İntikam Ateşi Ateş Serisi 3

8,3/10  (21 Oy) · 
52 okunma  · 
15 beğeni  · 
647 gösterim
Tehlikenin farkında mısınız?
Onlar her yerdeler!

MacKayla Lane, kız kardeşi Alina'nın intikamını almak için Dublin'in tehlikeli sokaklarında canı pahasına mücadele ediyor.
Dokunan herkesin korkunç şeyler yaptığı bir kitabın peşinde, Kelt efsanelerine konu olan yaratıklarla savaşıyor, değişiyor ve yetişkin bir kadına dönüşüyor.

Etrafındaki kimseye güvenmiyor. Ne dizlerinin bağını çözen Fae Prensi Vlane'e, ne henüz ne olduğunu çözemediği Barrons'a, ne de kendisi gibi sidhe-kâhini kızları yöneten Rowena'ya.
Sadece intikamı, yitirdikleri ve dünyanın kaderi için savaşıyor. Ve oldukça da sağlam dövüşüyor.

"Çok ama çok farklı, karanlık bir fantezi serisi!"
-Booklist-

"Kelt mitolojisinin ve tehlikenin baştan çıkarıcı bir karışımı."
-Chicago Tribune-

"Nefes kesici!"
-Romantic Times-

"Bu kitaba daha ilk sayfasından bayıldım! Beni hemen içine aldı... Daha, daha fazlasını okumak istiyorum."
-Linda Howard-

Beş kitaplık serinin üçüncü kitabına kadar ne kişi bağlantıları ne de olay bağlantıları kurabiliyorsunuz. Barrons tam bir muamma zaten kimi zaman iyi adam gibi gelirken kimi zaman emin oluyorsun karanlık tarafta olduğuna. Yazarımız çok güzel ters köşe yapıyor bir hafta gibi sürede bütün seriyi bitirdim ve üzerinden epey zaman geçti ama hala net bir şekilde anımsıyorum detayları. Keyifli okumalar.

Kübra 
10 Şub 18:08 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ateş Serisi'nin yükselen basamaklarından üçüncü basamağı ki burada merdiven benzetmesi çok yerinde çünkü seri her kitapla daha güzel bir hal alıyor. Aksiyon da heyecan da gizem de her kitapta biraz daha artıyor. Kurgu da daha iyi bir hal aldı bu kitapta. Çünkü kurgunun oturmasını sağlayan ama gizemi azaltmayan bilgiler edindik özellikle sevgili Fae Prensimiz V'lane ile. Muhteşem karakterim Jericho Barrons ise gizeminden ve çekiciliğinden hiç bir şey kaybetmedi bu kitapta da. Gerçekten nesin sen Jericho Barrons! Hangi ırk böylesine süper olabilir ki! Ve son olarak da kitabın finaline gelecek olursak... Feci bir finaldi bir an önce dördüncü kitaba geçme isteği uyandırıyor insanda. Kısacası Ateş Serisi'ne serinin üçüncü kitabı olan İntikam Ateşi'yle tam anlamıyla ısınmış bulunmaktayım.

Rumeysa Demirel 
18 Haz 18:13 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir hata yapıp serinin diğer kitaplarının arka kapak yazılarını okudum, o yüzden bu kitabın sonunda ne olacağını öğrenmiş oldum. Biraz heyecanımı kaçırdı açıkçası, neden böyle bi hata yaptıysam. Tabi yine de olay akışı sebebiyle hemen okudum kitabı.
İntikam Ateşi'nde bazı konularda Mac de biz de aydınlandık. Barrons'un gel-gitleri, sanki artık kötü adam oymuş gibi düşünmeme sebep oldu. Bakalım serinin bir sonraki kitabı bize ne sürprizler sunacak..

Deniz 
08 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Vaoww seri cok guzel ilerliyor.Aman Allahim oyle yerde bitti ki ...Mac mac oyle guzel bir karaktersin ki hayram kaldom resmen.Ayyy Jerichocuguma da laf yok tabi ki .Her ne kadar hakkinda hicbirsey bilmesek de.Cok heyecanli bakalim 4.kitapta neler olacak gelsin 4.kitap o zaman

Zeliş Akkaş 
 22 Tem 17:07 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Neyse ki tüm seri elimde mevcut, Kan Ateşini bitirip yeni kitabın çıkmasını beklediğimi düşünüyorum da sanırım acı çekerdim. Hemen Mac'in dünyasına dönmeliyim .

TSena_gl 
15 Mar 14:33 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kan Ateşi çok fena bir yerde bitmişti ama şu anda fark ediyorum ki bu ve bundan sonrasında okuyacağım her kitabın sonu fazlasıyla heyecanlı yerde bitecek gibi görünüyor.

Bu kitapta bazı şeyler açığa çıkıyor: Sinsar Dubh kitabı, Jerichi Barros, Mac'ın kendisi ve iki alem arasındaki duvar hakkında yeni bilgiler; her şeyin oldukça kötüye gitmesiyle yaşanan kaos ve Mac'ın yaşadığı oldukça kötü anlar... Resmen olayların kitabı oldu. Ve kitabın konusu da oldukça akıcı ilerliyor anlayacağınız.

Hayal kırıklığı ve yalnızlık bu kitapta daha bariz hissettirilmişti.

Jerichi Barros ve Mac hakkında tahminlerim var; hatta Jerichi Barros hakkında emin sayılırım. Dani karakterini aşırı seviyorum, kızdan sempatiklik akıyor, kitaba da güzel bir hava katıyor. Mac'ın, Dani'ye güvenebilecek olması da güzel bir durum.

Kitabın konusu; kimseye güvenmeyen Mac, kendi başına planlar yaparak kitabın peşine düşüyor.

İyice bu "farklı" hayata alışmaya başlayan Mac, tam da olduğu şeye yakışacak şekilde hareket etmeye başlıyor.

Ama beklenmeyen bir durum gerçekleşiyor ve dünya büyük tehlike ile karşı karşıya kalıyor, Mac da bundan nasibini alıyor.

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

gördüğüm en güzel fantastik seri oyunu young-adult kategorisinde bu seriye veriyorum. çok enfesti. Jerricho Barrons kalbimin tam ortasında öylesine güzel yer etti ki. Mackayla ile ilişkisi de hiçbir zaman kavuşan çiftler gibi sürekli birarada dipdibe şeklinde olmadı sevidiğim yönlerinden biriside buydu. Kitap herşeyi bizzat kendisi vermeyip bazı düğümleri sizin çözmenizi bekliyordu ve buda sevdiğim yönlerden birisiydi. mekanların gerçekte var olan yerler olması ve ilk kez okuduğum fantastik serilerden birinin Amerika dışında bir ülkeyi işlemesi yönünden de saygınlığımı kazanan serilerden birisi. Okunmasını şiddetle tavsiye ederim. Jerricho fanlarının artacağından eminim :)

Kitaptan 4 Alıntı

Zeliş Akkaş 
24 Tem 00:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Hiçbir nahoş gerçekliği, görmezden gelerek değiştiremezsin. Sadece yüzleşmeye hazır olduklarını kontrol edebilirsin. Gerçek canını yakar. Fakat yalanlar seni öldürebilir."

İntikam Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 265)İntikam Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 265)
Zeliş Akkaş 
 23 Tem 20:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Akşamüstü
Ne tuhaf bir tanım.
'Akşam'ı anlarım,
Ama 'üstü' zarif bir kelime.
Sonbanar yaprakları dökülür.
Gayretsiz bir zarafetle ağır ağır dönerek
Pastel renkleriyle toprak üstüne.
Gözyaşları dökülür,
Kuruyup gitmeden önce yumuşak pırıltılar saçarak
Elmas damlaları misali yanakların üstüne.
Burada akşam şehrin üstüne dökülmüyor.
Yıkmak için vuruyor..."
-Mac'in günlüğü

İntikam Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 229)İntikam Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 229)
Rumeysa Demirel 
16 Haz 23:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Çoğunluğun iyiliği adına ne zulümler işlenmiştir. Çoğunluğun iyiliği dediğin şey, zorbalığın kılık değiştirmiş halinden başka nedir ki? Çağlar boyunca, çoğunluğun iyiliği, yönetimi ele geçirenlerin politik ve ruhani açlıklarını doyurmak için bukalemun gibi devri değiştirip durmuştur.

İntikam Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 273)İntikam Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 273)