6,3/10  (30 Oy) · 
98 okunma  · 
20 beğeni  · 
902 gösterim
Aliiede Truu, bahçesinde yaralı bir kız bulur. Kızla ilgili şüpheleri olsa da bunları görmezden gelir ve onu evine alır. Zara kendisini seks köleliğine zorlayan kişilerden kaçan genç bir kızdır, ama yanında taşıdığı gizemli bir fotoğraf onun Aliiedenin evine tesadüfen sığınmadığını göstermektedir. İkisi de hayatta kalmak için büyük savaşlar vermiş olan bu kadınlar, kendilerini şüphe ve itiraflardan örülü karmaşık bir denklemin içinde bulurlar. Onları birleştirense, kıskançlık, şehvet ve acı dolu bir aile dramıdır.

Sofi Oksanenin bütün dünyada büyük bir başarı elde eden, ödüllü romanı Araf, utanç dolu hayatları ve onları birbirine bağlayan karanlık ve gizemli bir geçmişleri olan iki kadının merak uyandıran, nefes kesen dramatik öyküsü…

"Nobel ödülü için bir öneri... Oksanen muhteşem bir yazar. Araf, dili, tekniği, olay örgüsü ve mesajıyla heyecan uyandırıcı.Oksanen birkaç yıl içinde Nobel ödülünü kazanacaktır."
Maria Schottenius

"Benden Arafın bana ait kopyasını size ödünç vermemi istemeyin. Ondan ayrılamam. İki kere okudum. İlkinde kendimi o kadar kaptırmıştım ki kızım bana şarkı söylerken bile elimden bırakamadım. İkinci kez okumaya karar verdim. Okurları Stieg Larssonun kitapları gibi ele geçirecektir."
Megan De Vorsey

"Tam bir başyapıt. Olağanüstü bir şey. Umarım dünyada okuma yazma bilen herkes Arafı okur."
Nancy Huston

"Karar: Tolstoy ve Pasternak gibi klasik Rus yazarlarını sevenlere ve modern bir şehvet ve ihanet öyküsünden keyif alacak herkese hararetle tavsiye edilir."
Library Journal Review

"Eğer bu yıl başka bir kitap okumayacaksanız, Arafı okuyun."
Elle
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786055360283
 • Orijinal Adı:
  Puhdistus
 • Çeviri:
  Ali Arda
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Sıkıcı bir kitap. Kitabın durumu ne olursa olsun verdiğim paraya asla acımayan bir tipim. Aldığım kitap illaki bana bir şeyler katmıştır mantığıyla hareket eden biriyim.Bu kitap sıkıcı okunması zor bir süre sonra fırlatıp atmak istiyorsunuz ama ben öyle yapmadım. Bitmez gibi görünen sayfalar bitti derin bir oh çektim.

Cemre Kara 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

okunması gereken kitaplardan biri güçlü bir olay akışı var anneme bile okutabildiğim nadir kitaplardan yazar gelecek vadediyor özellikle kadınların okumasını isterim kendinizden bir şeyler bulacaksınız

Duygu Kr 
09 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Kitabın ilk bölümünü bitirmeden kitabı bir kenara bırakmazsanız, gerisi kolay. Doğru kelime ne tam olarak bilmiyorum ama kitabın başlangıcı biraz yorucu diyebilirim. Çok ağır ilerleyen bir hikayenin içinde boğuluyorsunuz. İkinci bölümde ve sonrasında ise biraz daha hızlanan olay akışı dikkat çeken bir hal alıyor. İki kız kardeş ve etrafındakilerin değişen dünyaya ayak uydurma çabaları tarih, siyaset, aşk, tutku gibi geniş bir yelpaze ile önünüze seriliyor. Ancak yoruculuğu, ağır işleyişi ve askıda kalan sorularıyla tanıtımlarında yapılan övgüler kadar tat vermedi Araf bana.

Zehra Akdoğan 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın anlatımdaki akıcılığını çok beğendiğim,karakterlerin duygularını hissettirecek şekilde işlediği bi kitap fakat konu bakımından çerez olmanın ötesine geçmiyor

mslme 
 10 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 9/10 puan

Estonya'da savaş yıllarının çarpıcı,korkutucu ve ürkütücü bir biçimde anlatıldığı çok acıklı bir kitap. zaranın başına gelenler insanın yüreğini daraltıyor.

dilek çapraz 
31 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

hıçkıra hıçkıra okudugum bir kitap

Kitaptan 4 Alıntı