Ruhumu Öpmeyi Unuttun

7,2/10  (5 Oy) · 
29 okunma  · 
5 beğeni  · 
788 gösterim
İnci Aral Ruhumu Öpmeyi Unuttun'daki öykülerinde insanlığın ortak belleğindeki en tekinsiz yakaya çeviriyor bakışını. Hem gidenlerin hem de kalanların o büyük yalnızlığına, "ölüm"e eğiliyor. Aral ölümü bir başlangıç ya da son değil, salt bir geçiş anı olarak kurguluyor. Öykülerin odağına direnmeyi, ayakta kalmayı yerleştiriyor ve "ölüm hali"nin ortak kodlarıyla uğraşmak yerine bireylerdeki karşılıkları sınıyor. Bunu yaparken kalemini kamera gibi kullanıyor, her öykünün kendisine has atmosferini, olağanüstü ayrıntı zenginliğiyle destekleyip bir duygular şölenine dönüştürüyor ve okurunu belleklerde iz bırakacak fantastik bir yalnızlıklar evrenine sürüklüyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  9786054764723
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Hasan Karataş 
05 Şub 18:36 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çeşitli hikâyelerden oluşan bu kitap hayatta genellikle uçlarda yaşanabilecek fakat okuyunca hiçte yabancı gelmeyecek gerçekçi hikâyelerden oluşuyor. Dili hafif ağır olsada akıcı bir üslupla ustaca yazılmış bir kitap. Dil olarak bol tasvirli, anlamlar bu tasvirler ile güçlendirilmiş.

Sultanna 
16 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ölüm temalı bazen doğa üstü unsurları da içeren öykülerden oluşan bir kitap. Daha önceden okuduğum Mor kitabında İnci Aral'in anlatımını begenmeme rağmen bu kitapta o tadı bulamadim. Çok yavan ve yüzeysel kalmış.

Kitaptan 1 Alıntı