Beni Seç The Selection Serisi 1

8,1/10  (58 Oy) · 
137 okunma  · 
39 beğeni  · 
1.792 gösterim
Bir prens nasıl tavlanır?

İllea ülkesinde tüm genç kızlar doğdukları günden beri sınıf atlamanın peşinde. Paha biçilmez mücevherlere, göz alıcı elbiselere ancak bu şekilde sahip olabilecekler. Bunun için tek bir şansları var: Seçim. Kıyasıya bir mücadeleyle geçen seçimi kazanmanın tek yolu Prens Maxon'ı kendine aşık etmek.

Amerika içinse seçim, bir kabustan farksız. Bu yarışa girmeyi kabul ederse, kendisinden aşağı sınıftan olduğu için herkesten gizlediği aşkı Aspeni arkasında bırakmak zorunda kalacak. Öte yandan bu, ailesinin tek kurtuluş şansı.

Amerika saraya adım atar atmaz, kendini esrarengiz bir dünyanın içinde bulacak. Saray hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmayacak.

''Açlık Oyunları ile The Bachelor arasında bir yerde duran bu roman öyle eğlenceli ki. Yazar, Amerika'nın gizli, ilk aşkının külleri sönerken Amerika ve Prens Maxon arasında gelişen kimyayı öyle ustaca kurmuş ki, okumaya doyamıyorsunuz.''
-Publishers Weekly-

''Kiera Cass'in ilk romanı Beni Seç, reality şov ve distopik bir peri masalının mükemmel sentezi.''
-Kiersten White, Paranormal-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  299
 • ISBN:
  9786050912852
 • Orijinal Adı:
  The Selection
 • Çeviri:
  Derya İmer Aydınlık
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceylan 
 21 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayallerimdeki hikaye, hayallerimdeki prens ve belkide hayallerimdeki aşk üçgeni diyebilirim. :) Kitabı okudugum sure boyunca kızdıgım tek bir konu vardı o da: "Ben bu zamana kadar bu kitabı neden hep erteledim? Neden başlamayıp bir köşede bıraktım? Neden kendimi bu eğlencede mahrum ettim?"
Kitap o kadar tatlı yazılmış ki. kahkahalarla güldüm. tebessümü yüzümden eksik etmedim. Rekabete kendimi kaptırdım. Hiç sıkılmadım. Aldıgı güzel yorumları kesinlikle hak ediyor. Sanırım en güzel seri kitaplarım arasında unutulmayanlarda yerini alacak gibi, Bakalım :)

Ceren Acer 
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İki erkek arasında kalmış bir kız düşünün ve savaşmak zorunda olduğu bir seçim. İşte America bu profesyonele sahip bir beş. Kast sisteminden nefret etsem de yazarın bu konuya değinmiş olması oldukça hoşuma gitmişti. Ben de America gibi kararsızca soruyorum Maxson mu yoksa Aspen mi? Okuyanı kararsızlığa sürükleyen, aynı zamanda da oldukça sürükleyici olduğunu düşündüğüm, masal tadında Seçim serisinin birinci kitabıdır. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ben kısa süre içinde serinin ikinci kitabına başlama isteğindeyim.

İremnur Çilli 
 06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu serinin ilk kitabı olan bu kitap gerçekten dil anlamında olsun,kurgu anlamında olsun harikaydı.
Kiera Cass hem romantizmin,hem maceranın,hem bazı entrikaların hakim olduğu güzel bir eser yazmış.Karakterler iyi yansıtılmış ve okurken,bu dünyanın içerisine giriyor gibisiniz.Seçimde 35 kızdan biri olmuş,diğer 34 kızla rekabet içerisinde gibisiniz.
Kitap o kadar sürükleyici ki,en fazla iki günde bitireceğinizi garanti edebilirim.İkinci kitabı okumayı sabırsızlıkla istiyorum.

irem seçkin 
19 Oca 21:44 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

serinin ilk kitabını sevdim faka kurgusu hoş değildi . ben kızların bir alanda toplanıp erkek tarafından seçim yapılmasına karşıyım ama kurgu sonuçta diyerekten okudum ve beğendim bu beğenimin nedeni karakterlerin içerisindeki iyiliği hissetmiş olmamdı

Corpus 
 03 Tem 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 5/10 puan

Başta kitabı okurken çok sevdim. Akıcı bir dili var ve her çiçekten bir almış gibi görünse de ortaya çıkan karışım hoşuma gitti. Biraz bana dokunma, biraz eski yönetimler, biraz kast sistemi, biraz açlık oyunları, envai çeşit dizi ve filmden benzerlikler olmakla birlikte yazar hep en güzel yanlarını almış gibi. Göze batıyor ama bu detayı yok saydığınızda seviyorsunuz. Yani ben sevdim.

Karakterler için çok özgün demek isterdim ama değil. Aslında kızımız America tüm dengesizliğine rağmen hoşuma gitmişti çünkü kendine karşı yalancı ve aptal olsa da dışarıya karşı dürüst ve iyi bir insan olmak için uğraşıyordu. Ta ki bu özelliği de kaybedip beni delirtene kadar. Bilmiyorum diğer kitaplarda durum ne olacak ama ilk kez bir kız karakterin sürüm sürüm süründüğünü okumak istiyorum. Ben finale rağmen Tris'e, donuk ruhuna rağmen Katniss'e kızmayan biriyim, düşünün nasıl kızdığımı.

Aspen hakkında konuşmak istemiyorum. Yalancı ve iki yüzlü olduğuna inanıyorum, kanıtım yok ama sevmiyorum.

Ve Maxon Schreave. Bence bu serinin en özgün yanı bu adam. Tam bir prens, hakikaten. Bazı yerlerde Arthur asaleti canlanıyor insanın aklında. Ve ne kaba ne kötü ne dertli ne şımarık ne de tüm klişe erkek karakterlerden. O kadar sevimli ki okurken mest oldum. Seriye sırf onun mutluluğunu görebilmek için devam etmeyi planlıyorum. Belki bu serinin diğer distopyalardan en belirgin farkı çocuğun karakteridir bile diyebilirim.

Şimdilik kitabı tavsiye etmiyorum. Devamına göre fikrimi belirteceğim ama siz bilirsiniz tabii.

Begüm Güner 
15 Şub 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Pek bir özelliği olmayan bir kitap. Boş zamanlarınızda sıkılıp elinize alabilirsiniz. Eğlenceli, fakat çok etkileyici değil.

Hafsa Kamilof 
23 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aynı açlık oyunları kitabına benziyordu. Kitabtan fazla beklentim vardı ve abartılı olarak sıkıcıydı. Kızımız America Maxson'un değerini bir türlü anlamadı ve sevdiğini açık bir sekilde belli etmedi. Yazarımız Maxson'u sevdirmesi gerekiyordu ama hiç bir hareketi konuşması davranışları sevmeme yol acmadı. İlk basta Maxson'u cok merak etmiştm merakım sevmeme yol açmıştı dediğim gibi herhangi güzel bir hareketini görmedim.

Esma Saatçı 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Gerilim arası biraz bilim kurgu bira romantizm içeren bir serinin ilk kitabı ama Açlık oyunlarından sonra biraz basit kalıyor. Kurgusu tam oturmamış ama karakterlerin hatırına okunabilir.

Nihal Taşcı 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk öncelikle kitabın kapağı harika. İçeriğide bi o kadar güzel. Ama Mer'in bu kararsızlığı insanı öldürür. Maxon'u secmek varken neden gidip Aspen'i düşünürsünki :D

Kitaptan 6 Alıntı

Şeyma 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Seçim, artık başıma gelen bir şey değildi, ben onun içinde etken bir rol oynuyordum. Ben artık Elit'tim. Yatak örtülerimi geriye çekip sabaha adım attım.

Beni Seç, Kiera CassBeni Seç, Kiera Cass
sena coşkun 
 16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Annem ilk aşkın, kişiyle birlikte yaşadığını söylerdi.

Beni Seç, Kiera CassBeni Seç, Kiera Cass
sena coşkun 
 16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Yapabileceklerimizi planlayabilirsek, yapamadıklarımızın üstesinden gelebilirdik.''

Beni Seç, Kiera CassBeni Seç, Kiera Cass
İremnur Çilli 
 05 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Sence,"diye sordu Maxon,"Sana hâlâ 'tatlım' diyebilir miyim?"
"Hiç şansın yok,"diye fısıldadım.
"Denemeye devam edeceğim.Vazgeçmek doğamda yok."
Ona inandım.Bu konuda ısrarcı olacağını düşünmek sinir bozucuydu.
"Hepsine bu şekilde mi seslendin?"Kafamı odanın kalanını gösterecek şekilde salladım.
"Evet,hepsi de bundan hoşlanmış gibiydiler."
"İşte tam da bu sebepten ben hoşlanmıyorum."

Beni Seç, Kiera Cass (Sayfa 123 - Dex Kitap)Beni Seç, Kiera Cass (Sayfa 123 - Dex Kitap)
İremnur Çilli 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Yapılacak tek şey kendin gibi olmak.Maxon 'ın beni kendim gibi olduğum için eve göndermesini,başka birisiymiş gibi davranırken burada tutmasına tercih ederim."

Beni Seç, Kiera Cass (Sayfa 238 - Dex Kitap)Beni Seç, Kiera Cass (Sayfa 238 - Dex Kitap)
İremnur Çilli 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Fazlaca kural,fazlaca kurgu,fazlaca insan.Ben sadece bir kemanla baş başa kalmak istiyordum."

Beni Seç, Kiera Cass (Sayfa 94 - Dex Kitap)Beni Seç, Kiera Cass (Sayfa 94 - Dex Kitap)