9,3/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
501 gösterim
Ahmed Günbay Yıldız, iç içe geçen hikayelerle kurduğu yeni romanı Beyaz Atlı'da gençlere sesleniyor: Umutların tükendiği yerde hayat da tükenir. Gençlik hülyalarının insanı kuşattığı, kötülüklerin kol gezdiği bir dünyada her şeye ve herkese rağmen kararlı adımlar atmak, zorluklara göğüs germek ve doğru sonuca ulaşmak sabır gerektirir.

Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Şafak, hiç görmediği annesini bulmak ve karşılaştığı haksızlıklarla baş edebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir. Babasıyla yakınlık kuramayan Şafak, dedesiyle ve köyün bilge kadını Bahar Ana'yla sırdaşlık eder. Şafak, kendisine diş bileyen Selman Ağa ve oğullarının tuzaklarına maruz kalır, annesine ulaşma yolunda türlü engellerle karşılaşır. Okumak için gittiği İstanbul'da Yunus Baba'dan ve Seyit Karabey'den destek alır. Bu arada Şafak'ın gönlünde kimseye dillendiremediği bir sevgi kök salmaktadır...

Ahlaklı yaşamayı şiar edinmiş Şafak'ın mücadelesini okurken, kendinizden izler görecek, cevapsız kalmış sorularınıza yanıt bulacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786050808506
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 7 Alıntı

Belki de hasret,gözlerindeki yaşları kurutmuştu da kan damlamıştı gözyaşının yerine.

Beyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 59)Beyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 59)

“Rüyada sınır yok, hayalde hudut.
Bir küheylandır gönülde umut.
Ne fikir izafi, ne ilim somut.
Buluta yağmaktan öteye yol var. ”

Beyaz Atlı, Ahmed Günbay YıldızBeyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız

Kendisinin,sadece kendisinin bildiği ve hiç kimsenin haberdar olamayacağı bir şeydi sayfalarla arasındaki dostluk.Sevincini,kıvancını, acılarını,zaman zaman güce gitmişliklerini gerçek yüzleriyle işliyordu sayfalara.

Beyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 9)Beyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 9)

Öyle şeyler vardır ki hayatta gönül mahzenlerinin hücrelerinde ancak şartlar ona müsaade ederse müebbet hükmü üzerinden kaldırılır ve özgür kalır.

Beyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 343)Beyaz Atlı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 343)