Sis ve Gece

Ahmet Ümit
Âşık olduğu kızı arayan bir MİT görevlisi: Sedat. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Askerlerle, sivillerin çatışması... Günümüz İstanbul'undan renkli insan portreleri. Karanlık sokaklarda soluk soluğa bir koşuşturma. Örgüt evlerine düzenlenen baskınlar, yargısız infazlar, kayıtlara geçmemiş ölümler. Kayıtlara geçmemiş ölümlerin parçaladığı yaşamlar... Türkiye'nin yakın geçmişine insani bir bakış... "Bakışlarımı konağa çeviriyorum. Görenlerde korku ve ürperti uyandıracak bu bina bana hüzün veriyor. Onu daha önce hiç görmemiş olmama karşın aramızda çözümleyemediğim bir bağın varlığını hissediyorum. Bahçedeki çürümüş yapraklara basarak binanın kapısına doğru yürüyorum. Kanatlı demir kapının üstünde, yer yer çatlamış mermer alındaki kabartma dikkatimi çekiyor. Kabartmada ilk seçtiğim bir yıldız oluyor. Yıldızın hemen altında, namluya benzer bir başka şekil var, bunun bir tabanca olduğunu anlamakta gecikmiyorum. Tabanca kabzasının altına bir de yarımay oyulmuş. En yukarıda yıldız, altında bir tabanca ve kabzasının hemen ucunda bir yarımay. Bu amblemi bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramıyorum." (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 39 dk.Sayfa Sayısı: 270Basım Tarihi: Nisan 2013Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752897373Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
270 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
1 saatte okudu
selma ergeç ve uğur polat'ın başrolünü paylaştığı çok güzel bir sinema uyarlaması da bulunan bu kitap, güzel bir ahmet ümit polisiyesidir. öncelikle polisiyemizin yapı taşı olan ahmet ümit'in bütün kitaplarının okunması gerektiğini savunanlardanım. ahmet ümit edebi polisiye örneğini sunabilenlerden. ve eserlerinin edebi tarafı sizi asla boğmuyor. gelelim sis ve gecenin içeriğine; istihbaratçı Sedat'ın suikasta uğraması ve bu hayata tutanmasnı sağlayan yegane kişi Mine'nin ortadan kaybolmasıyla gelişen olaylar silsilesi öyle yükseliyor ki en sonunda sizde tren çarpmış etkisi yaratıyor. Not: Ahmet Ümit'in ilk eseri sokağın zulası isimli şiir kitabıdır. ama ümit'in ilk romanı sis ve gece'dir.
Sis ve Gece
Sis ve GeceAhmet Ümit · Everest Yayınları · 201319,1bin okunma
Reklam
·
Puan vermedi
"Polisiye bi roman gibi gözüksede, edebi değeride hiç yadsınamayacak ölçüde güzel bi eser. Tavsirleri, betimlemeleri, kurgusu ile olduğu kadar, akıcılığı ilede sürekli bizi hapsediyor. Bitirmeden, elinizden bırakmıyorsunuz. Sonunu söylemeyeceğim. Okuyun, yaşayın ve görün. Ama süprizi büyük bi ihtimalle, tahmin edemiyeceksiniz!
Sis ve Gece
Sis ve GeceAhmet Ümit · Everest Yayınları · 201319,1bin okunma
270 syf.
8/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
Polisiye romanlarda sıkça rastladığımız aksiyon, koşuşturmaca bu romanda pek yoktu. Daha çok yasak bir aşk öyküsüne odaklanmış yazar. İlk romanı olmasına karşın gayet başarılı bir anlatıma sahip. Rüya betimlemeleri de ayrıca hoşuma gitti. Bu kitabın daha yüksek puanları hak ettiğini düşünüyorum.
Sis ve Gece
Sis ve GeceAhmet Ümit · Everest Yayınları · 201319,1bin okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.