Amerikan Vampiri American Vampire Serisi 1

7,8/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
8 beğeni  · 
592 gösterim
Yeni Bir Yüzyıl İçin Yeni Bir Vampir
Kurnaz, acımasız ve zehirli bir yılan kadar tehlikeli Skinner Sweet, kabalığıyla olduğu kadar inatçılığıyla da ün salmıştır. Fakat Amerikan topraklarında rastlanan ilk vampir olan Sweet, alışılagelmiş gece yaratıklarından biri değildir. Daha güçlü, daha azılı bir vampir olan ve gücünü güneşten alan Sweet, yeni bir kan-emici ırkın, Amerikan Vampirinin ilk örneğidir.

Mezarından kalktıktan kırk beş yıl sonra, Sweet kendisini genç ve güzel insanların pervaneler gibi Hollywood ışıklarına doğru çekildikleri 1920li yılların Los Angelesında bulur. Ne var ki, genç aktris Pearl Jonesun da keşfetmek üzere olduğu gibi, burada basit insani hırsların ötesinde bir şeyler dönmektedir. Pearlün film yıldızı olma hayali kanlı bir kâbusa dönüşünce, Sweet ona intikam alma gücünün yanı sıra, hayatta kalabilmesi için tek şansını da sunar.

On yıllar süren Amerikan genişlemesini ve yaşayan ölülerin evrimini harmanlayan korkunun efsanevi ustası Stephen King, Amerikan Vampiri için çizgi romanın yaratıcısı Scott Snyder ve sanatçı Rafael Albuquerque ile bir araya gelerek, Vertigo serisinin büyük beğeni toplayan ilk beş sayısını birleştiriyor ve bu kitap King tarafından yazılmış yeni bir giriş bölümünü de içeriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2015
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786059155021
 • Orijinal Adı:
  American Vampire, Volume 1
 • Çeviri:
  Güneş Becerik Demirel
 • Yayınevi:
  JBC Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Alperen Kırcanoğulları 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

JBC'nin Batman jestinden sonra yaptığı en güzel iş belki de. Yazar kadrosunda Stephen King'in olduğu bir vampir hikayesi. Hem de çizgi roman. Yeme de yanında yat.