Fazladan Bir Gün

10,0/10  (2 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
485 gösterim
Renksiz metropollerin birbirine çok benzeyen günleri arasında sıkışıp kalmıştır, Giacomo. Soru sormayı unutan Giacomo için çalar saatin sesiyle, kendisini yüzeysel bir aşk ilişkisine davet eden sesin arasındaki fark da yok olmuştur. Ancak her gün tramvayda karşılaştığı genç bir kadın, kahramanımızın yaşamındaki tek renk haline dönüşür. Ne var ki, bu yabancı kadını, uzaklara götürecek bir yazgı bekler. Peki ya Giacomo? O ne yapmalı yaşamının anlamı için? İşte tam da burada yazgıların birbirine değdiği bir süreç başlar ve tüm oyunlar tazeliğinden bir şey kaybetmeden olgunlaşan bir aşk için oynanır. Fabio Volo'nun yalın ve yetkin dilinden, insanı daima ürpertecek kadar taze ve ona bir ömür mutluluk vaat edecek kadar olgun bir aşk, Fazladan Bir Gün.

"İki insan arasındaki sevgi, onların birbirlerine bakmaları değil,
birlikte aynı yöne bakmalarıdır."

"Geç geldiğim için özür dilerim. Aslında seni yirmi dakikadan beri izliyorum. Korkuyordum ve çok heyecanlıydım. Geldiğimde sen zaten buradaydın. Ne kadar zamandır bekliyorsun?"
"Aşağı yukarı otuz beş yıldır."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2009
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786055765200
 • Çeviri:
  Sevcan Tutan Panaioli
 • Yayınevi:
  Pupa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burcu Kırmızıgül (Yazar) 
24 Oca 14:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birbirini neredeyse her sabah tramvayda görüp incelemeye alan iki insanın aşk hayatından bahsediyor,ama öyle bilindik bir aşk hikayesi bekliyorsanız yanılıyorsunuz.Okuyup bitirmem fazla zaman almadı,akıcı ve heyecan verici bir kitap.