Karen Marie Moning

Karen Marie Moning

Yazar
8.5/10
460 Kişi
·
986
Okunma
·
58
Beğeni
·
4.641
Gösterim
Adı:
Karen Marie Moning
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Cincinnati, Ohio , Amerika Birleşik Devletleri, 1964
Karen Marie Moning, 1964 yılında Cincinnati, Ohio'da Anthony R. ve Janet L. Moning çiftinin kızı olarak doğdu. Toplum ve hukuk lisans derecesi ile Purdue Üniversitesi'nden mezun oldu. Tam zamanlı bir yazar olmadan önce, barmen, bilgisayar danışmanı ve sigorta uzmanı olarak çalıştı.
Bu arada, kitapları filmlerden daha çok severim. Filmler size neyi düşüneceğinizi anlatırlar. İyi bir kitap ise bazı şeyleri hayal gücünüze bırakır. Filmler size pembe renkli evi gösterir. İyi bir kitap, pembe bir ev olduğunu anlatır ve detayları sizin boyamanıza, hatta belki çatı modelini seçmenize ve kendi arabanızı o evin önüne park etmenize olanak tanır.
"Her başarısızlıkla bilgimiz artar. Başarısızlığı başarıya çıkan basamaklar olarak görmek lazım."
Sürekli mutlu ve süslü görünmek çok çaba, enerji ve konsantrasyon gerektirir. Böyle birine rastlarsanız neyden kaçtığını sorun.
İnsanlar size, sizin izin verdiğiniz kadar kötü davranırlar. Buradaki anahtar kelime: izin vermek.
413 syf.
Beş kitaplık serinin üçüncü kitabına kadar ne kişi bağlantıları ne de olay bağlantıları kurabiliyorsunuz. Barrons tam bir muamma zaten kimi zaman iyi adam gibi gelirken kimi zaman emin oluyorsun karanlık tarafta olduğuna. Yazarımız çok güzel ters köşe yapıyor bir hafta gibi sürede bütün seriyi bitirdim ve üzerinden epey zaman geçti ama hala net bir şekilde anımsıyorum detayları. Keyifli okumalar.
790 syf.
Son kitap dedik ama yedi yüz yirmi sayfa da fazla gelmedi diyemem özellikle e kitap olarak okunduğunda. Kişilerin ve olayların bağlanış şekli gayet zekice kurgulanmış olduğunu düşündürdü bende. Yine iyi adamlar ve kötü adamlar birbirine karıştı :) Gri adam denen Melunun bir de Gri Kadın versiyonu çıktı -yaratıklar bile tek yaratılmamış-. Ve sevgili Mac kendi kargaşasına Sinsar Dubh sayesinde anlam verebildi hala kabullenmese de. Oldukça yüksek seviyede gerilim, macera ve fantastik öğeleri bulunduran bir seri, bu karışımları sevenlere tavsiye ederim. Keyifli okumalar.
287 syf.
Geç ama güzel tanıştığım yazarın beğendiğim bir serisi. Mac'in Jericho ile tanınmasına sonra hayatı yüz seksen derece döndü desem yeridir. İlk kitapta tabiri yerindeyse ciciler giyen - pembe giyinen-güzel bir sarışınken Sevgili Barrons'tan sonra acımasız Sinsar Dubh peşinde olan astığı astık kestiği kestik birisine dönüştü. Mac'in deyimiyle Mac 0 dan Mac 1 sürümüne yükseldi. Keyifli okumalar.
287 syf.
E kitap olarak yaklaşık beş saatte bitirdim ve bu zaman bana göre oldukça iyi geldi. Yazarımızın karakterleri anlatış şekli ve hayal gücü dönemine göre çok güzeldi. Romanda bana en korkunç gelen Melun; Gri Adam'dı. Genç ve güzel bayanlara gerçek görüntüsünü gizleyerek - ki bu yakışıklı olmaktan uzak hali- flört ediyor. Kadın ne kadar bu yaratıkla yakın olsa o kadar gençliği ve güzelliği kayboluyor ki bu güzel ve egosu olan kadınlarda ölüm anlamına geliyor. Keyifli okumalar :)
400 syf.
Adrienne de Simone ile Sidhcach James Lyon Douglas aşkını anlatan bir romandı. Erkek güçlü karakterine rağmen masum bir delikanlı yüreğini taşır ama belli etmeden tabi. Nam salmıştır sevgili Hawk'ın kadınları baştan çıkarıp müptela etmesi. Şaka yollu silah arkadaşı ve kardeşi sayılan Grimm bir dilek tutana kadar.Şartlar hazır olunca Finnbheara - Peri kralı- ona hayatının oyununu oynamaya karar verir . Gelelim sevgili Adri'ye daha önceden deneyimleriyle gelen, hayatta yakışıklı erkeklerden nefret ettiği kadar hiçbirşeyden nefret etmiyor. Bu iki zıt bir araya gelsin de bana da okumak düşsün. Keyifli okumalar :)
358 syf.
Aşk ve İskoçya kokan bir kitaptı okuduğum. İskoçya'ya hayran olduğumdan olsa gerek okurken kendimi zaman ve mekan olarak bir hissettim kitapta. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve son olacağını zannetmiyorum :) Lisa Stone son derece asi, hırçın ve akıllı bir kadın, Circenn'e - İskoç erkeği- o kadar güzel kafa tutuyor ki cesur da aynı zamanda :)
448 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Ne? Nasıl olur?!
Kitap, kesinlikle serinin şimdiye kadarki en beğendiğim kitabıydı! Tamam başta yayınevi değiştiği için Mukaddesler'in Seelie, Melun'ların Unseelie olduğunu anlamakta zorluk çektim. Barrons'un Kitapları ve Hediyelik Eşyalar'ın birden Barrons'un Kitapları ve "Baloncuklar" olmasına alışamadım. (Baloncuk ne alaka zaten?) Ama sonuç itibariyle Mac'teki bu değişim, sonunda Barrons'tan alınabilen birkaç cevap, lanet V'lane'in bu kitapta daha pasif olması falan gayet güzeldi. Ama özellikle sonu.. Son 150 sayfa falan aktı gitti yani şu saate kadar bırakamadım elimden.
287 syf.
·Beğendi·10/10
Ya sen nasıl bir kitapsın?! Kapağında yazan "Karanlıktan korkar mısınız?!" soruna "Evet!" deyip bırakmıştım.. Çok şükür ki kankam aldı ve okudum.. Birkaç ses kaydının sürüklediği koca bir fantastik kitap.. Hiç tahmin etmediğiniz olaylar silsilesi.. Kesinlikle okuyun..
640 syf.
·5 günde·7/10
Kitap bitti ve kafamda deli sorular! Kurcaladıkça daha da fazla soru çıkıyor ortaya...

Neredeeen nereye geldi kitabın konusu be, vay canına!

Serinin bu ayağında sevdiğim ve sevmediğim noktalar vardı.
Bir ara dedim ki yazar artık Mac ve Barrons'tan vazgeçse daha mı iyi olacak acaba? Diğer çifte odaklansa mıdır nedir?

Bu kitapta iki tarafın güç gösterisi vardı. Ama inanın ikisininki de bana inandırıcı gelmedi. Öyle yalpalamış ki ne bir taraf korkuttu, ne diğer taraf güven verip tatmin yaşattı. Öööyle oldu bitti işte.

Diğer bir konu ise çevirisi. Özensizdi. Vasattı. Ryodan yazılması gereken yerlerde Dancer yazıyor. Çevrilen cümleden hiçbir anlam çıkmıyor. Anlatım bozukluğu bile diyemem, anlatmıyor ki bozuk olsun.

Kitap olay örgüsü bakımından güzeldi. Yalnız epey kafa karışıklığı bıraktı. Yani şuraya size 20-30 soru çıkarabilirim, bu ne olacak, bu neydi diye.

E hadi gelsin sıradaki kitap diyeceğim ama yayınevi kim biliiir ne zaman basar...
358 syf.
·1 günde·9/10
Değişik bir kitaptı açıkçası... Circenn ve Lİsa kahramanlarımız...
Circenn ölümsüz bir İskoç savaşçısıdır ve yaptığı bir lanet yüzünden Lisa 21. yüzyıldan bir anda kendini 14. yüzyıl İskoçya'sında bulur. Circenn onun düşman olup olmadığını anlamaya çalışır. Aynı zamanda kendi kurallarını yıkan bu kadından etkilenmeden de edemez. Lisa ise geride bıraktığı hasta annesi yüzünden mutsuzdur ama Circenn'den ayrı kalmak da istemez. İlişkileri perilerin müdahaleleriyle sekteye uğrasa da mutlu son tabi ki gerçekleşir. Hatta Lisa'nın hayal edebileceğinden daha mutlu bir sondur. Ne diyeceğimi bilemiyorum bu yüzden fazla yorum yapamıyorum..Hem beğendim hem de beğenmedim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Karen Marie Moning
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Cincinnati, Ohio , Amerika Birleşik Devletleri, 1964
Karen Marie Moning, 1964 yılında Cincinnati, Ohio'da Anthony R. ve Janet L. Moning çiftinin kızı olarak doğdu. Toplum ve hukuk lisans derecesi ile Purdue Üniversitesi'nden mezun oldu. Tam zamanlı bir yazar olmadan önce, barmen, bilgisayar danışmanı ve sigorta uzmanı olarak çalıştı.

Yazar istatistikleri

  • 58 okur beğendi.
  • 986 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 367 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları