Çiçeklerin Tanrısı

7,9/10  (8 Oy) · 
17 okunma  · 
3 beğeni  · 
512 gösterim
"Burası layık değil. Burası Allah'ın sadece unuttuğu değil aynı zamanda ilelebet defterden sildiği bir yer. Kimsenin gelip sizi rahatsız etmeyeceği bir yer istiyorsanız ben size bulurum, hatta buldum bile, dün gece bunu düşündüm. Her şey hazır. Ben de hazırım. Size ben bakarım. Ben bakacağım.

Hiç kimsenin sizi, bizi rahatsız etmemesini sağlayacağım. Ben de rahatsız etmeyeceğim sizi, soru sormayacağım, sizi seveceğim ama âşık olmuş numarası yapmayacağım. Madem öleceksiniz, adam gibi öleceksiniz. Bunu sağlayacağım."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9786051111650
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Zeynep 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaşanılan ruh halinin kitaba yansıtması... Hayatımızda toplum tarafından kötü olarak nitelendirilebilecek davranışların haklı sebeplerini yansıtması. Empati kurmayı bana öğreten kitaplardan biridir. "Kime göre yanlış? Neye göre doğru? Kime göre haklı?" sorularını kendime sormam da bu kitap sayesinde olmuştur. (15-16 yaşimdayken okudum)

Kitaptan 1 Alıntı

Gözyaşları yanağında kurumuş gitmişti odanın rutubetine karışıp. Kirpikleri hala biraz ıslaktı yine de. Ağlarsın, geçer. Ağlayış geçer gider. Ağladığını da unutursun, ağlamayı da unutursun. Hep ağlayamazsın. Hep hatırlayamazsın. Acı yorar.

Çiçeklerin Tanrısı, Hamdi KoçÇiçeklerin Tanrısı, Hamdi Koç