6,3/10  (30 Oy) · 
101 okunma  · 
20 beğeni  · 
920 gösterim
Aliiede Truu, bahçesinde yaralı bir kız bulur. Kızla ilgili şüpheleri olsa da bunları görmezden gelir ve onu evine alır. Zara kendisini seks köleliğine zorlayan kişilerden kaçan genç bir kızdır, ama yanında taşıdığı gizemli bir fotoğraf onun Aliiedenin evine tesadüfen sığınmadığını göstermektedir. İkisi de hayatta kalmak için büyük savaşlar vermiş olan bu kadınlar, kendilerini şüphe ve itiraflardan örülü karmaşık bir denklemin içinde bulurlar. Onları birleştirense, kıskançlık, şehvet ve acı dolu bir aile dramıdır.

Sofi Oksanenin bütün dünyada büyük bir başarı elde eden, ödüllü romanı Araf, utanç dolu hayatları ve onları birbirine bağlayan karanlık ve gizemli bir geçmişleri olan iki kadının merak uyandıran, nefes kesen dramatik öyküsü…

"Nobel ödülü için bir öneri... Oksanen muhteşem bir yazar. Araf, dili, tekniği, olay örgüsü ve mesajıyla heyecan uyandırıcı.Oksanen birkaç yıl içinde Nobel ödülünü kazanacaktır."
Maria Schottenius

"Benden Arafın bana ait kopyasını size ödünç vermemi istemeyin. Ondan ayrılamam. İki kere okudum. İlkinde kendimi o kadar kaptırmıştım ki kızım bana şarkı söylerken bile elimden bırakamadım. İkinci kez okumaya karar verdim. Okurları Stieg Larssonun kitapları gibi ele geçirecektir."
Megan De Vorsey

"Tam bir başyapıt. Olağanüstü bir şey. Umarım dünyada okuma yazma bilen herkes Arafı okur."
Nancy Huston

"Karar: Tolstoy ve Pasternak gibi klasik Rus yazarlarını sevenlere ve modern bir şehvet ve ihanet öyküsünden keyif alacak herkese hararetle tavsiye edilir."
Library Journal Review

"Eğer bu yıl başka bir kitap okumayacaksanız, Arafı okuyun."
Elle
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786055360283
 • Orijinal Adı:
  Puhdistus
 • Çeviri:
  Ali Arda
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Sıkıcı bir kitap. Kitabın durumu ne olursa olsun verdiğim paraya asla acımayan bir tipim. Aldığım kitap illaki bana bir şeyler katmıştır mantığıyla hareket eden biriyim.Bu kitap sıkıcı okunması zor bir süre sonra fırlatıp atmak istiyorsunuz ama ben öyle yapmadım. Bitmez gibi görünen sayfalar bitti derin bir oh çektim.