Kitap
Doğu Ekspresinde Cinayet

Doğu Ekspresinde Cinayet

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
2.968 Kişi
9,7bin
Okunma
2.506
Beğeni
38,8bin
Gösterim
256 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 15 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · 7 Ekim 2019 · Karton kapak · 9789754050943
Orijinal adı
Murder On The Orient Express
Diğer baskılar
Gece yarısından sonra artan şiddetli tipi yüzünden Doğu Ekspresi artık yoluna devam edemeyecek durumdadır. Yılın bu zamanlarında lüks tren tamamen doludur. Ertesi sabah yapılan kontroller sonucu tüm yolcuların sağsalim trende olduğu anlaşılır. Ancak defalarca bıçaklanarak öldürülen Amerikalı yolcunun kompartımanının kapısı içeriden kilitlidir. Sonunda trende yolculuk etmekte olan Hercule Poirot cinayeti incelemeye başlar. Ancak kimi yolcular cinayetin izlerini yok edebilmek için yaşlı dedektifin dikkatini dağıtmaya çalışırlar. Poirot, kehanet sayılabilecek bir saptamayla cinayeti bir değil iki şekilde çözümlemeyi başarır.
5 mağazanın 13 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,75
8.6
10 üzerinden
2.968 Puan · 387 İnceleme
PapatyaMisali
Doğu Ekspresinde Cinayet'i inceledi.
256 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
Kitabı uzun zaman önce bitirdim fakat incelememi yeni yazıyorum. İlk defa bir Agatha Christie kitabı okudum ve yazarın dili oldukça sadeydi. Zaten çok detaylı bir konu ve süslü bir anlatımı olsaydı anlamamızı zorlaştırırdı diye düşünüyorum. Sonunda da kitabın beni şaşırtmayacağını katilin tahmin ettiğim kişilerden birinin çıkacağını zannetmiştim ama tahmin edilmesi neredeyse imkansız. Dediğim gibi yazarın kalemini beğendim polisiyeyi seven biri olarak her kitap sepetime bir kitabını atacağım yazar buldum diyebilirim. Gayet zevkli ve güzel bir kitap. Keyifli okumalar.
Doğu Ekspresinde Cinayet
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Şura
Doğu Ekspresinde Cinayet'i inceledi.
170 syf.
·
10 günde
·
7/10 puan
Agatha Christie'in okuduğum ilk kitabı. Bu ikinci okuyuşumdu kitabı. Daha doğrusu ilk denemede sıkılıp yarıda bırakmıştım ancak bu kez sonuna kadar gelebildim. Yazarın dili aşırı sade, aşırı akıcı ancak beni bir türlü kendine bağlayamadı. Bir tek en sonlarında hafif bir merak duygusuna kapıldım. Geri kalan kısım sıkıcı geçti benim için. Okumak için basit,polisiye tarzı bir kitap arıyorsanız şans verebilirsiniz. Ancak çok da beklentiye girmemelisiniz.
Doğu Ekspresinde Cinayet
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Ebubekir Şeker
Doğu Ekspresinde Cinayet'i inceledi.
256 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yanlış hatırlamıyorsam Zülfü Livaneli'nin Serenad isimli kitabında atıfta bulunduğu, polisiye roman türünün en iyi yazarları arasında gösterilen Agatha Christie'nin, bu kitabı İstanbul'da Pera Palas Oteli'nde kaleme aldığını öğrenince, madem bizim topraklarımızda yazılmış bize de okumak düşer diyerek okumaya karar verdiğim bir kitap oldu. Polisiye romanlarında aranan özelliklerden; akıcılık, kurgu, gerilim, merak uyandırması, sonunun beklediklerimizden farklı çıkması gibi olgular çok başarılı şekilde uygulanmış diyebilirim. İstanbul'dan Avrupa'ya hareket eden Doğu Ekspresi isimli trende işlenen bir cinayet ve henüz yolculuk bitmemişken, trende bulunan dedektifimiz Poirot'un cinayeti çözmesini konu alan, gayet güzel ve akıcı bir roman olduğunu söyleyebilirim. Herkese keyifli okumalar dilerim.
Doğu Ekspresinde Cinayet
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
95