Çocuk Yetiştirmede Psikolojik Taktikler - Anne Babalar İçin

7,3/10  (9 Oy) · 
11 okunma  · 
9 beğeni  · 
621 gösterim
Bir ölümden söz edecekseniz "Büyükannen uyuyor" demeyin, gerçeği söyleyin. Çocuğunuzu korumaya çalışmak amacıyla yaptığınız bu açıklama, uykudan korkmasına neden olabilir. İster inanın ister inanmayın, çocuklar ölüm kavramını küçük yaşlardan itibaren kavrayabilirler. Aslında bunu anlamaları, boşanma kavramını anlamalarından çok daha kolay bile olabilir.

Dayak çocuğun yapılması istenmeyen davranışı yapmasını engellemez. Sadece yakalanmadan yapması gerektiğini öğretir. Çocuğunuz bir yeri kanayarak hıçkırıklar içinde yanınıza gelirse, kanı kırmızı temiz bir bezle temizleyin. Böylece kan lekelerini gizleyebilirsiniz.

Televizyon programları çocuklarınıza öğrenmesini istemediğiniz şeyler öğretir. Bu görünen sorunun yanında, beş yaşına kadar olan çocukların gelişimini de sekteye uğratır. Üstelik bu dönem, kendi kendilerini eğlendirme konusunda ustalaşabilecekleri tek dönemdir. Ancak televizyon karfşısında çok fazla zaman geçirirlerse, bunu asla öğrenemeyeceklerdir. Bunu kendi kendilerine yapabilecek potansiyele, beceriye ve zekaya sahip olduklarının farkına bile varmayacak, başkalarının kendilerini eğlendirmesini bekleyerek büyüyeceklerdir.
"Başarılı bir anne baba olmak için 62 garantili ipucu ve çözüm yöntemi"
 • Baskı Tarihi:
  2015
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9758809301
 • Çeviri:
  Taner Gezer
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
11 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap; kendisi aynı zamanda bir psikolog,yazar,öğretim üyesi ve gazeteci olan Dr.Perry Buffington hazırlamış olduğu,ABD' de radyo,gazete ve dergilerde de yayımlanmış olan - basit psikolojik taktikler - den oluşuyor.

Dört bölüm içerisinde,altmış iki taktikle başarılı bir anne baba olmanın ipuçları ve çözüm yöntemlerinin bulunduğu bu kitabı,tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.