Çirkinin Aşığı (Princes Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.609
Gösterim
Adı:
Çirkinin Aşığı
Alt başlık:
Princes Serisi 1
Baskı tarihi:
Ocak 2010
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054263387
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Raven Prince
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Romantic Times 2006 En İyi Tarihi Romans Ödülü

Farklı dünyalara ait iki inatçı... Zengin ve hırslı bir kont ve kocası tarafından terk edilen genç, güzel ve kaprisli bir dul...

Teslim olmayan bir kadın hislerine ne kadar dur diyebilir?.. Tesadüflerin ördüğü ağlarda arzular mı gurur mu kazanacak?

Çirkinin Aşığı heyecanı yüksek ve kışkırtıcı bir hikaye sunuyor.

Bu kitabın bitmesini hiç istemeyeceksiniz.
-Julia Quinn-

"Masalsı anlatımıyla Çirkinin Aşığı sizi arzular dünyasına sürükleyen keyif veren, akıcı ve duygu yüklü bir romans. Hoyt'un zeki karakterlerine ve onların hoş diyaloglarına, sıcak aşk sahnelerinde olacağı gibi hayran olacaksınız." 
-Kathe Robin, Romantic Times-

"Elizabeth Hoyt Tanrı vergisi bir yetenek, incelik ve bitmek tükenmek bilmeyen bir tutkuyla yazmış."
-Julianne MacLean-

"Çirkinin Aşığı okurlar için seksi, ve şehvetli bir ziyefet"
-Connie Brockway-

" . . . Çıkıp bu kitabı bir an önce edinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum"
-Kassia Krozser-
384 syf.
·Beğendi
Merhaba,
Elizabeth Hoyt’un, Princes serisinin ilk kitabı Çirkinin Aşığı, tarihi romans türünde yazılmış güzel bir serinin başlangıç kitabıdır.
Ben seriye ikinci kitabı okuyarak başlamıştım ancak ilk kitabı okuyunca serideki karakterler ve olaylar tam olarak yerine oturdu ve üçüncü kitaptaki karakterleri merak etmeye başladım bile..
Anlatılan aşk hikayesinin yanında, karakterlerin içimizden birisiymiş gibi yansıtılması, o dönem de yaşanılan sosyal ve toplumsal olaylar ile birlikte yan karakterlerinde birbiriyle bağlantısı, güzel, akıcı ve eğlenceli bir dille yazılmış.
Eğer bu tarz dönem kitaplarını seviyorsanız ve içerisinde tutkulu bir aşkta olsun istiyorsanız tavsiyemdir. Sevgiler.. :)
384 syf.
·11 günde·Beğendi·8/10 puan
Puanlarken biraz kararsız kaldım açıkçası. Kitap, ilk yarısında nedense pek sarmadı. Hatta okumaya aylar süren bir ara vermiştim. Ama bitirdiğime çok memnun oldum. Sonu harikaydı, yüzümde bir gülümsemeyle öylece kalakaldım.
Bir de çevirisinin, kitabı biraz basitleştirmiş olabileceğini düşünüyorum. Pegasus Yayınları'nın eski basım kitaplarında olabiliyor bu durum.
İçeriğine gelecek olursak, dik başlı bir kadın ve yine dik başlı, hatta çoğu insan için göz korkutucu sayılabilecek bir erkek... Aniden birbirlerini çılgınca arzularlar ama nedense aralarındaki ilişkinin asla yürümeyeceğine dair hep bir bahaneleri vardır. Artık okumaya fazlasıyla alıştığım, tarihi-romantik türünün tipik bir örneği. Türü az buçuk biliyorsanız zaten kitabı seversiniz diye düşünüyorum.
Favoriniz olacak kadar iyi olmayabilir ama güzel vakit geçirebilirsiniz.
Bu arada kitabın sonunda, baş karakterlerden biriyle yapılmış röportaj gibi bir şey var, yaratıcılığa bakar mısınız? Bu fikre gerçekten bayıldım!
384 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Anna Wren kocasının ölümünden sonra zor şartlar da kayınvalidesi ve bir hizmetçi ile yaşamaya başlar durumları kötüye gittiğinde çalışmaya karar verir ve iş aramak durumunda kalır. Ve o sırada Lord Swartingham da bir sekreter arayışı içindedir, uşağı bu iş için Bayan Wren'i işe alır ama huysuz ve sinir Lordu ile Anna aralarında umulmadık şeyler baş gösterir.
Tarihi romanlara gittikçe aşık olmaya başladım, eski tarihler çok ilgi çekici olmaya başladı. Bu kitabı aslında çok sevmeme rağmen baş karakterimiz Anna öyle saçma birşey yapıyor ki, sinir edecek cinsten. Bir erkek için bu kadar fazla şeye gerek yoktu ama Anna bu durumu abarttı. Edward ise bir hastalık geçirmiş ve yüzünde bu sebepten yaralar oluşmuş, kadınlar bu yüzden ondan nefret ediyor ve pek yanına yaklaşmıyorlar. O da kendisini insanlardan uzak tutarak duruyor, beni başlarda sinir etsede eski eşi ile yaşadığı olay beni üzdü. Hatta ağlayan bir Lord kendisi bu güzel bir şeydi. Anna ile Edward arasında olan didişmeler çok komikti, Edward'ın evlilik için peşinden koşması ve Anna'yı sinir etmesi ah ah kim bir Lorda hayır diyebilir ki. Felicity karakterine çok pis gıcık oldum, hem git Anna'nın eski eşi ile aşk yaşa sonra gel kıza hattini bildir ay beni öyle bir sinir etti ki ama sonunda o da ettiğini buluyor. Yazarın dili sade ve akıcı olması ile birlikte sevdiğim bir kitap oldu, +18 içerikli bir kitap bunu göze alarak okuyun. Eski basım bir kitap olduğundan dolayı çok yazım yanlışı olsa da yine okuyabildiğime sevindim.
Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.
384 syf.
·Puan vermedi
Çirkin Kontun aşka bakışı tüm çirkinliğini kapatıyordu. Güzel bir aşk romanı. Erotizmi fazla olan bir kitap fakat işlenilen aşk bunu gölgelemiş. Kitap akıcı ve sizi sıkmıyor...
384 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Yazarla tanışmamı sağlayan bir roman oldu. Yazın anlatım tarzını çok sevdim. Akıcı ve sürükleyici bir anlatımı var hiç sıkılmadan okudum.
Romans tarzının iyi örneklerinden bence, genelde tarihi romanlar konu ve işleyiş olarak birbirine çok benzer. Konu ve karakterleri bir süre sonra karıştırırsınız hangi romandandı bunlar diye. Çirkinin aşığı konu yönünden bende akılda kalıcı olacak gibi.

Güçlü bir kadın karakter okumak beni sevindirdi. Karakterleri genel olarak sevdim. Eğlenceli yerleri çoktu, her tarihi kurgu gibi erotik tarzdaydı ama dozundaydı. Klişeden uzaktı bunu da sevdim. Güzel bir hikayeydi.
Her bölümün başında anlatılan masala da bayıldım.
384 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Konusu diğer tarihi aşk romanlarından farklı olması ve olayları dolambaçlı yollardan anlatılmaması çok hoşuma gitti. Güçlü karakterler okuyoruz. Hemen hemen bütün karakterlere bayıldım. Özellikle de Edward' ın uşakları Davis ve Hopple. Hopple zevki muhteşemdi Davis'in ise sağır numarası yapması ve Edward ile diyologları eğlenceliydi. Bu arada Edward'ın köpeğini unutmamak gerek. Ne kadar sadık, akıllı bir köpekti.
Edward sen ne kadar güzel bir adamsın. Böyle bir kontu kim istemez ki.
Genel olarak çok beğendim. Eğlenceli, heyecanlı, hüzünlü, aşk ve tutku dolu bir kitaptı.
Birde yazar bölüm başlarında Kuzgun Prens hikayesinden eklemeler yapması da çok hoştu.
Belirtmeden geçemeyeceğim. Elizabeth Hoyt'un okuduğum kitapları düşününce, kusurları olan mükemmel karakterler ortaya çıkarıyor. Sanki bizden biri gibiler.
Serinin diğer kitaplarında; Harry, Vikont Simon ve Coral ile tanışacağım. Bu seriyi tamamlamak istiyorum.
Bu ayki tarihi aşk dozumu aldım ama Elizabeth Hoyt'un anlatımı bir doz daha almama sebep olacak gibi.
Tarihi aşk severler mutlaka okumalı.
Herkese keyifli okumalar. Güzel bir pazar geçirmeniz dileğiyle. Hoşçakalın
Dipnot: +18 hatta +30 bile olabilir Yetişkinlere yönelik bir kitap. Bunu dikkate alarak okumalısınız.
384 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Genelde hikayelerinde hüzün etkilidir. Bu kitapta da hüzünlü sahneler vardı ama ilk kez bir Hoyt romanına güldüm. Edward'ın bazı yerlerdeki ani patlamalarında kahkaha attım. Mesela ilk sahnede yardımcısı sekreteriniz ayrıldı deyince adamın kafasına bir şeyler atması, Anna evlilik teklifini kabul etsin diye yardımcısını göndermesi -sonuçta hayır cevabıyla geri döner- kabul etmeyince Anna'yla arasında geçenler baya güldürdü. Tek kötü yanı kapağı. Yeniden bastılar ama keşke kapakta değişikliğe gidilseydi.
384 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10 puan
YGS yüzünden uzun zaman sonra elime aldığım ve okuyup bitirdiğim ilk kitap. Sıradan bir anlatıma sahip. Olaylar önceden tahmin edilebiliyor. Ve bu sebepten dolayıdır ki beni çok etkilemedi. Anlaşılır bir dile sahip olduğu için sıradan kafa dağıtmak amacıyla okunabilecek bir kitap.
384 syf.
·6/10 puan
Çerezlik diye başlayıp bir çırpıda bitirdim. Kadınlara yapılan muameleden ötürü öfkelensem bile yazarın dönem şartlarını oldukça iyi bir şekilde -zaman zaman eleştirerek- ortaya koyduğunu düşünüyorum.
384 syf.
·Puan vermedi
Kitapla ilgili en sevdiğim şey, tüm duyguları tam anlamıyla okura yansıtması oldu. Nefreti, aşkı, tutkuyu, hisleri ve çirkinlik ile güzelliği sanki gözlerimin önünde duruyormuşçasına okudum. Gayet akıcı bir kitaptı. Normalde aşk kitaplarını sıkıcı ve basit olduklarından ötürü sevmem fakat bu kitap bana aynı duyguyu hissettirmedi. Okurken sayfalar uçup gitti desem yeridir. 10/10'luk bir kitap diyebilirim ama birçok kesim tarafından sevilmeyeceği de malum. Kendi hikayem için bana birçok sahne verdi ;)
384 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Tarihi romantik hikayelere aşığım. Elizabeth Hoyt'un bundan önce Günahkar Aşık kitabını okudum. Ancak istediğim tutkuyu kitaptan alamadım. Seri kitabı olduğu içindir belki de. Çok ayrıntı vardı. Ancak Çirkinin Aşığı tam olarak beklentilerimi karşıladı diyebilirim.
Kadının güçlü karakteri ve adamın inatçı tavırları çok hoş. Hikayeleri gayet tatmin edici. Sonu da her zamanki gibi mutlu sonla bitti.
Gerçekten beğendim. 1 günde bitti zaten
384 syf.
Ahh yine çok güzel aşk bir roman okudum. Edward'cığım çok tatlıydı. Yüzündeki lekeleriyle beni daha da büyüledi. Alistair ve Asher lee gibi:))
Böyle aşkının peşinden koşan erkek karakterleri her zaman daha çok sevmişimdir. Anna ise çok cesur bir kadın ve Edward ile mutlu olmalarına çok sevindim.
Yazarın kalemi çok akıcı. Tarihi aşk romanı seven herkese kitabı ve yazarı öneriyorum.
Bazen söylediği şeylere, çarpık bir tebessümle gülümsüyordu. Kont, bu çarpık gülümsemenin cazibesine kapılmıştı.
Elizabeth Hoyt
Sayfa 74 - Pegasus Yayınları
Hatta kendini çok bezgin hissediyordu. Sahip olamadığı bir kadına karşı duyduğu bir özlem ve bıkkınlıktı bu.
Elizabeth Hoyt
Sayfa 121 - Pegasus Yayınları
İnsanın bu kitapların tümüne sahip olup da, canı isteyince okuyabilmesi nasıl bir şeydir acaba, diye düşündü Anna.
Elizabeth Hoyt
Sayfa 37 - Pegasus Yayınları
"Eğer doğduğum gün bana biçilen rolden bir adım bile dışarı çıkmadıysam, kendimi hiç sınamadım demektir. Sanırım diğer insanların benim hakkımda düşüneceklerinden çok korktum. Hep bir korkak gibi davrandım..."
Elizabeth Hoyt
Sayfa 85 - Pegasus Yayınları
Hep birilerine bağlı, onlar ne derse onu yaparak, zaman zaman ip üzerinde yürür gibi hissedecek dar sınırları içinde mi yaşamıştı?
Elizabeth Hoyt
Sayfa 78 - Pegasus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çirkinin Aşığı
Alt başlık:
Princes Serisi 1
Baskı tarihi:
Ocak 2010
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054263387
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Raven Prince
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Romantic Times 2006 En İyi Tarihi Romans Ödülü

Farklı dünyalara ait iki inatçı... Zengin ve hırslı bir kont ve kocası tarafından terk edilen genç, güzel ve kaprisli bir dul...

Teslim olmayan bir kadın hislerine ne kadar dur diyebilir?.. Tesadüflerin ördüğü ağlarda arzular mı gurur mu kazanacak?

Çirkinin Aşığı heyecanı yüksek ve kışkırtıcı bir hikaye sunuyor.

Bu kitabın bitmesini hiç istemeyeceksiniz.
-Julia Quinn-

"Masalsı anlatımıyla Çirkinin Aşığı sizi arzular dünyasına sürükleyen keyif veren, akıcı ve duygu yüklü bir romans. Hoyt'un zeki karakterlerine ve onların hoş diyaloglarına, sıcak aşk sahnelerinde olacağı gibi hayran olacaksınız." 
-Kathe Robin, Romantic Times-

"Elizabeth Hoyt Tanrı vergisi bir yetenek, incelik ve bitmek tükenmek bilmeyen bir tutkuyla yazmış."
-Julianne MacLean-

"Çirkinin Aşığı okurlar için seksi, ve şehvetli bir ziyefet"
-Connie Brockway-

" . . . Çıkıp bu kitabı bir an önce edinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum"
-Kassia Krozser-

Kitabı okuyanlar 456 okur

  • Alara E.
  • alyel
  • Okurcuk Yazarcık
  • Furkan Emre
  • Cansu Kizak
  • Pelin akbayram
  • Melisa şimşek
  • Gamze
  • ...BDY...
  • nazan özaydın

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%3.8
13-17 Yaş
%1.9
18-24 Yaş
%29.5
25-34 Yaş
%34.3
35-44 Yaş
%18.1
45-54 Yaş
%11.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92.8
Erkek
%7.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.9 (37)
9
%12.5 (16)
8
%28.1 (36)
7
%9.4 (12)
6
%10.2 (13)
5
%7 (9)
4
%0.8 (1)
3
%1.6 (2)
2
%0
1
%1.6 (2)