Elit The Selection Serisi 2

7,5/10  (44 Oy) · 
123 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.323 gösterim
Sarayda 6 kız... Savaş kızışıyor.

"Babamdan gelen mektubu ellerimde tuttum.
Aspen'in prenses olamayacağımdan emin oluşu aklıma geldi.
Halk oylamasında en sonuncu olduğumu hatırladım.
Maxon'ın haftanın ilk günlerinde verdiği şifreli sözü düşündüm...
Gözlerimi yumdum ve kendimi yokladım.
Bunu gerçekten yapabilir miydim?
Illéa'nın yeni prensesi olabilir miydim?"

Saraya 35 kız girmişti, şimdi 6 kız var.
Ve artık Elitler Prens Maxon'ın aşkını kazanmaya çok daha kararlı.
Zaman America'nın aleyhine işliyor. Biran önce karar vermeli.
Çocukluğundan beri birlikte gelecek hayalleri kurduğu Muhafız Aspen mi?
Yoksa nefes kesici romantizmiyle başını döndüren Prens Maxon mı?
Kimi seçerse seçsin, aklı diğerinde kalacak.
Ve Asi Kuzeyliler bu peri masalının mutlu sona
ulaşmaması için ellerinden geleni yapacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786050914948
 • Orijinal Adı:
  The Elite
 • Çeviri:
  Derya İmer Aydınlık
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceylan 
24 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap daha da heyecanlı bir şekilde devam ediyor. İlk kitaptan daha heyecanlı olaylar oldugunu soyleyebilirim ama America'nın bir türlü karar verememesi sinirlerimi bozmadı degil. Fakat kitabın sonunda kararını veriyor. Tabi diğer kitapta değişmezse yine kararı. Evet kızımız biraz dengesiz bu aşk konusunda ama öyle olaylar yaşıyor ki ben bile kararsız kalıp boş vakitlerimde düşüncelere daldım hangisini seçsem diye :) Bu kitapta politik olayların içine daha bir giriş yapılıyor. Bazı kararterlere daha da sempati kazandırıyor ve bazı karakterlere ölümüne nefret ettiriyor. America'nın krala kızıp: " O kim oluyor da bana böyle emirler yağdırıyor." demesi zaten ne çetin ceviz oldugunu gösteriyor . Yani sonuç olarak demem o ki fazlaca aksiyon eklenmesi sebebiyle seriyi okumaya devam edeceğim :)

Ümran 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir kitapta karakterlerin hepsi mi sinir eder insanı bu kitapta öyle valla.. America'nın ne yaptığı belli değil zaten bi Maxcon bi Aspen diyip durdu.. Maxcon desen ayrı bi olay... Aşk üçgeni olan kitaplar bana göre degil iyice kanıtlanmış oldu bu seriyle.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitabı okurken fenalık geldi bana... Gel gitlerinden öylesine başım döndü ki yemin ediyorum kusacaktım artık... Yahu bir kitabın karakterleri bu kadar mı ne istediğini bilmez olur. America sınır tanımadı bu kitapta... Bir Aspen diyor bir Maxon... olmadı hepsi senin olsun kurtulalım yahuu... Maxon da mazallah ondan az değilmiş. O masum tavrı altında ne işler çeviriyormuş haberimiz yok! Bir de mazlum ayaklarına yatıyor pess... Hani sen bizim bildiğimiz prenslerden değildin be Maxon, meğer kaç kızı parmağında oynatıyormuşsun haberimiz yokmuş. Cıkkss boşa ortalığı Maxon diye yıkmışız, adam foss çıktı :( Kimin kimi istediği belli değil kimin kimi seçtiği belli değil şimdi gel de bunların aşkına inan! Ayy çok sinirlendim. Demek ki çıktığı zaman kitabı alip sonra yorumlar nedeniyle okumamakta haklıymışım. Herkese iyi okumalar...

Corpus 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 4/10 puan

Seriyi neden okuduğumdan emin değilim ama okumayı hala istediğim için beğendiğim kitaplar arasında tutuyorum. Ne zamana kadar böyle gider bilmiyorum. America gördüğüm en dengesiz karakterlerden biri. İnsanın kalbinin bocalamasını aklım alıyor ama bunu eylemlere dökme şekli iğrenç. Hem de karşısındaki herkesten dürüst olmasını, ona güven vermesini beklerken. İki kişi arasında bocalama öykülerini zaten sevmiyorum. İki tarafa da yalan söylerken ne kadar çirkin görünüyor insanlar. Hatta America kendisi de biliyor ki kitabın sonlarına doğru onu olduğu gibi görmesini istemiyor Maxon'ın. Hal böyleyken aslında ortada kafa karışıklığı da kalmıyor ama yazar seriyi uzatmak konusunda ısrarcı olmuş bana sorarsanız.

Bu kitapta biraz Maxon da harcandı. Gittikçe düzelmek yerine bozulacak mı diye korkar oldum.

Serinin esas kurgusu da işlemiyor pek. Son iki kitabı almadım ama alıp almama konusunda hakikaten kararsızım.

Nihal Taşcı 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitabı benim daha cok hosuma gitmisti. Mer'in böyle kararsız kalmaası bence cok sacma ben olsam direk Maxon'u secerdim yani. Ayrıca Maxon'da Celeste'den kurtulsaa. Üçüncü kitabın hayallerimi yıkmaması dileğiyle...

Kitaptan 2 Alıntı