Ana Baba ve Çocuk

0,0/10  (0 Oy) · 
16 okunma  · 
0 beğeni  · 
706 gösterim
Günümüzde çocuk önemle ele alınması gereken bir bireydir.Özellikle uyum ve davranış bozukluğu gösteren ve suça itilen çocukların giderek artması ana baba ve eğitimcilerin 'Çocuk eğitimi' konusunda daha dikkatli ve bilimsel bir yaklaşım içinde olmalarını zorunlu hale getirmektedir.Günümüz anne ve babası artık geleneksel çocuk terbiyesi metotlarının yetersizliğinin bilincinde olduğu gibi çağdaş kitle iletişim araçlarının olumsuz etkilerinden de haberdardır.Bu durum ana-babaları 'en sağlıklı eğitim koşulları 'konusunda bir arayışa itmektedir. Ana-Baba ve Çocuk adlı kitabımız bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitapta, sade ve anlaşılır bir dil kullanılmaya özen gösterilerek, çocukla iletişim kurma teknikleri ve çocuğu yönlendirmede ailenin rolü açıklanmaktadır.Her ev, her aile ve her eğitimci için vazgeçilmez bir kaynak.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9789751403971
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

"Kitap okumak, insanı diğer canlılardan ayıran önemli bir özellik ve zihin gücünün geliştirilmesinde yararlı bir araçtır. İyi bir okuma alışkanlığının iki temel koşulu vardır. Bunlar, okuma sabrı ve okuma zevki'dir".

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 157)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 157)

"Anne ve babanın,çocuklarına yönelttikleri tutumların sağlıklı olması,büyük ölçüde onların kendi içlerinde barışık,dengeli,huzurlu ve birbirlerine karşı sevgi ve saygılı olmalarına bağlıdır."

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 27)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 27)

"Uyumlu ve özgür bir aile ortamı içinde yetişen çocuk,özerk bir birey olarak yetişkin yaşamına ulaşabilir.Ürün her zaman ekilen tohumla ve beraberinde hazırlanan yakın çevre şartlarıyla doğru orantılı olarak gelişir."

Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 26)Ana Baba ve Çocuk, Haluk Yavuzer (Sayfa 26)