Doyumsuz Zevkler Maiden Lane Serisi 2

7,8/10  (13 Oy) · 
30 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.256 gösterim
Leydi Hero Batten’ın hayatı kusursuzdur… Wakefield Dükü’nün güzel kardeşi Leydi Hero Batten, bir hanımefendinin isteyebileceği her şeye sahiptir. Mükemmel bir nişanlısı vardır; aslında Mandeville Markisi biraz sıkıcı ve mizah anlayışı olmayan bir adamdır ama Hero bunu umursamaz. Ta ki Marki’nin kötü şöhretli kardeşiyle tanışana kadar… Lord Griffin Reading mükemmellikten çok uzaktır, tüm Londra onun en berbat âlemlerde zaman geçirdiğini bilir ama genç adam halinden memnundur. Tanıştıklarında Hero ondan hiç hoşlanmaz; Griffin ise yardımsever ve kusursuz genç kadının sadece ağabeyi için değil, tüm sosyete için fazla mükemmel olduğunu düşünür. Hero’nun düğün günü giderek yaklaşsa da, Griffin’le giriştikleri söz düellosu içlerinde bir ateş yakar. Peki, bu ateşte kusursuz aşkı bulabilecekler midir? “Hoyt’un romanlarında insanı aşkın büyüsüne inandıran bir şeyler var.” RT Book Reviews “Elizabeth Hoyt çekici karakterleri, heyecan verici konuları ve zekâ dolu diyaloglarıyla sanatını mükemmel icra ediyor.” Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  6053435518
 • Orijinal Adı:
  Notorious Pleasures
 • Çeviri:
  Nalan Yüce
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Maggie 
28 Nis 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Öncelikle şunu söyleyim. Yazar artık bu seriyle tarihi aşk romanı ustalarından biri haline gelmiş. Ben bunu daha serinin ilk kitabından anlamıştım. örnek verecek olursam, kitaptaki karakterler arasındaki ilişkiler daha anlamlı geliyor gözüme. Önceki 2 seride karakterler arası aşk güzel anlatılıyordu ama arkadaşlık ilişkisi olarak sadece baş erkek karakterleri okuyorduk ama onlarda bile bir eksiklik vardı. Bu serinin 2 hikayesinde bunu hiç hissetmedim ve anladım ki bundan sonraki kitaplarında da hissetmeyeceğim. Romantizm zaten her zamanki gibi harika.

İtiraf ediyorum ki kitabın başlarında biraz sıkıldım ama sonrasında güzel açıldı.

Bu seferki kitapta Leydi Mükemmel ile Lord Utanmaz yani Leydi Hero ile Lord Griffin arasındaki aşk anlatılıyordu. Bu çiftimizi diğer çiftlerden ayıran özellik birbirleriyle olan atışmalarıydı - zaten birbirlerine takmış oldukları lakaplardan da anlaşılıyor - ve o kısımlar çok eğlenceliydi :) . Kitabın ilerleyen sayfalarında Hero sizi biraz delirtebilir ama bir yandan da kızcağıza hak verdim, o dönemlerde ne yazık ki kadınlar istediği gibi davranamıyordu, hata bile denemeyecek şeyler yaptıklarında bile dışlanıyorlardı. Hero da böyle bir durumla karşılaşmamak için toplumun dayattığı kurallara uymak zorundaydı.

Hero'nun nişanlısı Thomas tam sopalık. Okuduğum en acınası karakterlerden biriydi ama yazarımız arkadaşa kıyamamış, ona güzel bir son hazırlamış.

Kitabın ana konularından biri cin üretimi. İçkinin insanlar üzerindeki etkisini yazar başarılı bir şekilde aktarmış.

Kitapla ilgili tek bir şeyi ciddi anlamda eleştiriyorum. Sizi bilmem ama ben her ne kadar orijinal kapak olsa da kapağı beğenmedim. Bana Legend of Four Soldier serisinin kitaplarını hatırlatıyor bu kapak ve sonraki kapaklar da bunu hatırlatmaya devam edecek. Ayrıca bu kapaklar yazarı tipik bir histoical yazarı gibi gösteriyor bence. Halbuki yazar ciddi konular üzerinde duran, karakterler arasındaki ilişkileri bile belli bir gerçekçilikte yazan biri. Ama şunu da söylemeliyim, bu kapağın kitapta önemli bir yeri var. Yine de cık, olmamış.

Son bir şey, eğer bu yazarı ilk kez okuyacaksanız sakın ola bu seriden başlamayın, ciddiyim! Çünkü yukarıda da dediğim gibi, bu seri yazarın ustalık eseri olmuş, diğer serileri okuyunca yazarı sevseniz de hafif hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Ceren Çetinkaya 
26 Eki 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ben bu serinin ilk iki kitabını çok sevemedim. Ancak aralardaki gizemli hikayeleri merak ediyorum. Mesela St. Giles hayaletini ve Silence-Mickey-Darling'i. Bu yüzden devam edeceğim ancak ilk iki kitaptaki karakterleri yakın görmedim kendime. Sanırım o yüzden ısınamadım...

chanana 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Silence ve Mickey'i coooooook merak ediyorum yaa ♡_♡ Hero ve Griffin aşkını aşırı derecede ilgiyle okumasam da St. Giles Hayaleti, Winter, Silence ve Mickey konusunda feci teoriler üretip meraklandığım bir kitaptı. Bu Winter'de bir işler var bakın diyorum size. Şu gizemli Asa'da da var bir işler. Hatta bence Winter, erkek kardeşi Asa ve St. John yani Lord Gorric hepsinde bir gizem bir iş cevirme durumları var ama kendi kitaplarına kadar ancak kafamda kurgulamakla yetinicimm -_- Godric sen ne yere bakan yürek yakansın öyle