Arkadaş, Dost, Sevgili-Sizinki Hangisi?

6,1/10  (15 Oy) · 
36 okunma  · 
7 beğeni  · 
486 gösterim
"Sevgililer Gününün simgeleri var. En önemlisi... Sabah gözlerini açtığında, sevgilinin ilk gördüğü yüz sizinki olmalı.. Sevgilisinin balkonu dibinde sabahlayan Romeolar ve de hatta Jülietlerler dolu tarih, bu yüzden... Sevgili, Sevgililer Günü sabahında ilk sizin yüzünüzü görürse öyle bir karşılık verirmiş ki aşkınıza...
İkincisi çikolata... Sevgiliye çikolata armağan edilir bu günde.. Kalp şeklinde kutular, kalp şeklinde madlenler bir sanayidir Batı dünyasında. Üçüncüsü kartpostal... Sevgiliye bir kartpostal vermek, bu kartpostala duygularını dökmek... Güzel lafla... Güzel şiirlerle...
Dördüncüsü kırmızı gül... Sapı uzun bakara gülü... Kan kırmızı renkli...
Bir tek tane...
14 Şubat Dünya Sevgililer Günü...
Sevenlerin, sevmekten korkmayanların... Sevginin güzelliğini doya doya yaşayanların...
Benim günüm.. Bizim günümüz..
Çünkü hepinizi çok seviyorum!...
Bir sevgi insanı olan Hıncal Uluç'un aşk ve sevgi üzerine yazdığı yazılarını bir araya getirerek, yüreğinde sevginin sıcaklığını hissedenlere ufacık bir armağan sunmak istedik.
Kavgaları, kıskançlıkları, öfkeyi, nefreti, tüm kötülükleri bir kenara bırakın. Sevgilinize yüreğinizi açın, onu ne kadar çok sevdiğinizi çekinmeden gösterin. Korkmadan "Seni seviyorum," deyin. Yalnızca bir gün değil, her gün. Çünkü sevgilinize vereceğiniz en büyük ve en değerli hediye Sevgi'dir.
Tüm sevenlerin ve sevilenlerin her günü Sevgililer Günü olsun!
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2006
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9789752977204
 • Yayınevi:
  Alfa
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
09 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Hıncal Uluç'un yazdığı bu kitap kısa ve aşkla ilgili yazılar içeriyor.Hıncal 'ın hayatından da kesitler var kitapta. Akıcı ve hemen okunabilecek bir deneme kitabı denilebilir. Güzeldi ama beni çokta etkilemedi.