8,3/10  (7 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
880 gösterim
Çiçi Han; büyük idealleri olan; Türklere batıyı öğreten, Avrupa'nın kapılarını gösteren Büyük Hun Hakanı'dır. Büyük Türk Tarihi içinde bilinmezlere karışmıştır. Oysa adı asla unutulmamalıdır.

Bu roman; Hun Hakanı Çiçi Han'ın yaşadığı çağa ışık tutmak üzere hazırlanmış, bilinen tarihe birebir sadık kalınmaya çalışılarak yazılmıştır.

Bir konuya daha dikkat edilmiştir bunlar kaleme alınırken: Kahramanlar da hata yapabilir, onların da zaafları vardır! Tarih; bu hatalardan ders alınmadığı için tekerrür edip durmaktadır.

Okurken, olayların bir kısmını bugüne taşımanızı, öz yargınızla bağlantılar kurarak değerlendirmenizi öneriyorum.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786054200443
 • Yayınevi:
  Kripto Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Hüseyin Düver 
06 Oca 14:05 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın yine Eski Türk Tarihinin çeşitli kısımlarını konu alan bir çok kitabından elime ilk geçen bu oldu. Mete Han'ın ölümü sonrasında oğulları arasında geçen taht kavgaları ve elbette boş durmayarak türlü entrikalarla devletin altını oymaya çalışan Çin'in hamleleri etrafında şekillenen bir kitap. Askerlik sürecinde okuduklarımdan ve kitabın nöbetin önemini hatırlatılarak başlaması bu anlamda manidar

Sergen Ayd' 
09 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarı Hüseyin Nihal Atsız ve Cengiz Aytmatov gibi isimlerden etkilenmiş. Onlardan aldığı bu bayrağı taşımak niyetinde olan yazarımız kitaba bozkır hayatını ve eski Türk tarihinde ki töreleri, ilişkileri işlemiş. Çin ve kardeş kavgasının egemen olduğu ortamda hırsının veziri-rezili olan bir yiğit okuyacağız... yazarın daha başarılı kitapları mevcut.

Kitaptan 1 Alıntı

Ercan Kaya 
06 Mar 17:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çiçi Han… Baş eğmedi. Hiçbir güç onu özgürlüğünden vazgeçiremedi. Çin'e bağlanmayı reddetti. Kandaşı Hohanyeh Han ise Çin'e bağlanmayı onursuzluk saymamıştı. Çiçi Han ona karşı çıktı, savaştı. Sonrasında… Atası Mete Han'ın izinde çizmeye çalıştı yazgısını. Onun düşlerine tutundu. Önce günbatısına yönelecek, ordu toplayıp güçlenecek ve kutlu başkent Ötüken Yış'ı geri alacaktı. Günbatısını yeni bir ülkü olarak sundu budununa. Acuna bakışını ve göç yönünü değiştirdi.

Çiçi Han, Ahmet Haldun TerzioğluÇiçi Han, Ahmet Haldun Terzioğlu