Cenazeden Sonra

7,8/10  (13 Oy) · 
72 okunma  · 
10 beğeni  · 
717 gösterim
Cora baltayla hunharca öldürülünce, bir gün önce kardeşi Richard'ın patavatsızca söylediği birsöz tüyler ürpertici bir anlam kazanır. Richard'ın vasiyetnamesi okunurken, Cora yüksek sesle, "Olay çok güzel örtbas edildi... Ama Richard cinayete kurban gitti değil mi?" diye sormuştu.

Çaresizlik içindeki aile avukatı bu sırrı çözmesi için Hercule Poirot'ya başvurur.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789752107502
 • Orijinal Adı:
  After The Funeral
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
S. 
 07 Mar 14:04 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Sevgili Agatha Cristie,
Sizin okuduğum tek bir kitabınızda bile bugüne kadar katili bulamadım hatta her seferinde ters köşe olmaktan ve yanlış tahminler yapmaktan başım döndü.

Cenazeden Sonra da sonu sürpriz biten ve sizi şaşırtan bir kitap. Okuduğum en kalın Agatha Cristie kitabıydı. Ayrıca karakter sayısı fazla olduğu için kitabın başında bir soy ağacı da mevcut.

Richard Abarthie çok ömrü kalmadığı belli olmasına rağmen ani bir şekilde ölür. Ancak bu ölümden hiçkimse şüphelenmez ta ki Cora'nın onun öldürüldüğünü iddia etmesinden birgün sonra baltayla bir cinayete kurban gitmesine kadar. Bu cinayet bütün dikaktleri Richard Abarthie'nin ölümünün üzerine çeker. Ailenin avukatı işin içinden çıkamayınce Hercule Poirot'dan yardım ister. Herkes potasiyel bir katildir çünkü.

Kitapta en sevdiğim karakter dedektif Poirot oldu. Onun cinayetleri çözüş tarzı bana biraz Miss Marple'yi anımsattı ikisi tanışsa çok iyi anlaşırlardı bence. Hercule Poirot'un geçtiği bütün kitapları okuyabilirim sanırım. Söylediği sözler çok anlamlıydı kelimeleri kullanış tarzına bakarak bir insanın zekası hakkında aşağı yukarı bilgi sahibi olabilirsiniz. Dedektif Poirot da bu konuda oldukça usta.

Okumanızı tavsiye edebileceğim güzel bir kitap. Ayrıca 1962'de çekilmiş bir filmi de mevcut.