The One (The Selection Book 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.447
Gösterim
Adı:
The One
Alt başlık:
The Selection Book 3
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780062059994
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Harperteen
Baskılar:
Sonsuza Dek
The One
The captivating third book in Kiera Cass’s #1 New York Times bestselling Selection series

America Singer searches for her happily ever after in this swoon-worthy YA dystopian romance, perfect for readers who loved Veronica Roth’s Divergent, Lauren Oliver’s Delirium, or Renée Ahdieh’s The Wrath & the Dawn.

Entering the Selection changed America Singer's life in ways she never could have imagined. Since she arrived at the palace, America has struggled with her feelings for her first love, Aspen—and her growing attraction to Prince Maxon. Now she's made her choice . . . and she's prepared to fight for the future she wants.
292 syf.
·Beğendi·10/10
Kiera Cass...
İnanılmayacak kadar güzel bir şekilde kitabı bitirdiğin için teşekkürler...
Serinin en begendigim kitabıydı. Çok hızlı
başladı zaten. Kitaba başladıgım an:"Eyvah, bu kitap beni yıkacak!" dedim... Kitabın sonuna kadar her çeşit duyguyu en derinden yaşadım. Kitap çok heyecanlıydı. America gibi sevilmek isterdim gerçekten. O aşk mektubu beni benden aldı okuyanlar anlayacaktır muhakkak. Daha söyleyemediğim bir çok şey benim beğenimi kazandı. Bence serinin en iyisiydi şuana kadar okuduklarım arasından...
292 syf.
·2 günde·9/10
Benim için çok çabuk biten bir seriydi. Birçok kişinin aksine America'yı çok sevdim tabii gel gitleri oldu ikinci kitapta ama olsun gene de son kitaptaki dik duruşu, vahşiliği, Maxon'a olan aşkı beni büyüledi. Çerezlik bir kitap olduğu için reading slump denen illetten kurtulmak isteyenlerin kesinlikle bu seriyi okumalarını tavsiye ederim. Zira en tatlı, en sevdiğim serilerden biri oldu.
 • Elit
  7.5/10 (109 Oy)66 beğeni340 okunma11 alıntı2.154 gösterim
 • Beni Seç
  7.8/10 (163 Oy)100 beğeni430 okunma15 alıntı3.698 gösterim
 • Tanrı
  8.7/10 (97 Oy)83 beğeni298 okunma11 alıntı2.177 gösterim
 • Apollyon
  8.8/10 (97 Oy)85 beğeni279 okunma24 alıntı1.652 gösterim
 • Safkan
  8.6/10 (112 Oy)90 beğeni331 okunma5 alıntı1.783 gösterim
 • Melez
  8.6/10 (137 Oy)107 beğeni385 okunma9 alıntı3.679 gösterim
 • Avcı
  9.0/10 (92 Oy)84 beğeni272 okunma3 alıntı2.408 gösterim
 • Tatlı Şeytan
  8.0/10 (122 Oy)84 beğeni296 okunma26 alıntı3.258 gösterim
 • Hep Seni Bekledim
  7.8/10 (82 Oy)67 beğeni240 okunma41 alıntı4.524 gösterim
 • Direniş
  8.8/10 (143 Oy)126 beğeni420 okunma17 alıntı3.162 gösterim
292 syf.
·Beğendi·9/10
Vay vay vayy bu seri ne olmuş böyle yahu... Elit için karakterler dengesiz demiştim seri daha ayarsız çıktı :) 2. kitabından bu kadar gıcık kapıp sonraki kitabını bu kadar beğendiğim bir seri oldu mu hatırlamıyorum. Şaşırttı beni ;) Aslında pek niyetli değildim Elit'den sonra okumaya, hatta dedim boşver Deniz zorlama... Sonra bir baktım 3. kitabın puanı bayağı bir yüksek, e yorumlarda yıldızlar havada uçuşmuş, resmen merakım kabardı. Kabul ediyorum serinin açık ara en iyi kitabıydı. Yazar 2. kitapla canımıza okusa da bu kitapta olaylar, heyecan tavan yapmış diyebilirim. America ilk yarıda beni hala fıtık etse de, çiftin sadece iki laf ederek çözebilecekleri sorunları boş yere sakız gibi uzasa da yine de iyiki dayanmışım da okumuşum dedim. Maxon çoook tatlıydı ♥ Elit'deki saçmalıklardan sonra aşklarına inanmak bana zor gelse de dişimi sıktım resmen... Muradımıza ermiş olduk ;) Maxon'ın bazı sahneleri beni benden aldı diyebilirimm ♥ Son kısımlar bana biraz zorlama gelmese 5 yıldızı bile kapabilirdi bence... Bayağı heyecanlandım kitabı okurken... America'yı mihraba Aspen'in götürmesi beni sinir etti resmen! Bir de onu da boşta bırakmayıp Lucy ile baş göz etmiş yazar hıhhh :P Onun dışında gayet iyiydi. Hatta kızdım yazara bu kitaptaki olayları, aksiyonu diğer kitaplara da yaysaydın ya ne olurdu diye? Şuan hazır başlamışken Prens ve Muhafazı da okusam mı diye düşünmekteyim. Maxon candır da Aspen'den hiç hazetmiyorum yahu ;) Herkese iyi okumalar :)
292 syf.
·Puan vermedi
Beni seç ve elit serisinin son kitabı olan sonsuza dek bittiğinde ben bir müddet yutkunma molası verdiğimi söyleyebilirim. Sadece aşk sandığım bu kitap aslında bir takım sürprizler maceralar ile doluydu. GuzelGüzel seriydi çok tebrikler cass!
292 syf.
·3 günde·9/10
Sonu sinirlerimi bozdu hatta fırlatmış filan olabilirim devamı varsa bile takip etmek bile sinirlerimi bozduğu için bakmadım serinin 3. kitabı sanırım 3 kitap olarak bakarsam klasikti pek bir olay yok ama güzel kitaplar.
292 syf.
·8/10
Genel olarak eğlenceli, aşk dolu bazen de olaylı - ki, ben hala anlamış değilim nasıl saray orası elini kolunu sallayan giriyo valla, bir kere iki kere de değil sayısını unuttum o derece cok bi de - bir serii..

Aslında aşk üçgeni olan konuları hiç sevmem ama bu seri hakkında o kadar çok yorum okudum ki merak ettim başladım. Müthiş akıcı, sürükleyici bir serii sadece 2 günde seriyi bitirdim resmen. Sevdim mi? sevdim sanırım aşk üçgeni olmasa daha da çok sevecegim bir seri olurdu.
292 syf.
·4 günde·6/10
Kitap, tam bir hayal kırıklığıydı! Çevirmen işini çok kötü yapmıştı. Art arda 've' bağlaçları geliyordu. Dahası yazar bir türlü duygu geçirme işini başaramamıştı. Bizi hıçkırıklara boğacak bir olayı sıradan bir şeymiş gibi yazmıştı. Kitabın ta en başından anlatıcının yani America'nın kimin seçeceğini anlayabiliyorsunuz. Sonlara doğru bizleri şaşırtabilecek bir olay, klasik bir sonuçla bitmişti. Boş zamanınızda 'belki' okuyabileceğiniz bir güzellikte idi. 6 puan vermemin sebebi kitabın bana doğum günü hediyesi olarak gelmesi ve ilk kitabın güzelliği.
Okunmayı hak eden başka kitaplar da var.
292 syf.
·4 günde·5/10
Son kısımları beni pek tatmin etmedi kitabın. Her şeyin ortaya çıkmasını istiyordum ama çoğu distopya adıyla basılan seri gibi bu seri de yalnızca aşka ağırlık vermeyi tercih etmiş. Belki devamında bir şeyler görürüz diyorum ama pek umudum olduğunu söyleyemem.
Yazarın aşktan anlamadığını düşünüyorum hala. Kapakları bu kadar güzel olmasa devam eder miydim bilmiyorum ama hala kitaplığımdan çıkarmaya elim gitmiyor.
Bana açlık oyunlarını, beni yakmayı ve Merlin'i hatırlatan çok yeri vardı serinin. Bilmiyorum size oldu mu?
Yavan bir yorum oldu ama elden bu kadarı geliyor. Dizi tadında bir seri okumak isterseniz tavsiye edebilirim bu kitapları. Hızlı okunuyor, kahraman anlatıcı da çok zayıf değil.
292 syf.
·7/10
Bu kitaba başlarken tek kelimeyle umutsuzdum. Sadece Americanın en sonda kimi seçtiğini öğrenmek istiyordum. Elitten sonra cidden beklentim düşmüştü ama sonsuza dek o kadar kötü değildi. Evet hala dengesizlikler, saçma olaylar vardı ama serinin en güzel kitabıydıda ayrıca. Sonları pek tatmin edici olmasa ve istediğim gibi bitmesede yinede, Kiera Cass bu seri için teşekkürler.
292 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Vee, sonunda final. Kitabın sonunda evlenip mutlu olacaklarını bildiğimden midir nedir, bu kitap o kadar çerezlik gitmedi. Hem deli gibi okuyasım geldi hem de öylece okunmayı bekledi. America'nın nihayetinde duygularından emin olması, Maxon'un kişiliğinin harikalığı, Aspen'in sürekli America'ya artık ondan hoşlanmadığını söylemek isteyip söyleyememesi...
Ölümler.
Bu kitapta bir çok karakter öldü ama neden bilmiyorum, o ölümler tam olarak hissedilemedi bence. Çok çok daha farklı olabilirdi, bilmiyorum. Daha sonra bir de asilerin yıldız meselesi var. Dank diye koyuldu önümüze. America'ya bir anda iniverdi gökten bilgi. Biraz daha şüpheli yazılabilirdi ne bileyim, Kriss'in yıldız kolyesi, Gavril'in yıldız biçimli rozeti falan diye diye üstüne basılıp okuyucuda ve America'da bir merak uyandırılsaydı keşke.
Ve keşke gelecek krallıktan, kastlara ne olduğundan falan bir kaç kısım okuyabilseydik. Diğer kitaplar ne hakkında tam olarak bilmiyorum şimdilik ama bunlarla ilgili bir şey bulabileceğimi umuyorum.
292 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Maxon ile önce birbirimize sonra tekrar asilere baktık.
August, kıza doğru başını sallayarak, “Beni doğru duydunuz. Ben, bir Illea’yım. Ve doğuştan. Bu da eninde sonunda evleneceğim kişi olacak,” dedi.
Kız, “Georgia Whitaker,” dedi. “Ve tabii ki seninle ilgili her şeyi biliyoruz America.”
Bana bir kere daha gülümsedi ve ben de karşılık verdim.
Ona güvendiğimden emin değildim ama kesinlikle nefret etmiyordum.
“Yani, babam, haklıydı.” Maxon, iç çekti. Ona doğru baktım, şaşkındım. Maxon, Gregory Illea’nın torunlarının etrafta dolandığını biliyordu yani?
“Bir gün taç için geleceğini söylemişti.”
292 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
En azından America ve Maxon aşkı sonunda derin bir nefes aldırdı. Anlatıma söylenecek bir söz yok zaten. Akıcı ve temiz bir dili var. Öte yandan America’nın kast sisteminin kaldırılması gibi bir çok şeye bir bakıma önderlik etmesi ve Krala rağmen tüm düşüncelerini dürüstçe paylaşmasıyla ikinci kitapta oluşan sinirimi yok etti.
Keşke senin gibi gerçek bir sanatçı olsaydım da sana benim için ne ifade etmeye başladığını söylemenin bir yolunu bulabilseydim. America, aşkım, sen, ağaçlara düşen gün ışığısın. Sen, hüznü delip geçen kahkahasın. Sen, fazla sıcak bir günde esen rüzgarsın. Sen, akıl karışıklığının arasındaki netliksin. Sen, dünya değilsin ama dünyayı iyi kılan her şeysin.
“Seni, resmin, melodilerin, kelimelerin ötesinde seviyorum. Ve bunu hep hissetmeni umuyorum, sana söylemek için yanında olmadığımda bile.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The One
Alt başlık:
The Selection Book 3
Baskı tarihi:
Mayıs 2014
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780062059994
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Harperteen
Baskılar:
Sonsuza Dek
The One
The captivating third book in Kiera Cass’s #1 New York Times bestselling Selection series

America Singer searches for her happily ever after in this swoon-worthy YA dystopian romance, perfect for readers who loved Veronica Roth’s Divergent, Lauren Oliver’s Delirium, or Renée Ahdieh’s The Wrath & the Dawn.

Entering the Selection changed America Singer's life in ways she never could have imagined. Since she arrived at the palace, America has struggled with her feelings for her first love, Aspen—and her growing attraction to Prince Maxon. Now she's made her choice . . . and she's prepared to fight for the future she wants.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

 • 1 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0