Sonsuza Dek The Selection Serisi 3

8,1/10  (41 Oy) · 
133 okunma  · 
30 beğeni  · 
4.765 gösterim
Seçim, America'nın hayatını tamamıyla değiştirmişti.

Illéa'nın prensesi olmak için yarışmaya katıldığından beri, ilk aşkı Aspen'e hissettikleri ve Prens Maxon'a karşı gün geçtikçe artan ilgisi arasında kalmıştı.

Şimdi America için gerçekten de karar verme zamanı.
Savunduğu doğrular için mücadele zamanı.
İstediği gelecek için savaşma zamanı.
Sonsuza dek seveceği erkeği seçme zamanı.

Yayınlandığı tüm ülkelerde çok satanlar listesine hızlı bir giriş yapan Sonsuza Dek, Beni Seç ve Elit'ten sonra seçim serisinin üçüncü kitabı. Uzun süredir serinin hayranları tarafından beklenen Sonsuza Dek'te KieraCass distopik fantazyayı peri masalıyla birleştiriyor ve unutulmaz bir ?nale imza atıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  292
 • ISBN:
  9786050920758
 • Orijinal Adı:
  The One
 • Çeviri:
  Derya İmer Aydınlık
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceylan 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kiera Cass...
İnanılmayacak kadar güzel bir şekilde kitabı bitirdiğin için teşekkürler...
Serinin en begendigim kitabıydı. Çok hızlı
başladı zaten. Kitaba başladıgım an:"Eyvah, bu kitap beni yıkacak!" dedim... Kitabın sonuna kadar her çeşit duyguyu en derinden yaşadım. Kitap çok heyecanlıydı. America gibi sevilmek isterdim gerçekten. O aşk mektubu beni benden aldı okuyanlar anlayacaktır muhakkak. Daha söyleyemediğim bir çok şey benim beğenimi kazandı. Bence serinin en iyisiydi şuana kadar okuduklarım arasından...

Yasemin 
 09 Tem 16:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Benim için çok çabuk biten bir seriydi. Birçok kişinin aksine America'yı çok sevdim tabii gel gitleri oldu ikinci kitapta ama olsun gene de son kitaptaki dik duruşu, vahşiliği, Maxon'a olan aşkı beni büyüledi. Çerezlik bir kitap olduğu için reading slump denen illetten kurtulmak isteyenlerin kesinlikle bu seriyi okumalarını tavsiye ederim. Zira en tatlı, en sevdiğim serilerden biri oldu.

Iremsu 
30 Tem 23:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beni seç ve elit serisinin son kitabı olan sonsuza dek bittiğinde ben bir müddet yutkunma molası verdiğimi söyleyebilirim. Sadece aşk sandığım bu kitap aslında bir takım sürprizler maceralar ile doluydu. GuzelGüzel seriydi çok tebrikler cass!

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Vay vay vayy bu seri ne olmuş böyle yahu... Elit için karakterler dengesiz demiştim seri daha ayarsız çıktı :) 2. kitabından bu kadar gıcık kapıp sonraki kitabını bu kadar beğendiğim bir seri oldu mu hatırlamıyorum. Şaşırttı beni ;) Aslında pek niyetli değildim Elit'den sonra okumaya, hatta dedim boşver Deniz zorlama... Sonra bir baktım 3. kitabın puanı bayağı bir yüksek, e yorumlarda yıldızlar havada uçuşmuş, resmen merakım kabardı. Kabul ediyorum serinin açık ara en iyi kitabıydı. Yazar 2. kitapla canımıza okusa da bu kitapta olaylar, heyecan tavan yapmış diyebilirim. America ilk yarıda beni hala fıtık etse de, çiftin sadece iki laf ederek çözebilecekleri sorunları boş yere sakız gibi uzasa da yine de iyiki dayanmışım da okumuşum dedim. Maxon çoook tatlıydı ♥ Elit'deki saçmalıklardan sonra aşklarına inanmak bana zor gelse de dişimi sıktım resmen... Muradımıza ermiş olduk ;) Maxon'ın bazı sahneleri beni benden aldı diyebilirimm ♥ Son kısımlar bana biraz zorlama gelmese 5 yıldızı bile kapabilirdi bence... Bayağı heyecanlandım kitabı okurken... America'yı mihraba Aspen'in götürmesi beni sinir etti resmen! Bir de onu da boşta bırakmayıp Lucy ile baş göz etmiş yazar hıhhh :P Onun dışında gayet iyiydi. Hatta kızdım yazara bu kitaptaki olayları, aksiyonu diğer kitaplara da yaysaydın ya ne olurdu diye? Şuan hazır başlamışken Prens ve Muhafazı da okusam mı diye düşünmekteyim. Maxon candır da Aspen'den hiç hazetmiyorum yahu ;) Herkese iyi okumalar :)

İlayda Buyruk 
03 Şub 03:31 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Sonu sinirlerimi bozdu hatta fırlatmış filan olabilirim devamı varsa bile takip etmek bile sinirlerimi bozduğu için bakmadım serinin 3. kitabı sanırım 3 kitap olarak bakarsam klasikti pek bir olay yok ama güzel kitaplar.

Corpus 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Son kısımları beni pek tatmin etmedi kitabın. Her şeyin ortaya çıkmasını istiyordum ama çoğu distopya adıyla basılan seri gibi bu seri de yalnızca aşka ağırlık vermeyi tercih etmiş. Belki devamında bir şeyler görürüz diyorum ama pek umudum olduğunu söyleyemem.
Yazarın aşktan anlamadığını düşünüyorum hala. Kapakları bu kadar güzel olmasa devam eder miydim bilmiyorum ama hala kitaplığımdan çıkarmaya elim gitmiyor.
Bana açlık oyunlarını, beni yakmayı ve Merlin'i hatırlatan çok yeri vardı serinin. Bilmiyorum size oldu mu?
Yavan bir yorum oldu ama elden bu kadarı geliyor. Dizi tadında bir seri okumak isterseniz tavsiye edebilirim bu kitapları. Hızlı okunuyor, kahraman anlatıcı da çok zayıf değil.

Yaren Kardemir 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Kitap, tam bir hayal kırıklığıydı! Çevirmen işini çok kötü yapmıştı. Art arda 've' bağlaçları geliyordu. Dahası yazar bir türlü duygu geçirme işini başaramamıştı. Bizi hıçkırıklara boğacak bir olayı sıradan bir şeymiş gibi yazmıştı. Kitabın ta en başından anlatıcının yani America'nın kimin seçeceğini anlayabiliyorsunuz. Sonlara doğru bizleri şaşırtabilecek bir olay, klasik bir sonuçla bitmişti. Boş zamanınızda 'belki' okuyabileceğiniz bir güzellikte idi. 6 puan vermemin sebebi kitabın bana doğum günü hediyesi olarak gelmesi ve ilk kitabın güzelliği.
Okunmayı hak eden başka kitaplar da var.

Ümran 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Genel olarak eğlenceli, aşk dolu bazen de olaylı - ki, ben hala anlamış değilim nasıl saray orası elini kolunu sallayan giriyo valla, bir kere iki kere de değil sayısını unuttum o derece cok bi de - bir serii..

Aslında aşk üçgeni olan konuları hiç sevmem ama bu seri hakkında o kadar çok yorum okudum ki merak ettim başladım. Müthiş akıcı, sürükleyici bir serii sadece 2 günde seriyi bitirdim resmen. Sevdim mi? sevdim sanırım aşk üçgeni olmasa daha da çok sevecegim bir seri olurdu.

El yum 
03 Haz 23:15 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitaba başlarken tek kelimeyle umutsuzdum. Sadece Americanın en sonda kimi seçtiğini öğrenmek istiyordum. Elitten sonra cidden beklentim düşmüştü ama sonsuza dek o kadar kötü değildi. Evet hala dengesizlikler, saçma olaylar vardı ama serinin en güzel kitabıydıda ayrıca. Sonları pek tatmin edici olmasa ve istediğim gibi bitmesede yinede, Kiera Cass bu seri için teşekkürler.

Kitaptan 9 Alıntı

Dilek 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keşke senin gibi gerçek bir sanatçı olsaydım da sana benim için ne ifade etmeye başladığını söylemenin bir yolunu bulabilseydim. America, aşkım, sen, ağaçlara düşen gün ışığısın. Sen, hüznü delip geçen kahkahasın. Sen, fazla sıcak bir günde esen rüzgarsın. Sen, akıl karışıklığının arasındaki netliksin. Sen, dünya değilsin ama dünyayı iyi kılan her şeysin.

Sonsuza Dek, Kiera CassSonsuza Dek, Kiera Cass
Dilek 
24 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Neredeyse saldırıya uğruyordum. Sırf kokunu özledim diye.

Sonsuza Dek, Kiera CassSonsuza Dek, Kiera Cass
Ümran 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

... Fakat bazen ne yapmak zorunda olduğun değil, ne yapmak istediğin önemlidir.

Sonsuza Dek, Kiera CassSonsuza Dek, Kiera Cass

Ondan her şeyi istiyordum ve her şeyi onun için istiyordum, çünkü onun her zerresini istiyordum.

Sonsuza Dek, Kiera Cass (Sayfa 192)Sonsuza Dek, Kiera Cass (Sayfa 192)

Maxon
Vurulduğum zaman korkuyordum. Koridorda yürüyüşünü, saçındaki gümüş telleri, yüzünü çocuklarımızda görememekten korkuyordum.

Sonsuza Dek, Kiera CassSonsuza Dek, Kiera Cass

İstersen kalbimi kır istersen bin kere kır . Kalbim , kırman için hep sana ait olmuştu zaten.

Sonsuza Dek, Kiera CassSonsuza Dek, Kiera Cass
Yasemin 
08 Tem 22:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Onu seviyordum.
Neden bu kadar emin olduğumu anlamlandıramıyordum ama o anda adımı ya da göğün rengini ya da bir kitabın içinde yazan gerçekleri nasıl biliyorsam öyle biliyordum.

Sonsuza Dek, Kiera Cass (Sayfa 79)Sonsuza Dek, Kiera Cass (Sayfa 79)