Beyaz Zambaklar Ülkesi

Grigory Petrov

Beyaz Zambaklar Ülkesi Sözleri ve Alıntıları

Beyaz Zambaklar Ülkesi sözleri ve alıntılarını, Beyaz Zambaklar Ülkesi kitap alıntılarını, Beyaz Zambaklar Ülkesi en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Carlyle'a göre millet cansız bir kil tabakasından ibarettir. Eğer ona bir sanatçının eli değmeyecekse sonsuza dek şekilsiz ve hareketsiz kalacaktır.
GÖREVİ BİLENLERDEN BİRİDE BİZİZ
Zorluğa, sıkıntıya katlanmak ve yoksulluk, halk kitleleri için adeta bir görev haline gelmiştir.
Yalanı, hileyi yeryüzünden kaldırmak için, elimden gelse bütün insanları yok etmeyi istiyordum.
Çocukları iyi besleyip giydiriyor ve sağlıklarıyla ilgileniyor olabilirler.Fakat çocuğun zihnini ve ruhunun doyurulması gerektiğini nadiren düşünüyorlar
Her millet ya büyük insanlar ya da aşağılık kişilikler doğurur.
Mahrumiyete ve muhtaçlığa itaat ve sabır sanki halk kitlelerin bir görevi haline gelmiştir. Birçok şey için halkı azarlayıp küçük görmüşlerdir Her yerde ve her zaman " halk içici, halk tembel, halk çalışmak istemiyor, halk kaba, haset ve acımasız" demişlerdir. Halk bir şeyde son derece iyidir: sabretmede.
Acele kararlar vermeyin. Küçük kişisel çıkarlarınızın ve endişelerinizin peşinden koşmayın kurtçukler gibi. Ülkenizin temellerini yeniden güçlendirmeyi düşünün. Halkınızın yeniden daha iyi daha yüksek eğitim alması üzerine kafa yorun.
Sayfa 5 - Türkiye iş Bankası kültür yayınlarıKitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.