Gölge Ateşi Ateş Serisi 5

9,0/10  (22 Oy) · 
51 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.062 gösterim
Mac Kayla Lane, ablası Alina'yla birlikte evlatlık verilip İrlanda'yı bir daha dönmemek üzere terk ettiğinde küçük bir çocuktu. Yirmi yıl sonra Alina öldü ve Mac, ablasının katilini bulmak için İrlanda'ya dönmeye karar verdi. Doğaüstü güçlere sahip, lanetlenmiş bir soydan geldiğini keşfettikten sonra ise kendini esrarlı bir geçmişin içinde buldu. İnsanların, binlerce yıldır aralarında gizlenen ölümsüzlerle yaşadığı çatışmanın tam ortasında kalmıştı. Mac artık bir yandan acılarına göğüs germeye çalışırken, bir yandan da kendini dünyaları yaratma ve yok etme gücüne sahip bir büyü kitabı olan SinsarDubh'ı ele geçirmeye adamıştı.

Sinsar Dubh, Mac'i yüzüstü bırakıp sevdikleriyle arasında ölümcül bir patika oluşturduğunda ise avcı, artık av olmuştu. Mac artık kime güvenebileceğini kestiremiyordu. Sürekli rüyalarına giren o kadın kimdi? En önemlisi, bizzat Mac kimdi?

"Dudaklarimda düşmanimin, ablamin sevgilisinin, sevgilimin katilinin dudaklari, hak ettiğim cezanin tadina bakiyorum."

"Gölge Ateşi beklediğim, istediğim, ihtiyaç duyduğum, açlığını çektiğim her şeyi ve çok daha fazlasını veriyor."
- Fresh Fiction-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  790
 • ISBN:
  9786051424132
 • Orijinal Adı:
  Shadowfever
 • Çeviri:
  Egemen Özkan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Son kitap dedik ama yedi yüz yirmi sayfa da fazla gelmedi diyemem özellikle e kitap olarak okunduğunda. Kişilerin ve olayların bağlanış şekli gayet zekice kurgulanmış olduğunu düşündürdü bende. Yine iyi adamlar ve kötü adamlar birbirine karıştı :) Gri adam denen Melunun bir de Gri Kadın versiyonu çıktı -yaratıklar bile tek yaratılmamış-. Ve sevgili Mac kendi kargaşasına Sinsar Dubh sayesinde anlam verebildi hala kabullenmese de. Oldukça yüksek seviyede gerilim, macera ve fantastik öğeleri bulunduran bir seri, bu karışımları sevenlere tavsiye ederim. Keyifli okumalar.

Aviendha 
04 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin tüm kitapları gibi Gölge Ateşi'de baştan sona heyecanla dolu bir kitaptı. Dengelerin sürekli değiştiği, bol sürprizli hatta ters köşe anlar yaşatan keyifli bir kitap olmuş. Ayrıca bu serinin son kitabı olsada sanki yan kitap yada farklı karakterleri ele alan devam kitapları gelecekmiş gibi bitti bu da sevindiririci bir durum.

Deniz 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aman Allahim ne seriydi ama.Bitirmeden rahat edemedim.Simdi yan serisine de baslayacagim.Son kitap bol bol aksiyon agirlikliydi.Gercekten begendigim nadir fantastiklerden biri.Mackayla sen ne muhtesem kadinsin!!Ya sen Jericho Barrons senin dengesizliklerin yuzunden burda ne hale geldim.Okuyun okutun efenim.Pisman olmazsiniz ;)

Kübra 
 10 Şub 18:56 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir serinin daha sonuna gelirken seriyle ilgili genel düşüncelerim; okuduğum en özgün fantastik serilerden biri Ateş serisi. Tamamıyla farklı bir kurgu, olay örgüsü ve karakterler karşımızda. Heyecan ve gizem hep en yüksek derecede. Özellikle üçüncü kitapla seri muhteşem bir hal alıyor. Zaten ilk kitaptan sonra bir duraklama yaşamıştım ben ama çok sevdiğim birkaç arkadaşımın tavsiyesiyle yılmadan devam ettim ve sonuçtan çok memnunum. Gelelim son kitabımız Gölge Ateşi'ne. Söylediğim gibi seri çok gizemli. Bir şeyleri öğrenemeden yeni gizemler çıktı karşımıza ya da öğrendiklerimiz daha çok soru işaretini neden oldu. Bundan mı kaynaklandı bilinmez, yazar artık olayları son kitapta çözerken karakterimiz Mac'in düşüncelerini o kadar uzatmış ki bu uzatmaları ben gereksiz gördüm. Özellikle ilk sayfalar aynı düşüncelerin tekrarı hissini yaşattı okurken, bir türlü olaylara geçemedik falan. Üstelik dördüncü kitap da böylesine heyecanlı bitmişken oldu mu böyle! Herneyse bu eleştirinin dışında kitap da seri gibi mükemmel. Şaşırarak okuduk, ne sürprizler çıktı öyle. Ve sonunda istediğim şey de gerçekleşmiş oldu. Kitap kadar gizemli ve muhteşem karakterimiz Jericho Barrons'a gelirsek. Nihayet hakkında bir şeyler öğrenebildik ama kendisi yine de sonsuz bir gizeme sahip.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Maalesef siteye çoğu zaman telefondan giriş yaptığım için okuduğum kitaplara istediğim gibi yorum yapamaz oldum. Telefonumu kullanarak da ne zaman yorum yazsam başına bir iş geliyor güzelim upuzun yorumlarımın, o yüzden pes ettim diyebiliriz :(

Kitaba gelecek olursak seriyi bilen bilir zaten... Vereceğim en büyük ipucu İntikam Ateşi'nde de Barrons'un kim olduğunu öğrenemedik.

Veeee söyleyeceğim tek şey yazarımız öyle bir final sahnesi yazmış ki offf... Bir kitap burada biter mi diye çıldıracaksınız emin olun ;) Tabii ki biz şanslıyız, malum artık serinin tüm kitapları mevcut... Şiddetle tavsiye edilir. Herkese iyi okumlar :)

Rumeysa Demirel 
03 Tem 02:12 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Vee mutlu son. Seri benim için burada bitiyor. Devam kitapları varmış sanırım, Buz bir de Alev ama okumayı düşünmüyorum. Mac ve Barrons içermediğini öğrendiğim için diğer kitapları okumak istemedim. Bu ikilinin mutlu sona ulaştığını düşündüğüm için seriyi burada bırakıyorum. Nihayet her şey açığa çıktı, tüm sırlar -ama ne sırlar- artık biliniyor. Kitap harikaydı! Kitap boyunca heyecan doruktaydı, o hareket curcuna hep taze kaldı benim için. Seriyi çok sevdim! :)

TSena_gl 
29 May 01:12 · Kitabı okudu · 60 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap oldukça akıcı ama türlerin isimleri yönünden karmaşık bir kitaptı. Diğer kitaplar da bu kadar iç içe geçmemişti herkes, sanırım; bu sebeple kafa karışıklığı oluşturdu bende biraz. Baştan beri dediğim gibi özgün bir kurgusu var; bu sebeple yaşanan her şey sürpriz... Tahminlerim vardı ama tutmadı, tabii ki!

Mac, her zaman kendini bir karmaşanın içinde buluyor ama bu seferkiler oldukça zor! Suçlulukla, aşkla ve daha bir sürü şeylerle sınanıyor. Bu kitapta hiçbir karaktere güvenemiyorsun, demiştim ve bu kitapta da yazar yine aynı şekilde hakkını vermiş ama... sonlara doğru bu değişti gibi.

İlüzyonlar, sırlar ve bir sürü tür arasında, bir de kendi hakkında hep tereddüte düşen Mac için her şey içinden çıkılmaz bir hâl alır.
Barbaros ise, kendini sonunda Mac'a iyice açarak, bir şeylerin derinleşmesine neden olur.

Türlerin, Sinsar Dbuh'u yakalamak için geçici olarak birleşmesi, yapılan planlar ve planlarının üstüne yapılan planlar...
Mac kendi benliğinde kalmak için savaş verirken, kitabı yakalamak için elinden geleni yapmaktan da geri durmaz.

Kitabın sonunda acaba seri bu kitapla bitiyor da ben mi karıştırdım, diye düşündüm; çünkü her şey öyle bir hâl alıyor ki, olup olabileceği bu, diyorsun. Ama aslında kitaba genel olarak bakarsak devam edebilmek için malzeme bulmak hiçte zor değil, ki yazar da zaten seriyi devam ettirmiş.

Kitaptan 11 Alıntı

Sürekli mutlu ve süslü görünmek çok çaba, enerji ve konsantrasyon gerektirir. Böyle birine rastlarsanız neyden kaçtığını sorun.

Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 52)Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 52)
Rumeysa Demirel 
01 Tem 15:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ama sevgi musluk gibi bir şey değildir. Sevgi gürül gürül akan bir nehirdir. Onu yalnzca bir doğal felaket ya da bir set engelleyebilir. Onlar da yalnızca yönünü değiştirir.

Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 560)Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 560)

Bazı insanlar içinizdeki en kötü şeyleri, ortaya çıkarır. Ama çok nadir bulunan ve bağımlılık yapan bazıları vardır ki, içinizdeki her şeyin en çoğunu bulup çıkarır.
Size kendinizi öyle canlı hissettirirler ki, size iyi gelsinler diye peşlerinden cehenneme bile gidersiniz

Gölge Ateşi, Karen Marie MoningGölge Ateşi, Karen Marie Moning
Rumeysa Demirel 
28 Haz 02:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aralarındaki şey için ayıplanamazlar.
Aşk, doğru ya da yanlış tanımaz.
Aşk aşktır. Yalnızca aşktır.

Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 72)Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 72)
Rumeysa Demirel 
03 Tem 02:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Birisine gözlerinizle baktığınız zaman nasıl biri olduğunu anlayamazsınız.
Kalbinizle bakmanız gerekir.

Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 782)Gölge Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 782)
tugce yesilbursa 
 30 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yalnızca bir seferlik, o güne dönmek için sağ kolumu veririm. O günü bir daha yaşamak, ona bir daha dokunmak, çıkardığı sesleri dinlemek, ona gülümsemek, yumuşak olmak, yumuşak olmaktan korkmamak. Hayat çok kırılgan, biricik ve kısa. Neden ben bunu hep çok geç fark ediyorum?

Gölge Ateşi, Karen Marie MoningGölge Ateşi, Karen Marie Moning
2 /