Acı Kahve

8,1/10  (50 Oy) · 
209 okunma  · 
34 beğeni  · 
1.741 gösterim
1934 yılının ilkbaharında İngiltere'nin en ünlü fizikçisi olan Sir Claud Amory, Poirot'yu Surey'deki evinde yaşananlardan birinin son buluşunu çalacağından kuşkulanmaktadır.

Bu buluş İngiltere savunmasını tehlikeye atabilecek kadar önemli ve gizlidir.

Poirot, Yüzbaşı Hastings'i de yanına alarak Surrey'e gider ama çok geç kalmıştır.

Sir Amory ölmüş, formül ise kaybolmuştur... Şimdi ortada pek çok şüpheli vardır. Evdeki akrabaları mı, konukları mı, yoksa hizmetkârlardan biri mi? ....

Ama kim?
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  155
 • ISBN:
  9789754058789
 • Orijinal Adı:
  Black Coffee
 • Çeviri:
  Dilek Akari
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Cansu Atay 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 49 günde · 7/10 puan

Klasik Agatha Christie romanlarından... Yazarın henüz üç kitabını okuyabildim, üçü de çok benzer geldi. Olayı çözme şekli vs... Katilin kim olduğunu tahmin etmeye çalışmak keyif vericiydi yine tabi ki. Ama katil tahminlerimin dışında biri çıktı bu kez. :) Kitap gayet keyifliydi her şeye rağmen. Tavsiye ederim.

Ayşenur 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dahi dedektifimiz Hercule Poirot gizli bir buluşu ortaya çıkaran profösör claud amoryden bir telgraf alır ve bu buluşun formulünü çalmak isteyen birilerinin olduğunu ve hemen yanına gelmesini ister. Poirot gelir ama Amorynin kendi yaptığı bir hatadan dolayı ölmesine engel olamaz. Bu hata Poirotu beklememek ve acele davranmaktır. Poirot arkadaşı Hasstingide alıp köşke gittiğinde amorynin ölmüş olduğunu görür ve bu olayı çözmeye başlar. Tavsiye ederim

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son derece güzel bir Hercule Poirot romanı daha. Sir Claud Amory, Amorit adını verdiği bir patlayıcı madde icat eder. Ancak evdekiler arasında bu formülü çalmak isteyenler vardır. Bunu engellemek için Hercule Poirot'tan yardım ister. Ancak onunla tanışamadan ölür. Yapılan araştırma sonucunda zehirlendiği ortaya çıkar. Poirot ve Hastings bu olayı soruşturmaya başlar. Katil hiç beklenmedik bir isimdir. Acaba Poirot katili yakalayabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

nejla güldalı 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Kafa dağıtmak için okuyabileceğiniz gerilimden uzak ama heyecanlı klasik bir cinayet romanı. Aynı zamanda romanın sonuna kadar katil hiç aklımın ucundan dahi geçmeyen biriydi. Agatha Christie romanları çok basit gibi görünse de yazar zekasını konuşturuyor bence.

Çağrı 
07 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Okuduğum ilk Hercule Poirot romanı oldu. Yeni bir Sherlock tanıdığım için çok sevinçliyim. Severek okuyacağınıza eminim. Okumayan herkese tavsiye ederim.

tülay abaza 
08 Oca 15:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sir Claud Amory, bir fizik uzmanı idi ve uzunca bir zamandır atom partiküllerinin hareketleri üzerinde incelemeler yapıyordu. Bir gün aradığını buldu, bulduğu şimdiye dek kullanıla gelen patlayıcılardan binlerce kez daha etkili bir bomba formülüydü bu formül bir servet değerinde idi. Çünkü bu formül karşılığında pekçok devlet hazinelerinin kapılarını ardına kadar açabilirdi. Yalnız Sir Amory ‘i düşündüren bir mesele vardı. Oda aile fertlerinden birinin formülü çalacağını hissetmesi idi. Evet o bunu hissetmişti ama bunu kimin yapacağını bilmiyordu. Bu sorunu çözmek için kendisi gibi alanında uzman olan birine ihtiyacı vardı. Bu kim olabilirdi? Daha önce tanışmasa da methini duyduğu Belçika asıllı dedektif Hercule Poirot olabilirdi, çünkü o zehir gibi bir dedektifti ve çözemeyeceği olayın olamayacağına inanırdı.

Yıllar önce okuduğum ve o zamanlar sürükleyici bulduğum kitap. Agatha Christie severler okumalı.

Mehmet Güner 
06 Nis 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Klasik bir Hercule Poirot serüveni. Bu tür kitapları okuyanlar için çok tanıdık ve sürekleyici. Meraklı olanlara şiddetle tavsiye edilir. Pişman olmazsınız.

mslme 
07 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 8/10 puan

Baştan pek bir şey anlamamıştım.sonradan olaylar rengini belli etmeye başladı.Hercul Pariot un zekasıyla çözümlediği sonu tahmin edilemez türden di.

Melih Gürkan 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güzel bir polisiye...günümüz dedektif dizilerinin dedektif poirot dan esinlendiğini düşündüm okurken...mentalist patrick jane poirot ya çok benziyormuş mesela...eski ingiltere atmosferi de ayrıca hoşuma gitti...

Umutlu Ev Kadını 
 22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 38 günde · Beğendi · 9/10 puan

Klasik Agatha Christie/ Hercule Poirot polisiyesi. Katili tahmin etmeyi seviyorsanız bu eseri mutlaka okuyun. Sürükleyici ama ara ara Poirot ve Hastings arasında geçen diyaloglar sıkıcı olabilir. Betimlemeleri ile ün kazanmış olan yazar bu kitapta da hayal kırıklığı uğratmıyor.

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

Özdemir 
11 Oca 23:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Evet." Bayan Amory ona yaklaştı. "Belki üşüttün. İngiltere'de yaz mevsimi insanı yanıltır. Senin alışkın olduğun İtalyan güneşine hiç benzemez. Gerçekten, İtalya çok güzel bir yer olmalı."
Lucia'nın gözleri uzaklara dalmıştı. "İtalya," diye mırıldandı. Çantasını yanına koymuştu. "İtalya..."
"Biliyorum çocuğum. Memleketini çok özlemiş olmalısın. Orayla buranın iklimleri ve gelenekleri o kadar farklı ki. İtalyanlar..."

Acı Kahve, Agatha Christie (Sayfa 15)Acı Kahve, Agatha Christie (Sayfa 15)
Tuncay YILDIRIM 
24 Eki 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Bilim insanın tabiat karşısındaki zaferidir. İnsan, tabiatın bütün karşı çıkışına rağmen, onun sırlarını birer birer keşfediyor."

Acı Kahve, Agatha Christie (Sayfa 83)Acı Kahve, Agatha Christie (Sayfa 83)
Tuncay YILDIRIM 
 24 Eki 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Düşün
"Düşün, dostum.Fikirlerini düzene koy.Sistemli ve düzenli ol. Başarının sırrı budur."

Acı Kahve, Agatha Christie (Sayfa 68)Acı Kahve, Agatha Christie (Sayfa 68)