Adı:
Anlaşma
Alt başlık:
Off-Campus Serisi 1
Baskı tarihi:
Şubat 2016
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016715
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Deal
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
2015 Goodreads En İyi 5 Romans Kitabından Biri
Okulun kötü çocuğuyla anlaşmak üzereydi ve işler fena halde karışacaktı...
Hannah Wells onu baştan çıkaracak birini sonunda bulmuştu. Hayatındaki diğer her şey konusunda son derece kendisine güvenmesine rağmen, konu seks ve arzulara geldiğinde boş çuvaldan farkı yoktu. Hoşlandığı adamın dikkatini çekmek için sinir bozucu, çocuksu ve kendini beğenmiş hokey takımı kaptanına özel ders verip onunla çıkıyormuş gibi davranmak zorunda kalsa da, bunu yapmaya kararlıydı.
Garrett Graham'ın tek istediği mezun olduktan sonra profesyonel hokey oyuncusu olmaktı, ancak düşen ortalaması, uğruna çalıştığı her şeyi tehdit ediyordu. Eğer alaycı bir esmer güzelinin başka bir adamı kıskandırmasına yardım etmek takımdaki pozisyonunu garanti altına alacaksa buna katlanırdı. Fakat beklenmedik bir öpücük her ikisini de daha önce yaşamadıkları bir arzu yolculuğuna sürüklediğinde, Garrett numara yapmanın hiçbir işe yaramayacağını anlamıştı. Şimdi sadece Hannah'yı aradığı adamın kendisine çok benzediğine ikna etmeliydi.
"Elle, yeni yetişkin türünün duygularını, romantikliğini ve dizginlenmemiş seksiliğini ustaca yakalıyor! Garrett için çıldıracaksınız! -Alice Clayton, New York Times çoksatan romanı Duvarların Dili Olsa'nın yazarı
"Elle Kenedy daha ilk cümleyle insanı yakalıyor! Hem ateşli hem de kalbinizi burkan cinsten bir roman olan Anlaşma kesinlikle harika! -Katy Evans, New York Times çoksatan yazarı
"Okuduğum en iyi üniversite temalı aşk kitabıydı... Güldüm, kendimden geçtim, kitabı elimden bıramadım. Şiddetle öneriyorum!" -Aestas Book Blog
“Anlaşma” çok severek okuduğum bir New Adult kitabı oldu. Kötü çocuk ve okulun sessiz sakin kızının bir araya gelmesiyle patlıyor hikayemiz ama bu sefer lisede değil de karakterlerimizin üniversitede olduğunu düşünün. Evett eğlenceliydi ama buna ek olarak çok da boş bir kitap değildi. Sevdim yani, bu ara böyle bir kitaba ihtiyacım varmış ;)

Garrett gibi hokey takımının kaptanı, yakışıklı, kendinden emin, başarılı, popüler, ego tavan hatta bazen adinin teki birinin okulun müzik bölümü öğrencisi, sessiz, sakin, Garrett gibi erkeklerden uzak durmaya çalışan, hatta başka bir erkekten hoşlanan Hannah ile karşılaştığını düşünün. Bummm resmen ortalık karışıyor. Hannah’ın felsefe dersinden yüksek not alması ve Garrett’ın aynı dersten çakması sonucu ikisinin yolları kesişiyor. Garrett’ın takımda kalabilmek için bu güzel kıza ihtiyacı var. Ya bu dersi geçecek ya da takımı ve hayallerini bir kenara koyması gerekecek. Hiçbir kız tarafında şimdiye kadar reddedilmeyi yaşamamış olan beyimiz Hannah’dan özel ders alabilmek için deyim yerindeyse sürüm sürüm sürünüyor. Hannah ise ondan uzak durmaya kararlı, taa ki Garrett onun zayıf noktası olan hoşlandığı erkeği fark edene kadar… Kartlar masaya açılıyor, aralarında bir çıkar ilişkisi başlıyor. Garrett Hannah’ın hoşlandığı erkeğin dikkatini çekmesi için yardım edecek, Hannah da Garrett’ın dersi geçebilmesi için…

Evett kabul ediyorum hikaye oldukça klişe ama karakterleri sevdim, işlenişini sevdim, çifti sevdim. Garret için de kötü çocuk dediğime bakmayın, böyle kötüye can kurban… Hani bazı insanlar vardır sadece dilindedir herşey kalbinde bişey yok deriz ya Garrett da öyle… Hannah’a takılmayı çok seviyor. Ben bu kadar temiz kalpli bir çocuk görmedim. Evet çoğu kıza tam bir adi gibi davranmış olabilir ama o da içinde bir çok kabuk bağlamış yarayı saklayan ama zerre belli etmeyen güçlü olanlardan… Hannah desek bu kızın azmine ve ayakta durma çabasına hayran kaldım. Bazı yerlerde beni sinir etse de yaşadığı travmaya rağmen yine de hayata tutunabilmiş çok güçlü bir kadın… Bu yüzden de kolay kolay Garrett’a teslim olmuyor, onu delirtiyor hatta cazibesine de kolay kolay kapılmıyor. Kabul adam taş gibi ama Hannah’da da maşallah iyi bir irade var ;)

Hikaye güzel, karakterler yaşadıkları tüm acılara rağmen eğlenceli, anlatım da gayet akıcı… Karakterler hissettiklerini, yaşadıklarını reddetmiyor kabulleniyor hatta üstüne gidiyor. Gereksiz kıskançlıklar, aşk üçgenleri, dörtgenleri falan yok. Hatta ben o kadar alışmışımki entrikalara falan hikaye çok farklı şekilde ilerleyecek sanmıştım ama hiç de beklediğim gibi olmadı. Çift olması gerektiği gibi önce arkadaş oluyor sonra da adım adım birbirini tanıyor. Sadece Logan’ın Hannah’a olan ilgisi meselesinden hoşlanmadım. O da serinin 2. Kitabı Logan ile ilgili olacağı için çözülür heralde… Kısacası Garrett candır, yerim ben onun kötü çocukluğunu :* Herkese iyi okumalar ;)
Bu tarz kitaplari seviyorum cok eglenceli oluyorlar. Karakterler zit ve surekli birbirleriyle surtusunce ortaya cok tatlis dialoglar cikiyr :) ben okurken cok eglendm. Erkek karkter ayakli ozguvendi resmen cok sewdim kendisini ama ben bu serinin 2.kitabi olan Hata'yi 4 gozle bekliyrm kitabi okuyanlar da bilir. Neyse hikaye ne kadr bilindikte olsa kendini okutan sevdiren bir kitap :)
 • Grinin Elli Tonu
  7.0/10 (871 Oy)652 beğeni3.683 okunma172 alıntı23.317 gösterim
 • Alacakaranlık
  8.0/10 (1.362 Oy)1.096 beğeni7.220 okunma65 alıntı21.060 gösterim
 • Fısıltı
  8.2/10 (1.015 Oy)854 beğeni3.418 okunma95 alıntı26.384 gösterim
 • Şafak Vakti
  8.1/10 (864 Oy)638 beğeni5.091 okunma30 alıntı12.163 gösterim
 • Yeniay
  7.7/10 (841 Oy)634 beğeni5.201 okunma57 alıntı9.384 gösterim
 • Tutulma
  7.8/10 (805 Oy)597 beğeni4.853 okunma23 alıntı8.008 gösterim
 • Karanlığın Elli Tonu
  7.9/10 (461 Oy)363 beğeni2.081 okunma107 alıntı8.705 gösterim
 • Çığlık
  8.2/10 (648 Oy)557 beğeni2.565 okunma29 alıntı12.549 gösterim
 • Özgürlüğün Elli Tonu
  8.0/10 (384 Oy)330 beğeni1.797 okunma22 alıntı7.179 gösterim
 • Patron
  7.7/10 (75 Oy)38 beğeni160 okunma22 alıntı1.975 gösterim
Beni çok şaşırtan bir kitap oldu. Çok basit; her zaman genel geçer şeyleri yazan bir kitap beklemiştim. Çok yoğun bir dönem geçirdiğim için açıkçası kolayıma geldi hiç kitap okumamaktan iyidir diyerek başlamıştım ancak sürekledi beni. İş çıkışı yorgunluktan gözüm kapanırken bile otobüste minibüste okudum. Garret gerçekten örnek bir sporcu ve kişilik kendinden beklenenin aksine. Takımda kalabilmek için bir dersten geçmek zorunda ve Hannah kesinlikle derste çok başarılı. Garret tabii ki Hannah'ın peşine düşüyor ki olaylarda burada başlıyor. Eğlenceli diyalogları ve sadakatlerini çok sevdim. Bence benim gibi yoğun bir dönemdeyseniz ve molaya ihtiyacınız varsa okuyun derim.
Yazar 1.kitabından sonra 2.kitabı yazma hatasını yapmamalıydı. Gerçekten bu hikayeyi çok sevmiştim. Belki devamı gelir, evlenirler çocukları olur vs. hayal ediyordum ama tabii ki de öyle olmadı. Yani bitirdikten sonra devamını beklemeyin, ay ama diğer kitapta da bu çift var belki bir kaç ipucu okuruz gibi düşünceleriniz olmasın, istediğiniz gibi değil. Bence Anlaşma okunmaya değer. Ama ikinci kitabı olan Hata, yazılması bir hata.
Dili ve kurgusu akıcı, karakterler ise samimi, komik, hayran olacağınız türden. İlk sayfadan son sayfaya kadar ilginiz artarak ilerliyor.
Okuyun derim.....
Bu kitaba bayıldım dostlar. Sanırım içinde Hokey oyuncuları geçen kitaplar beni ayrı bir cezbediyor. Lisedeyken de bu tarz bir seri okumuştum Hokey oyuncuları vardı içerisinde.

Kitap inanılmaz kolay okunuyor ve de anlaşılır bir dili var. Bir solukta bitiyor. Yalnız içerisinde biraz cinsellik var hoşlanmayan arkadaşlar için bir uyarı.
Kitap Gerrett ve Hannah'nın birbirleriyle bir anlaşma yapmasıyla başlıyor. Hannah Gerrett ın kaldığı bir dersten geçmesine yardım edecek, Gerrett da Hannah'ya hoşlandığı çocuğu elde etmesinde yardım edecek. Fakat olaylar ikisinin de umduğu gibi olmuyor tabiki. Bakalım kitabın sonu mutlu bitecek mi?
Kesinlikle okunası kitaplardan .
Hoş bir " new adult " kitabı. Kapağına bakarak ön yargılı davranmışım türünün pek çok örneğinin aksine vıcık vıcık bir hikaye yoktu bu kitapta. Hatta anlatımı akıcı cümleler mantıklıydı.Yine türünün pek çok örneklerinin aksine. :)

Okulun popüler çocuğu ve okulun kendi halinde kızı artık klişe olmuşsa da yazar tecavüz ve aile içi şiddet gibi konulara basitçe değinmiş ve hakkını vermek gerekirse de oldukça güzel yazılmış bu kısımlar.

Okuyacak hafif bir şey arıyorsanız kafanızı dağıtacak türde bir eser.
Kapak size az çok ne okuyacağınızı anlatıyor aslında. Off Campus serisinin ilk kitabı. Son zamanlarda okuduğum en eğlenceli kitaptı. Hikayesi çok klişe. Okulun popüler/kötü çocuğu ve iyi/silik kızı bir vesileyle bir araya gelirler ve birbirlerini yavaş yavaş tanımaya, önyargıları çöpe atmaya başlarlar. Kitabı sevmemin nedeni dialoglardı. İnanılmaz tatlılardı. Zaten akıcı bir kitap, çabuk okutuyor kendini.
Aslında okurken bitirmeliyim diyip okuduğum bir kitap oldu. Ne çok fazla abartı ne de gereksizlik vardı. Boş zamanlarda okunmaya değecek daha iyi kitaplar olduğunu düşünüyorum. Entirka seven ve ayrılıklardan keyif alan biriyseniz benim gibi , kitap düz ileriyor aşırı ...
Severek okuduğum, tatlı ve sevimli bir kitaptı. Okurken gülümsedim ve eğlendim. Beklentimi orta seviye de tutmuş ve sadece eğlenmeyi beklemiştim, öyle de oldu. Karakterler akıllıydı, başrol erkeğimiz oldukça sevimli ve akıllıydı, yan karakterleri ileri de okuyacakmışız gibi hissediyorum.

Eğlenmek istediğiniz, mutlu bir anınızda açın ve okuyun.

İyi okumalar. 10/6.
"Sirf meraktan soruyorum, sabahlari uyandiktan sonra kendini ayna karsisinda bir iki saat izliyor musun?"
"İki"
"Kendine beslik falan cakiyor musun?"
"Elbette hayir. Her bir pazimi öptukten sonra tavana dogru tutup yukaridaki buyuk adama boylesine mukemmel bir erkek ornegi yarattigi icin tesekkur ediyorum."
"Başını yastık yığınına yasladı. Bu kadar fazla yastıkla yatan bir insanla daha önce hiç karşılaşmamıştım. Belki de devasa egosunu yaslaması için onlara ihtiyacı vardı."
"Sanırım onu reddeden tek
kız olabilirsin."
"Keşke kadın nüfusunun geri kalanı benim kadar akıllı
olsa."
"Ne düşünüyorum biliyor musun?"
"Kadınlar düşünmemelidir Wellsy. Bu yüzden akıllarınız daha ufak. Bilim bunu kanıtladı."
Logan sağlam bir savunmacıydı, beraber oynadıklarımdan en iyisiydi ve sahip olduğum
en iyi arkadaşımdı. İsmi John'du ama biz ona aynı zamanda ismi John olan Tucker'dan ayırt etmek için Logan diyorduk. Şans bu ki Dean sadece Dean'di, o yüzden onu destansı soyadıyla çağırmak zorunda kalmıyorduk: Heyward-Di Laurentis.
”’Sırf meraktan soruyorum,’ dedi. ‘Sabahları uyandıktan sonra kendini ayna karşısında bir iki saat izliyor musun?’
‘İki,’ diye cevapladım neşeli bir şekilde.
‘Kendine beşlik falan çakıyor musun?’
‘Elbette hayır,’ diyerek sırıttım. ‘Her bir pazımı öptükten sonra tavana doğru tutup yukarıdaki büyük adama böylesine mükemmel bir erkek örneği yarattığı için teşekkür ediyorum.’”
Elle Kennedy
Sayfa 50 - Yabancı Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Anlaşma
Alt başlık:
Off-Campus Serisi 1
Baskı tarihi:
Şubat 2016
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016715
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Deal
Çeviri:
Hanife Albayrak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
2015 Goodreads En İyi 5 Romans Kitabından Biri
Okulun kötü çocuğuyla anlaşmak üzereydi ve işler fena halde karışacaktı...
Hannah Wells onu baştan çıkaracak birini sonunda bulmuştu. Hayatındaki diğer her şey konusunda son derece kendisine güvenmesine rağmen, konu seks ve arzulara geldiğinde boş çuvaldan farkı yoktu. Hoşlandığı adamın dikkatini çekmek için sinir bozucu, çocuksu ve kendini beğenmiş hokey takımı kaptanına özel ders verip onunla çıkıyormuş gibi davranmak zorunda kalsa da, bunu yapmaya kararlıydı.
Garrett Graham'ın tek istediği mezun olduktan sonra profesyonel hokey oyuncusu olmaktı, ancak düşen ortalaması, uğruna çalıştığı her şeyi tehdit ediyordu. Eğer alaycı bir esmer güzelinin başka bir adamı kıskandırmasına yardım etmek takımdaki pozisyonunu garanti altına alacaksa buna katlanırdı. Fakat beklenmedik bir öpücük her ikisini de daha önce yaşamadıkları bir arzu yolculuğuna sürüklediğinde, Garrett numara yapmanın hiçbir işe yaramayacağını anlamıştı. Şimdi sadece Hannah'yı aradığı adamın kendisine çok benzediğine ikna etmeliydi.
"Elle, yeni yetişkin türünün duygularını, romantikliğini ve dizginlenmemiş seksiliğini ustaca yakalıyor! Garrett için çıldıracaksınız! -Alice Clayton, New York Times çoksatan romanı Duvarların Dili Olsa'nın yazarı
"Elle Kenedy daha ilk cümleyle insanı yakalıyor! Hem ateşli hem de kalbinizi burkan cinsten bir roman olan Anlaşma kesinlikle harika! -Katy Evans, New York Times çoksatan yazarı
"Okuduğum en iyi üniversite temalı aşk kitabıydı... Güldüm, kendimden geçtim, kitabı elimden bıramadım. Şiddetle öneriyorum!" -Aestas Book Blog

Kitabı okuyanlar 135 okur

 • esra baş
 • Şule Özarı
 • Neslihan Gedik
 • SB
 • KÜBRA
 • Halime çolak
 • Huriye Koç Çolak
 • Miray vursal
 • BİLGE ÖGETÜRK
 • Yuxel

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.7
14-17 Yaş
%1.4
18-24 Yaş
%42.5
25-34 Yaş
%37
35-44 Yaş
%9.6
45-54 Yaş
%6.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%99
Erkek
%1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.8 (13)
9
%14 (8)
8
%28.1 (16)
7
%19.3 (11)
6
%3.5 (2)
5
%7 (4)
4
%1.8 (1)
3
%1.8 (1)
2
%0
1
%1.8 (1)