Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?

8,2/10  (5 Oy) · 
32 okunma  · 
4 beğeni  · 
692 gösterim
"Bizi üzenler cezasını bulurlar Bamjrim. Bulmaları gerekir. Annen bunun için var. Burada kaldı. Seni üzenlere günlerini göstermek için. Kabalığın ve kötülüğün cezasını vermek için."
Biliyorum Annecim.
Onlara cezalarını vermek zorunda kaldığını biliyorum.

Perihan Mağden'in çağdaş bir kült roman haline gelen İki Genç Kızın Romanı'ndan beş sene sonra yazdığı ve şimdiye kadar on iki ülkede yayımlanan romanı Biz kimden kaçıyorduk Anne? yakıcı bir ilişkinin içinde, acı bir sona adım adım ilerleyen bir anne-kızın hikâyesi. Şehirden şehire, otelden otele kaçmak zorunda kalan dünya güzeli bir kız çocuğu ve kendisine hiç benzemeyen eksantrik annesinin bu kaçışları sırasında geçmişlerini saran sırlar, sayfa sayfa çözülen bir sarmalla okur tarafından keşfediliyor. Mağden'in ana temalarından olan anne-kız ilişkisinin çıkmazları, bu romanda yoğun bir sevgi-nefret gelgitinde sürüklenen bir hayat ve çocuğunu tek başına büyüten annenin dramıyla yeni bir boyuta taşmıyor.

"Kırık bir kalbin romanı; aynı zamanda tekinsiz bir gerilim..."
-Neue Luzerner Zeitung- İsviçre
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  182
 • ISBN:
  9786051410739
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Irem 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Daha önce okumadığım, bir insanın aklına nasıl böyle bir hikaye gelebilir diye okuru hayretten hayrete sürükleyen bir anne kızın hikayesi. Hele bir de yazan Perihan Mağden oldu mu bir solukta okuyor insan.

Kitaptan 1 Alıntı