8,8/10  (10 Oy) · 
25 okunma  · 
10 beğeni  · 
698 gösterim
Frederick Forsyth'ın en ünlü kitaplarından Çakal yeni çevirisiyle tekrar çıkıyor.

Fransa cumhurbaşkanı De Gaulle'e planlanan bir suikasti anlatan roman, türünün tüm zamanlardaki en önemli ve başarılı örneklerinden biridir.

Hangi adla hangi ülkeden ve ne zaman geleceği belli olmayan bir kiralık katille gizli servisler arasındaki korkunç kovalamaca poliye-macera seven tüm okurlar için bir klasik niteliğinde.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  418
 • ISBN:
  9789753902939
 • Orijinal Adı:
  The Day Of The Jackal
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:
EdaY 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitaptaki iki tarafa da hem yakın hissediyor hem uzak hissediyorsunuz. Yazar son ana kadar kendisi de karar verememiş bence hangi tarafın kazanacağına. Çevirisi de gerçekten başarılıydı.

Uğur D. 
26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Forsyth bu kitabıyla siyasi kurgulara adeta damgasını vurmuştur. Yazarın en iyi romanı ve en ünlü romanıdır. Glenn Meade Kar Kurdu tadı yok ama en az onun kadar güzel bir roman.

gülten kırmızıgül 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okuduğum en heycanlı kitaplardan biri adeta kedi fare oyunu suikast planını dantel gibi işleyen bir kiralık katil sonu sprizzzz flminide izledim ama tatmin edici değil kitabın 10/1 değil bu türden hoşlananlara tavsiye.

Ali ÇAVDAR 
11 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap çevirisi ile dahi sürükleyici bir baş yapıt bence. Çakal'ın kimi zaman yakalanmasını istemediğimiz bir kahraman kimi zaman ise bir an önce yakalanmasını istediğimiz bir cani olarak verebiliyor bize. ayrıca suikastçinin tüm soğuk kanlılığı ile yaptığı çalışma zekice kurgulanmış ve kitap bittikten sonra etkisini sürdürmekte , uluslararası terörizmin boyutları konusunda fikir vermekte.. gerisi okuyucunun hayal gücüne kalmış.