Big Sur Yol Devam Ediyor!

8,0/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
2 beğeni  · 
535 gösterim
Nevzat Erkmen çevirisiyle bir Jack Kerouac romanı: Big Sur

Şarap, şiir ve macera, tercihen doğada, şehrin çılgın kalabalığından uzakta... Bitmek bilmeyen içki alemleri, gece vakti düşülen yollar ve en sıcak dost ortamlarında bile ruhu üşüten yalnızlıklar eşliğinde olanca güzelliğiyle bir Beat şöleni: Big Sur. Yaşam kadar atik ve neşeli, yaşam kadar dehşetli.
Kerouac, bir döneme damgasını vuran Beat kuşağının buhranlarını Big Sur'de temize çekiyor. Tanrıya isyan ederek, durmaksızın içerek, her köşede ölümü görerek ve hayatla raksını sürdürerek kravatlı-takım elbiseli düzen düşkünleriyle dalgasını geçiyor. Ve Kerouac'ın kelimeleri, yaşamın temposuna yetişme telaşında, sayfalara sığmaksızın akıyor.

Big Sur, olgunlaşma çağındaki yazarın, kendisi ve hayatıyla hesaplaştığı, gerçeklere dayalı bir roman. Anılar birikmiş, tayfa toplanmış, şişeler dizilmiş yine. Delicesine, coşku ve sevgiyle, yol devam ediyor. Yaşam denen oyun sürüyor, sürüyor, sürüyor.

Dibine kadar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786055903442
 • Çeviri:
  Nevzat Erkmen
 • Yayınevi:
  Siren Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dila. 
08 Oca 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · 8/10 puan

Yol devam ediyor!

Kerouac'ın On The Road 'dan sonraki yolculuğunu anlatan romanı.
yolda severler için bir nevi devam. Ama bence o tat yok. Yolda daha coşkulu, daha vurucu anlatıma sahip ben Big Sur 'de aynı havayı bulamadım.