşesinden yansıyan görüntüsü ile arasında.

Normal bir hayatı olan, normal bir hayatı olduğunu düşünen adamdı. Ailesiyle birlikte gidecekleri tatil için çıktığı yol, O’nu hayatının yolculuğuna sürükledi. Kabus ve gerçeğin, gerçek ve pişmanlığın iç içe geçtiği bir yolculuğa....

Geçirdiği trafik kazasının ardından kendini hiç bilmediği bir yerde bulan; adını, mesleğini, ailesini ve en önemlisi kendini bilmeyen bir adamın hikayesi.

Kimsin sen? Kimsin oğlum sen? Lan ben kimim?! Bu ne Lan! Kimsin sen?!

İnsan azat edebilir mi kendini kendi azabından? Üstelik her adımda kendini keşfettiği bu yolculuğun sonu kaçmak istediği gerçeklere çıkıyorsa...

67, hakikatin göz ardı edilen kıyılarında, varoluş sancılarının tam ortasında, sahici, sarsıcı ve sürükleyici bir hikaye. Oğuzhan Uğur’dan iddialı bir ilk roman...

Kitabı okuyanlar 1.252 okur

  • Hacer
  • Tolga Elmas
  • Yasemin turhan
  • Nobody
  • Gamze AKMAN
  • Enis Udül
  • Merdümgiriz
  • Ayşenur Böğrek
  • Mehmet Emin KARAKUŞ
  • Sevilay Usta

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%21.5 (104)
9
%6.6 (32)
8
%16.1 (78)
7
%14.5 (70)
6
%16.8 (81)
5
%10.1 (49)
4
%2.9 (14)
3
%3.9 (19)
2
%3.1 (15)
1
%4.3 (21)

Kitabın sıralamaları