Rüya Ateşi Ateş Serisi 4

8,6/10  (20 Oy) · 
41 okunma  · 
10 beğeni  · 
587 gösterim
Geçmişimi çalmış olabilirler. Ama geleceğimi elimden almalarına asla İzin vermeyeceğim. 

İnsan ve Peri dünyaları arasındaki duvarlar yıkılmıştı. Doymak bilmez, ölümsüz Unseelieler buzdan hapishanelerinden kurtulduğunda, MacKayla Lane ölümcül bir tuzağa düşecekti. Peri Efendisi tarafından esir tutulan MacKayla'nın, kim ya da ne olduğuna dair her şey, zihninden silinmişti. Oysa Mac, Sidhe-kahinlerini görebilen tek kişiydi ve iki dünyayı da kontrol edecek anahtarı elinde tutan gizemli kara büyü kitabının izini sürebilecek tek canlı da oydu... Hafızasını geri kazanmak, yalnızca ilk adımdı. Mac, Dublin'in mücadele dolu sokaklarında savaşıp eski, gizli bir tarikatın tehlikeli ağına düşecekti. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı peri dünyasında, dostu olduğunu iddia edenlerin karmaşık yalanlarıyla mücadele edecekti. Mac, her şeyini kaybettiğini düşünüyordu ama onu sarsacak bir gerçekle yüzleştiğinde, aslında oyunun daha yeni başladığını anlayacaktı. Kendine bile güvenmezken kime güvenebilirsin ki?
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786051422619
 • Orijinal Adı:
  Dreamfever
 • Çeviri:
  Barbaros Bostan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ümran 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tek kelimeyle muhteşemm !!! serinin en sevdiğim kitabı .. o nasıl bir sondu öylee..elinde 5. kitap olmayanlar kesinlikle 4. kitabı okumasın..!!

Kübra Bakırcı 
10 Şub 18:16 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ateş Serisi okuduğum her kitabıyla kalbimde her seferinde biraz daha yer ediniyor. Harika ve feci heyecanlı bir sonla biten üçüncü kitabın ardından onun da üstüne çıkan Rüya Ateşi'ni de tabi ki çok sevdim. Kitabın ilk bölümlerinde eğlenceli üslubuyla Dani'yle başladık. Ardından Mac anlatımı devraldı ama nasıl bir devralıştı öyle anlatamam! Bu kitaptaki bu anlatım farklılıklarını çok sevdim. Mac'in yaşadığı değişimlerin anlatımına yansımasını özellikle. Yazarın dilini beğeniyorum zaten her kitapta. Kurguyla ilgili olaylarda ilerleyip daha fazla şey öğrensek de bu kitapta da muhteşem ötesi karakterim Jericho Barrons gizeminden hiçbir şey kaybetmeyip çekicilikte sınır tanımamaya devam etmekte. Heyecanla okudum, soluksuz bitti diyebilirim. Ve tabi yine heyecanlı bir sonla bitti kitap. Dördüncü kitabın ardından seriyi kesinlikle tavsiye ediyorum artık. Gizemi, karakterleri, olayların ilerleyişi ve kurgusuyla oldukça özgün ve güzel bir seri. Bu arada seride bir değişiklik yaşandı. Kitaplar Epsilon'dan Artemis'e geçti bu kitapla. İyi de oldu çünkü genç yetişkin fantazyada en sevdiğim yayınevidir Artemis. Hatasıza yakın düzenleme sürecinden geçirirler kitaplarını ve tertemiz okuma sunarlar okurlarına

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ooo Ateş serisinin soluk soluğa bir kitabını daha bitirmiş bulunmaktayım. Bu seri hız kesmeden çok güzel bir şekilde devam ediyor. Yazar yine yazdığı sonla dumur etti beni... İçten içe hep Yaratığın bir insan olabileceğini düşünüyordum ama kim acaba? Onu öğrenemedik. Bir de son kitaba geldik ama hala Barrons'un ne olduğunu da öğrenemedik. Umarım son kitapta tüm sorularımızın cevabını buluruz. Ortalık fena karıştı. Herkese iyi okumalar ;-)

Deniz 
13 Eki 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu seri beni mahvetti.Oyle ikilemler arasindayim ki .Ama o son cok fenaydi.Fantastik seviyorsaniz mutlaka deneyin derim ...Ah Jericho Barrons bitirdin beni ...Gelsin son kitap :)

Nur D. 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Ateş serisi benim için inişli çıkışlı bir seri ve Rüya Ateşi kesinlikle bir 'iniş kitabı' oldu.

Barrons gizemi seride bana tat veren tek şey desem abartı mı olur bilemedim. Olmaz sanırım.
Neredeyse Barrons gizemine rağmen bir sonraki kitabı okumayı uzuuuun bir süre erteleyebilirdim. Ama o son kabul iyiydi. Merak duygumu tekrar canlandırdı ve "Bir sayfa daha olmalı!" dedirtti. Bu yüzden erteleme planlarımı rafa kaldırıp yakın zamanda Gölge Ateşi'ne başlayacağım.

Çeviri ile ilgili olarak; Artemis'in çevirilerini seven biri olarak (özellikle fantastik ağırlıklı bir yayınevi olduğu da düşünülürse), Epsilon'dan daha iyi bir çeviri yapmalarını bekliyordum. Beklediğim ile kaldım. Kelime seçimleri de dahil olmak üzere çeviri vasattı.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Valla bu seriye başladıysanız ve 4. kitabı aldıysanız 5. kitabı da mutlaka almalısınız. Çünkü bu kitap bittiğinde böyle bir çığlık filan atmanız olasıdır. Hemen 5. kitabı aramaya başlarsınız :)

Kitaptan 3 Alıntı

Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayat bir okyanustur ve dalgalarla doludur. Her şey tehlikelidir. Hepsi seni boğabilir. Doğru koşullar altında en küçük bir dalga bile ölümcül olabilir. Dalgaları aşmak hafta sonu savaşçısına göredir. Birini seç ve tepesine çık. Hayatta kalma şansını arttırır.

Rüya Ateşi, Karen Marie MoningRüya Ateşi, Karen Marie Moning
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sonsuz hayat sonsuz sabır gerektirir. Yeterince uzun yaşarsan, bugün ilgini çekiyorsa bugünün iyi olduğunu düşünebilirsin. Yanlış veya doğru, bütün ahlaki değerler, bütün erdemler yok olabilir.

Rüya Ateşi, Karen Marie MoningRüya Ateşi, Karen Marie Moning