Bir Hayat

7,5/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
4 beğeni  · 
545 gösterim
"Birden Julien iki eliyle karısını omuzlarından tuttu ve bütün ağzıyla, kızın daha önce hiç yaşamadığı derin, ıslak bir öpücük kondurdu. Öpücük Jeanne'ın damarlarına, hatta iliklerine kadar işlemişti. Öyle tuhaf bir titreyişle sarsıldı ki farkında olmadan iki koluyla birden ittiği Julien'ın sırt üstü düşmesine neden oldu.(...) Julien ona susamış gibi, çılgınca üzerine atılıp onu kollarına aldı. Aceleci, acıtıcı, çılgın öpücükler Jeanne'ın bütün yüzünde, gerdanında geziniyordu, okşamalardan boğulacakmış gibi hissetmesine neden oluyordu. Ellerini açmış, ne kendisinin ne de diğerinin ne yaptığını anlayamadan, birşeyleri anlamasını engelleyen allak bullak olmuş kafasıyla hareketsiz duruyordu. Ama ani bir acıyla içinin yırtıldığını hissetti. Kendisine zorla sahip olan kocasının kollarında kıvranarak inlemeye başladı. (...) Ruhunun en derinlerine kadar umutsuzlukla doluydu. O kadar farklı hayal ettiği bir hazzın yanılgısı, yerle bir edilen, parçalanan mutluluk beklentisinin hayal kırıklığı içindeydi: 'İşte karısı olmaktan anladığı bu. Yalnızca bu! Yalnızca bu!'"
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  290
 • ISBN:
  9799753294385
 • Çeviri:
  Birsel Uzma
 • Yayınevi:
  Oğlak Yayınları
 • Kitabın Türü:
Necmiye 
03 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Hayat ne sandığınız kadar iyi ne de kötüdür..........Güzel umutlarla başlayan,aşk dolu bir evlilik,ama zamanla jeanne nasıl yanlış bir seçim yaptığını ve bunun sonucunda hayatının nasıl mahvolduğunu yaşayarak görecek ve bedelini çok ağır ödeyecektir.Hüzün dolu,acı bir hayat hikayesi.......

Ertuğrul Erol 
26 Oca 19:28 · Kitabı okudu · 4 günde · 4/10 puan

Bir kitapta ne arardınız? Aşk,sevgi,mutluluk hepsi bir arada hatta ihanet bile.. Bir hayatın nasıl zor şartlara konu olduğunu en biçimsiz şekilde seyirci oldum..

Kitaptan 1 Alıntı