Ateşten Doğan

8,8/10  (9 Oy) · 
13 okunma  · 
7 beğeni  · 
302 gösterim
Gökyüzünde kan vardı. Sokaklarda kan vardı. Kalbinde... Bıçağında ateş. Zaman. Hem düşman hem de müttefikti.
Karen Marie Moning’in destansı “Ateş” serisinin yeni romanında Mac, Barrons, Ryodan ve Jada geri dönüyor. Tehlike hiç bu kadar büyük, aralarındaki kimya hiç bu kadar ateşli olmamıştı.
Okura karmaşık bir entrikalar ağı ve dört dörtlük bir macera sunan Hastalık Ateşi, kadim kötülükler, şehvet, ihanet, bağışlama ve aşkın kurtarıcı gücü üzerine sürükleyici bir masal.
İnsan ve Fae dünyalarını ayıran eski duvar yok olduğunda, evrenin özü zarar gördü ve şimdi dünya yavaş yavaş yok oluyor. Gezegeni sadece Yaratılış Şarkısı; hayatın kaynağı olan o tuhaf, tehlikeli melodi kurtarabilir.
Ancak efsanevi şarkıyı arayanlar eski yaralarla, yeni düşmanlarla, kızgın tutkularla ve alev alev yanan intikam ateşiyle de baş etmek zorunda.
Bir zamanlar kadim büyünün temas ettiği normal bir şehir olan Dublin, artık normalliğini kaybeden, tamamen büyülü bir şehir. Ve savaşla altüst olan sokaklarında Mac şimdiye kadarki en amansız düşmanıyla karşılaşacak: Kendisiyle.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  494
 • ISBN:
  9786053042228
 • Çeviri:
  Barbaros Bostan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pol Gara 
26 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Serinin bu seferki kitabı çok fazla ticâri amaçla yazılmış gibi geldi bana, baştan savma, belirli bir okuyucu kitlesine yönelik... Açıkçası içimi bulandıracak kadar pespaye buldum bâzı kısımlarını... Serinin devam kitabı olduğu için okudum, paylaşmayı istediğim cümleleri paylaşıyorum.

Kitaptan 26 Alıntı

angelsbooks 
24 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Belkiler ayağına vurduğun prangalardır.

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 364 - Artemis Yayınları)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 364 - Artemis Yayınları)
angelsbooks 
24 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Ah, Barrons, çok b.ktan bir dünyada yaşıyoruz," diye mırıldandım.

"Aynı fikirdeyim, Bayan Lane. Kesinlikle aynı fikirdeyim."

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 380 - Artemis Yayınları)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 380 - Artemis Yayınları)
angelsbooks 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Duyguları inkâr etmek çok kısa ipi olan bir ilmektir."

"Duygu çok kısa ipi olan bir ilmektir."

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 113 - Artemis Yayınları)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 113 - Artemis Yayınları)

‘’Ah, acı gerçek şu ki, kader aslında kozmik bir tuvaletti. Özgür iradeye sahip olamayanları içine atıp üzerlerine sifonu çekmek evrenin doğasında vardı. Durağanlık hareketsizlik demekti. Değişim hızdı. Kader- dans edenler yerine hareketsiz duranları tercih eden bir keskin nişancıydı. ‘’

Ateşten Doğan, Karen Marie MoningAteşten Doğan, Karen Marie Moning
angelsbooks 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ölüm ile burun buruna gelmek, kim olduğumuza dair inandığımız parlak ve mutlu baloncuğu patlatmanın en komik yoludur.

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 2 - Artemis Yayınları)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 2 - Artemis Yayınları)
angelsbooks 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bazen bütün insan ırkının, güçlükle kontrol altında tutulan hayvanlar olduğunu düşünüyordum, en ufak bir bahanede medeni maskelerini yırtıp atabiliyorlardı.

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 53 - Artemis Yayınları)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 53 - Artemis Yayınları)
angelsbooks 
24 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Shazam, "Hiçbir şeyin yoksa güzel görecelidir," dedi.

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 265 - Artemis Yayınları)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 265 - Artemis Yayınları)
Yeliz şahin 
23 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yalanı yeterince gerçek ile sararsanız vücudunuz inandırıcı ve samimi sinyaller verir,yalan belirsiz cümleler arasından çekip çıkartılamazdı. İşin anahtarı soruyu mümkün olduğunca basitleştirmekti,böylece cevabı izole etme şansı artardı.

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 123)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 123)
Yeliz şahin 
 22 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kader diye bir şeyin olmadığını kabullenmek kişisel sorumluluk almak demekti.

Ateşten Doğan, Karen Marie MoningAteşten Doğan, Karen Marie Moning
Yeliz şahin 
22 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

En iyi anlarımızda başardıklarımız,bizim kim olduğumuz hakkında çok fazla şey söylemez. Her şeyi,en kötü anlarımızda neye dönüştüğümüz belirler.

Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 2)Ateşten Doğan, Karen Marie Moning (Sayfa 2)
3 /