Yanık Buğdaylar

8,3/10  (75 Oy) · 
492 okunma  · 
70 beğeni  · 
3.164 gösterim
Her şey bir depremle başladı. Şiddetli bir yer sarsıntısının sebeb olduğu bir felaket... Ve felaketten pay alanlarla çıkar sağlayanlar.

İyi ile kötünün bitmeyen kavgasına ayna tutan bu romanda bize ait izler bulurken, bazı şeyleri yeniden keşfetmenin de tadını yaşayacaksınız.

Bir asra yakın dönemdir içinde bulunduğumuz sosyal atmosferin ve olguların minyatürünü sunan bu romanı bir solukta okuyacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9789757544111
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra 
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ahmed Günbay Yıldız'ın okuduğum ilk kitabı ama son olmayacağı kesin.Bir kan davası hikayesi ama sadece o değil.Hakk'ın, hakikatin yanında olmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan insanı saran bir hikaye.Bir solukta bitti resmen.Keşke bitmeseydi.

Betül Deniz 
28 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Dostluk, kardeşlik, sevgi, sadakat, özlem, gurbet bu romanı okurken hepsini damarlarınızda hissediyorsunuz, çok güzel bir roman kitaptaki karakterlerle vedalaşmanız pek kolay olmayacak.

Yanık Buğdaylar benzeri kitaplar

handan sarıcaoglu 
 21 Kas 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ahmed günbay yıldız; şüphesiz ki kalemi kuvvetli fazlasıyla başarılı bir yazar. Kitap da bir şaheser bana göre. Halk ağzıyla yazılmış kitaplar benim için her zaman ayrı bir yerdedir. ayrı bir şevk aldığım, bizden birşeyler bulduğum yegane bir eser olma özelliğini taşır ve aynı zamanda başka bir hava vardır bu yapıtlarda. Konusu bir kan davası ama konuyu sadece bununla ifade etmek eksik kalır. Kardeşliğin sadece aynı karından çıkmakla olmadığını, arkadaş kelimesinin gerçek manasını, sevginin en saf, en yalın, katıksız bir şekle bürünüp nasılda ınsanları birbirine bağladığını, hatta ve hatta sadece eş,dost,akraba değil insanın düşmanına bile yeri geldiğinde sevecenlikle yaklaştığını anlatan bir kitaptı ve kesinlikle çok fazla şey öğrenebileceğimiz,hakkın adaletin nasıl da tecellı ettiğini görebileceğimiz bir anlatıma sahipti. İçindeki tasvirler, betimlemeler çok iyiydi. Ben daha fazla bişey söyleyerek kitabın büyüsünü bozmak istemiyorum. Alın ve içinize işlicek bu kitabı okuyun.

Esra Uyar 
01 Oca 00:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gercekten okunması gereken bir kitap.Çok akıcı ve sürükleyici herkese tavsiye ederim. Bir sonra ki sayfada acaba ne olacak diye meraklandırıyor. Bir kan davası meselesi anlatılıyor.

buse kara 
28 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gerçekten etkileyici bulduğum ve gerçek dünyayı olduğu gibi yansıtan kitaplardan. Kendini geliştirmenin, iyiliğin ve yürekliliğin, en önemlisi de iman gücünün daima önde geleceğini anlatan bir kitap. En kötü kişi bile düzelebilir. En acımasız insanın bile gözlerinden merhamet damlaları akabilir. Herkes okumalı ve ders almalıdır efendim.

Psikolojisi bozuk psikolog 
23 Tem 2017 · Beğendi · 10/10 puan

Bi kaç sene önce okuduğum köy hayatını ve kan davasını anlatan muhteşem bi eser gerçekten kitabın içindeymişim hissine kapıldım o kadar güzeldi ki 1 gece de bitirdim ve keşke bitmeseydi dediğim eserlerden biriydi tek kelimeyle anlatacak olursam muhteşem bi eser

özlem toptal 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

Kitapevinde dolanırken yaşlı sevimli bir amca kitapları karıştırıyordu bende yan raftaki kitaplardan inceliyordum Derin bir ahhhh çekti bu kitap çok güzel kızım al oku dedi ben okurken birkaç kez ağladım dedi tavsiye edilen kitapları severim Ama arkasını okur incelerim genelde incelemedim uzattığı kitabı aldım .hemen metroda başlayan yanık buğdayların dumanı sardı sarmaladı beni kan davasını anlatan sürkleyici bir roman akıcı meraklandırıcı olmasıda cabası ...Amca okurken ağlamış ben ağlamadım ama içimi acıtan yerler olmadı değil ....

BestReader 
28 Nis 2015 · 7/10 puan

1950-1960'lı yıllarının Türkiye'sini anlatan yazar dönemin manevi çöküşünü ele almış. Genel itibariyle roman çok hoşuma gitti. Romanın sevmediğim yönü ise imla kurallarına çokta özen gösterilmemesi. Belki sadece benim okuduğum baskı ile alakalı bir şeydir bilemiyorum ama kitabı okurken dikkatimi çok dağıtıyordu. Fakat açıkçası roman imla dışında oldukça iyi olay bütünlüğünün sağlandığı bir roman tabi eski dönemleri anlatıyor olması günümüz gençliğinin bazen ilgisini çekemiyor. Ancak bence herkesin bilmesi gereken bir dönem ele alındığından okunması gereken bir roman.

Hasret Eken 
20 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi geriye dönüp baktığımda diye başlayan bir cümle kuruyorum ve anımsıyorum ki beni ağlatan ilk kitaptın sen. Roman karakterlerinin başına gelen olaylar gözyalarımı ele geçirecek kadar dramatikti. Her şeye rağmen birbirinden vazgeçmeyen, inançla, sabırla, umutla yaşayan bir yığın karakter şeması vardı. Unutmak ne mümkün.

Pol Gara 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın en sevdiğim romanı. Bir yazarın kitabını sevdiğimde, ne kadar basılmış ya da dilimize çevrilmiş eseri varsa hepsini soluksuzca okuma alışkanlığım vardır. Ahmed Günbay Yıldız'da istisnâ olmamıştı... Ortaokul ya da lise yıllarımda okuyup bitirmiştim o güne kadar basılan tüm kitaplarını :)

2 /

Kitaptan 45 Alıntı

"Ve insan kendi içinde, kendi nefsi ile yaptığı muharebede mağlûp olursa...
İşte harplerin en amansızına mağlup olmuş bir zavallı olurdu."

Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay YıldızYanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız
Yazarın Kitap Ayracı 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gayesiz geçen ömür çekiştirme ile doldurmaya mahkumdur.

Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 187 - Timaş)Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 187 - Timaş)
5 /