8,7/10  (29 Oy) · 
143 okunma  · 
37 beğeni  · 
876 gösterim
Bugüne kadar yüzbinlerce okura ulaşan bu roman, bir çok genç kızın içine düştüğü açmazı göz önüne sermektedir. Bu öyle bir açmaz ki, etrafında cazibe ve özentilerden oluşan tuzaklar dolu... Açmazdaki genç kızlar ise bizim insanlarımız... Usta yazar Ahmet Günbay Yıldız, bu eseri ile insanımızın içinde bulunduğu şartları sebeb-sonuç ilişkileri içinde çok boyutlu işlerken, çözümü de gösteriyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2007
 • Sayfa Sayısı:
  225
 • ISBN:
  9789757544227
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaba attığım tarih 11 Aralık 1983.Okumadığım hiç bir kitaba tarih atmam,sayfaları karıştırırken çok şaşırdım hiç bir not almamışım,ne kadar kendimi zorlasam da kitaba dair hiç bir şey hatırlayamadım...
Sizler de böyle durumlarla karşılaşıyor musunuz?

Aşekâ 
29 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatın zorluklarına karşı tek başına çabalayan, tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere varmaya çalışan, aynı zamanda yokluk çaresizlik nedeniyle başkalarına verilen kardeşini bulma çabası içindeki çaresiz bir çocuğun yaşam mücadelesini anlatan çarpıcı, etkileyici bir eser.

ömer altunkaynak 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 134 günde · Beğendi · Puan vermedi

Sınavlar biz doğarken başlar ve biz ölene kadar devam eder..Bu konuda bize yardımcı bir çok etken vardır. buna önce akıl sonra aklına ve duygurınıza hükmedecek tanıdıklar.. ve en önemliside var olma mücadelesi yaradana karşı...

Kitap ve Kahve Gezegeni 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 6/10 puan

"Dikenler olmasa güllerin kıymeti bilinmezmiş..."
Ferhat ve Bahar isimli ikiz kardeşin; öksüz ve yetim kaldıktan sonra verdikleri yaşam mücadelesini anlatıyor. Yaşamlarının her karesi sitem dolu anlardan mevcut olan bu kardeşler verdikleri sınavlardan başarılı çıkabilecekler mi? Hayat onlara nasıl bir son hazırladı acaba? Okuyarak bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Okurken kendi hayatımızdaki hikmetleri de sorgulamamıza neden oluyor herkese tavsiye ederim.

Oguz Bilgin 
25 Nis 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İki gün içerisinde okuyup beğenmediğim bi kitap.
Tavsiye edilmez bildiğin yeşil çam senaryosu..

Kitaptan 15 Alıntı

İnsanlar bilmediklerin bir şeyin düşmanıdır. Dilerim siz de onlardan olmayın. İnsanlara bırakılan kataloğa Kur'an-ı Hakim'e müracaat ediniz... Onu inkâr kimseye bir şey kazandırmaz.

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 76)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 76)

Birincisi güzellik. İkincisi zenginlik. Bunların her ikisi de insanın kendisinde olmasını istediği şeylerdir... Fakat ikisinin de taşınması zannedildiği kadar kolay değildir.

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 122)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 122)
Nurhan Işkın 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Damarlarındaki kan, devrini artırırken, vücudu alevler içinde yanıyordu... Gözlerini bir kaç kere kırpıp açtı...

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 101)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 101)

... bizde insanın insana olan sevgisi sınırlıdır. Sonsuzluğa uzanan tek sevda Allah sevgisidir. Hem inanmış insanların sevgisi başka türlü olur. Haya sahibi, edeplileri tercih ederler.

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 185)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 185)

Rüzgar olarak beni cemiyetin arasına ekenler, bir gün fırtına olarak biçeceklerini bilmeleri gerekirdi..

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 219)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 219)

- Bugünün insanı, diye sızlandı... Kendi yıkılmışlığına, kendi perişan haline, başkalarına ağlayabildiği kadar ağlayabilseydi, Allah'ın rahmetinden ümit edilirdi ki Mevlâ bu insanların ceyhun ettiği gözyaşlarını, onların yeniden hayatlanmasına yeni bir baharda, nesvünema bulmasına sebep teşkil edecekti.

İnsan... Şuurunu kaybeden insan kendisine dönmeyi başarabilseydi, bütün sadakatıyla Mevlâ'ya teveccüh edebilseydi, bir noktada ilâhi duygular galeyana gelip, kendisi için gözyaşı dökebilseydi... Kimbilir, belki Mevlâ bizlere acırdı, affederdi. Fertleri perişan, aileleri harap olmus bir cemaat halinden kurtulabilmemize yardımcı olurdu..

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 124)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 124)
Ebrar Nur 
30 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Düşünüyordum, saat hangi rakamın üstünde durmuştu? Zaman o deli başını nerelerde dolandırıyor, yelkovan akrepten; akrep niçin yelkovandan habersiz? Zamanı en küçük parçalara bölen o minik saliseyi kim yitirdi? Akrepsiz, yelkovansız kalan küçük insan; akıl terazisinin mihengini bozmak, okyanusların insafsız dalgaları arasında boğulmak demektir...

Sitem, Ahmed Günbay YıldızSitem, Ahmed Günbay Yıldız

Ateşe müstehak olan kimse, kül ile kurtulursa, kurtaranlara kızar mı, yoksa hürmet mi eder?

Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 224)Sitem, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 224)
2 /