Elfabe (El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5207
Gösterim
Adı:
Elfabe
Alt başlık:
El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı
Baskı tarihi:
Aralık 2014
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051510965
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hayat Yayınları
El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler. Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır. İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir. Her insan;

• Kendi hayat yürüyüşünün nasıl olacağını,
• Hastalık ve sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri,
• Evlilik hayatını ve sürecini,
• İnsan ilişkilerindeki potansiyelinin ne olduğunu merak eder. 

El ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatı olan ELFABE, insanın yüzündeki, avucundaki, cildindeki birtakım işaretlerden hareket ederek, hayatını doğru yönlendirmesi için ona yardımcı olmak amacıyla yazılmış bir kitap... Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser...
384 syf.
·Beğendi·6/10
Elfabe benim için farklı bir deneyim oldu. İki elimizin bir türlü anlam veremediğim aslında hepsinin bir manasının olduğunu karakterimize ve yaşamamıza etkilerini anlatıyor. Yazarın 30 yıllık deneyimi ve birikimi .Çok somut tespitleri var. Kendimden ve yakınlarımdan tespit ettiğim .Parmaklarınızın şeklinden mizaca kadar tanımlamaları var. Fakat öyle bir oturuşta bitiremiyorsunuz ders kitabı gibi .. Birkaç kez okunmalı ! Netice olarak ; farklı bir deneyimdi. İyi ki okumuşum...
384 syf.
·10/10
Çok eskiden beri keşfedilip uygulanmış ezoterik bilgilerin bu kitapta derlenmesi, ayrıca yazarın kendi bilgi birikimi ve sağlamalarıyla zenginleştirimiş anlaşılır biçimde sadeleştirilmiş olarak ,meraklılarına sunulması çok güzel olmuş.
Aslında ben iki yıldır başucu kitabı yaptım kendisini.Mehmet Ali Bulut gayet anlaşılır biçimde açıklamalarıyla anlatmış, ayrıca programlarda da anlatıyor.Ben önce kendim ,sonra çevremde yada ricada bulunan kimselerde incelemeler yaptım, gayet güzel açıklamalar doğru tespitler buluyorum . Etrafımızdaki kişilerdeki yüz tipi, saç, kaş,göz, dudak ,baş, yüz yapısı bir ön bilgi sahibi olmama yarıyor, ayrıca el yapısı tırnak vs anlatıldığı gibi kişiyle tedbirli iletişim kurmam için yararlı oluyor.Tabi ki artısı eksisiyle insanız, mükemmel değiliz zayıf taraflarımızı ona göre yetiştirebiliriz, hastalık yatkınlığımız varsa bunu düzeltebiliriz, çünki Mehmet Ali Bulut; kendisinde bulunan çizgilerin hastalanınca kısalıp belirginleştiğini, sağlığına kavuşunca uzayıp bazısının kaybolduğunu söylüyor.
Birkez okumak sadece fikir sahibi olmanızı sağlar, ama benim gibi meraklıysanız araştırın geliştirin haritalandırın, el fotosunu çekip büyütüp inceleyin çünki her el farklı her el özel, her yüz, her beden, birer birer konuşacaktır size, bilim ,ilim olarak dönecektir..
Ayrıca bir tüyo;herkes bunu öğrenebilir ama ,gerçekten becerebilenler sol el işaret parmağının ucu ince(basık) olanlardır diyor Mehmet Ali Bulut, hadi sizde bakın, parmağınıza öyle mi??..
Ayrıca devamı olarak ikinci kitabı bekliyorum Mehmet Ali abiciğim, kendi adıma şimdiden çok teşekkürler emeklerinize sağlık...
384 syf.
·160 günde·Beğendi·Puan vermedi
Harika.. Zaten Mehmet Ali Bulut'un anlatımına bayılıyorum. 1 okumayla anlaşılacak bir kitap değil, üzerine tecrübe kazanmak gerekiyor ki bu işi çözelim.
384 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitabı anlatabilmek için bu ilme vakıf olmak lazım.. böyle bir ilim olduğunu, insanın el ve yüz çizgilerinin karakteri ve huyları doğrultusunda değiştiğini 2014 yılında bu kitap ile öğrenmiştim..

O günden beri konu hakkında çok kaynak aradım, Osmanlıca eserler buldum, onları çeviriyorum şimdilerde.. Konu öyle geniş, öyle derin ki..

Esas olarak Astrolojinin alt dalı olarak geçiyor.. dolayısıyla Astroloji hakkında geniş bir malumat gerektiriyor.. kuru ezber bir işe yaramaz, istediğiniz kadar okuyun ve oradaki yazılara göre hüküm verin.. olmaz.. işin mantığını kavramadiktan sonra, taklitten öteye geçmez.. kitabı aşamazsınız..

Tek okuma yeterli değil, çok okuma yapmanız lazım.. tecrubî bir ilim olduğu için de bol bol insanlar üzerinde deney ve gözlem yapmanız gerekiyor..

Sırf bir eğlence değil.. varlığı anlamak ve anlamlandırma niyetiyle , "nefsini bilme" niyetiyle bu işlere girişilirse, sonuç almak ve yol kat etmek daha kolaylaşacaktır..
384 syf.
Mehmet Ali Bulut bu kitabında insan elinin o kişiyi tasvir ettiğini, kişinin menfi ve müsbet özelliklerini gösterdiğini, hayatında nelerle karşılaşma ihtimali var, nelere meyilli olduğunu, elimizi tanıyabiliyorsak, olumsuzluklar için de çözüm yollarını bulabileceğimizi anlatıyor.
384 syf.
·7/10
bazı yerleri kafamda soru işaretlerine sebep olsa da okuması oldukça eğlenceli aynı zamanda merak uyandırıcı...
384 syf.
Elime hiç bu kadar ayrıntılı bakmamıştım. Meğer neler varmış neler. Bu bile başlı başına bir mucize. Sizin parmak uçlarınıza kadar yaratmaya kadiriz ayetini anımsattı bolca.(Kıyamet 4) Tabi kitabı okuyarak hemen her gördüğünüz eli yorumlayamıyorsunuz. Başkalarının eline bakarak da pratik yapmak şart. Ama genel itibariyle eller ve yüz hatları hakkında fikir sahibi oluyorsunuz. Bu zaten üstünde yıllar boyunca çalışılması gereken kadim bir ilim. Mehmet Ali Bulut kalemini sevdiğim bir yazardır. Basit ve akıcı bir şekilde resimlerle de destekleyerek güzel bir çalışma yapmış. Meraklısının okumasını tavsiye ederim.
384 syf.
·Puan vermedi
Bir dönem çok popüler olan bu kitabı annemin merakı yüzünden almıştık. Eve ziyarete gelen arkadaşlarımızın kütüphanemizde bu kitabı görmesiyle gelen giden her misafirin el çizgilerine bakar olduk. Korkunç bir furyaydı neyse ki geçti gitti.

Peki sonucunda ne kazandık? Bir çoğumuzun morali bozuldu. Hayat çizgisi kısa olan insan ne yapsın? Belki doğru olmayacak ama bunu duyan bir insanın psikolojisinin normal kalmasını kim bekleyebilir. Ya da çok sevdiği bir insanın mesela anne babasının hayat çizgisinin kısa olduğunu öğrenmek ne kadar güzel olabilir. Evli birinin el çizgisinde ayrılık görüyor olması ilişkinin devamı için çok zararlı olacak çünkü en ufak tartışmada zaten ayrılacağız diyip rest çekip gidebilir. Demem o ki insanlar için geleceği bilmek faydalı olsaydı Rabbim zaten saklamazdı. Rabbim bilmemizi istemiyorsa ona göre davranmak gerekiyor. Her merak sağlıklı değildir. Kaç ilişkinin olacağını, kaç çocuğunun olacağını, ne kadar sağlıklı olacağını yaşayarak gör :))

Kitapla ilgili beni eğlendiren tek anı ; 75 yaşlarındaki anneannemin teyzeme ısrarla elini uzatıp "ben de başka evlilik çizgisi var mıymış bi bakıver kızım" demesiydi. Hadi çizgi çıktı diyelim kendisini seven dedemi boşayıp ikinci baharını mı beklicekti acaba :D tabiki bakmadık :))

Onun dışında kitapta el, parmak, yüz, çene vs yapılarınızdan kişilik analizi yapılıyor. Bunlara da inanmayı doğru bulmuyorum. Hiç tanımadığınız birine sırf parmak boğumları şöyle yok yüzü üçgense şöyle biri diye çerçeve çizmek hiç doğru değil. Nitekim bir çok ikiz farklı karakterlere sahip olmaktadır. Ve yaşadığımız her an hayat bize yeni bir şeyler katar ve insanın kişiliği inanın ki değişir. Değişen sadece kişinin tavırları karakteri değildir, kişilik de değişir.
384 syf.
·1/10
Hicbir bilimsel temele hatta genel bir ıstatistik veriye dayanmayan astroloji gibi bir ezoterik "bilgi" kitabı. Falcılar için bir el kitabı olabilir ama maalesef yararlı bulamadım.
384 syf.
·Beğendi·9/10
Çok değerli bir çalışma olmuş gerçekten çok faydalı.
Hayat farklılıklar üzerine bina edilmiştir .Her insan ayrı bir nüshası kainatın.Bu bağlamda bu kitap sizin fıtratınızı , kapasitelerinizi , kabiliyetlerinizi, nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu , mizacınız gibi hayatınızı şekillendiren faktörleri bilmenize ciddi faydası olan bir kitap.
Elinizdeki çizgilerinin ne anlam ifade ettiğini , geçmiş ve gelecek yaşamınızda nelerle karşılaşabileceğinizi kestirebilmenize olanak sağlayabilecek bir kitap , tabi iyi bir el ve yüz okuyucusu olmak kolay değil bu bağlamda bu kitap
tek başına yeterli değil , birçok farklı ve güvenilir kaynaktan beslenip en yakınlarınızda başlayarak yüzlerce el incelemesi yaparak tecrübe kazanmanız gerekir.Zaten bu ilim de yüzyıllardan gelen tecrübeyle ortaya çıkmış bir ilim..
İstifad etmeniz dileğiyle.
384 syf.
·Beğendi·9/10
Acaip ve kadim ilimlerden; ilmi sima ve el okuma ilmi kanatimce yaratılışın en acayip yönlerinden birini inceleyen bir ilim. Bilgi kirliliği değilse yazarına " keşke öğrenmeseydim" dedirten bir ilimdir. Zamanımızda bozulmaya yüz tutmuş, kadim öğreti olmaktan çıkıp fal olma yolunda, şirazesini yitirenler kervanına katılmaya aday ilimlerden bir diğeridir kendisi. Koskoca kainatta her olacak olanın kendisinden önce alametleri gelirken zübde-i alem olan insanın hayat serüveninde hayat yolunun işaretleri nasıl olmasın ki, zaten buna sadece işaret diyoruz, geleceği okumak değil. Tavsiye edilir
Bir kader var. Hayatımızla ilgili birçok hadise bizim irademiz dışında cereyan ediyor. Ama iman - küfür, mutluluk - mutsuzluk, başarı - başarısızlık gibi insanın gayretini gerektiren alanlarda yazılı değişmez bir hüküm yoktur.!
(Ey kendini akıllı bilen, dünyada insan olsun cin olsun herkes için en geçerli, en makbul şey şudur ki; ne sen kimseden incinesin ne de kimse senden incinsin!)
Erzurumlu Ibrahim Hakkı
Insanlar depremin zamanını bilimenin imkansız olduğunu söylüyor ama kur'an-ı Kerim, bize tersini söylüyor. "Yer, içinde olan bitenleri insanlara haber verir; içindeki 'eskali' (ağırlıkları) dışarıya atmak üzere emir aldığını bildirir." diyor. (Zilzal Suresi)

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Elfabe
Alt başlık:
El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı
Baskı tarihi:
Aralık 2014
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051510965
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hayat Yayınları
El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler. Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır. İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir. Her insan;

• Kendi hayat yürüyüşünün nasıl olacağını,
• Hastalık ve sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri,
• Evlilik hayatını ve sürecini,
• İnsan ilişkilerindeki potansiyelinin ne olduğunu merak eder. 

El ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatı olan ELFABE, insanın yüzündeki, avucundaki, cildindeki birtakım işaretlerden hareket ederek, hayatını doğru yönlendirmesi için ona yardımcı olmak amacıyla yazılmış bir kitap... Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser...

Kitabı okuyanlar 244 okur

  • Bünyamin palancı
  • Nur Demir
  • EbruMelce
  • Mehmet Aydın
  • Büşra
  • Zeliha İyli
  • Tayyip Yücel
  • Mehmed Küçük
  • Simge Narman
  • Semanur

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%4.8
18-24 Yaş
%38.1
25-34 Yaş
%28.6
35-44 Yaş
%23.8
45-54 Yaş
%4.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%64.8
Erkek
%33.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.5 (19)
9
%14.5 (10)
8
%18.8 (13)
7
%5.8 (4)
6
%13 (9)
5
%7.2 (5)
4
%7.2 (5)
3
%2.9 (2)
2
%0
1
%2.9 (2)