Ana Baba ve Çocuk

8,5/10  (2 Oy) · 
24 okunma  · 
2 beğeni  · 
855 gösterim
Günümüzde çocuk önemle ele alınması gereken bir bireydir.Özellikle uyum ve davranış bozukluğu gösteren ve suça itilen çocukların giderek artması ana baba ve eğitimcilerin 'Çocuk eğitimi' konusunda daha dikkatli ve bilimsel bir yaklaşım içinde olmalarını zorunlu hale getirmektedir.Günümüz anne ve babası artık geleneksel çocuk terbiyesi metotlarının yetersizliğinin bilincinde olduğu gibi çağdaş kitle iletişim araçlarının olumsuz etkilerinden de haberdardır.Bu durum ana-babaları 'en sağlıklı eğitim koşulları 'konusunda bir arayışa itmektedir. Ana-Baba ve Çocuk adlı kitabımız bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitapta, sade ve anlaşılır bir dil kullanılmaya özen gösterilerek, çocukla iletişim kurma teknikleri ve çocuğu yönlendirmede ailenin rolü açıklanmaktadır.Her ev, her aile ve her eğitimci için vazgeçilmez bir kaynak.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9789751403971
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Spoi içerir.

Anne çocuk ilişkisi,anne baba ilişkisi,baba çocuk ilişkisi,anne baba çocuk ilişkisi,çocuklarda cinsel eğitim,çocukların eğitimi,sosyal ortamı anlatılmakta.

Keyifli okumalar.

Kitaptan 12 Alıntı

"Kitap okumak, insanı diğer canlılardan ayıran önemli bir özellik ve zihin gücünün geliştirilmesinde yararlı bir araçtır. İyi bir okuma alışkanlığının iki temel koşulu vardır. Bunlar, okuma sabrı ve okuma zevki'dir".

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 157)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 157)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Freud:"Normal olarak çocuğun küçük kardeşine karşı tutumu,kardeşiyle arasındaki yaş farkının basit bir fonksiyonudur," diye yazar.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 113 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 113 - Remzi Kitabevi Yayınları)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Özgür ortamda yetişen,sorumluluk Ve özgüvene sahip olan çocuk,özgürlüğün istediğini yapmak olmadığını bilir.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 120 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 120 - Remzi Kitabevi Yayınları)

"Anne ve babanın,çocuklarına yönelttikleri tutumların sağlıklı olması,büyük ölçüde onların kendi içlerinde barışık,dengeli,huzurlu ve birbirlerine karşı sevgi ve saygılı olmalarına bağlıdır."

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 27)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 27)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Serbest ve güvenli ortamda yetişen çocuklar,ilgi ve doğal eğilimlerini gizlemezler.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 223 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 223 - Remzi Kitabevi Yayınları)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Çocuğa realiteyle baş başa kalma imkânı verilmelidir.Bazı tehlikeleri yaşatarak aşmak,tehlikeden kaçınmaktan daha iyi sonuç verir.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 118 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 118 - Remzi Kitabevi Yayınları)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Özgürlük,çocuğa sorumluluk Ve özgüven verir.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 119 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 119 - Remzi Kitabevi Yayınları)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Oyun,gerçek dünyayla hayal dünyası arasındaki köprüdür.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 173 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 173 - Remzi Kitabevi Yayınları)

"Uyumlu ve özgür bir aile ortamı içinde yetişen çocuk,özerk bir birey olarak yetişkin yaşamına ulaşabilir.Ürün her zaman ekilen tohumla ve beraberinde hazırlanan yakın çevre şartlarıyla doğru orantılı olarak gelişir."

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 26)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 26)
Yağmur 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Gerçek bilgiler,bireyin yaşamında bir ihtiyacı karşıladıkları için süreklidirler.Bu sebeple ihtiyaç Ne kadar güçlü olursa,ilgi de o derece güçlü Ve uzun süreli olur.Çocuk,ilgilerle dünyaya gelmez.O,bu ilgileri Bazı deneyimler sonucu,öğrenme yoluyla geliştirir.İlgikerin gelişiminde bireysel farklar önemli bir yer tutar.İlgilerle fizyolojik ve zihinsel gelişme arasında bir paralellik görülür.

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 155 - Remzi Kitabevi Yayınları)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 155 - Remzi Kitabevi Yayınları)
2 /