Kan Ateşi Ateş Serisi 2

8,7/10  (25 Oy) · 
61 okunma  · 
21 beğeni  · 
812 gösterim
Kan görmekten korkar mısınız?

"Bizi tanımlayan asıl şey hareketlerimizdir. Neyi seçtiğimiz, neyi reddettiğimiz hatta neyin uğruna canımızı vereceğimizdir önemli olan."

MacKayla, Jericho Barrons ile beraber yaşamaya başlamıştır. Hem fiziksel olarak hem de ruhen o kadar çok değişmiştir ki kızının peşine düşen ve onu ararken perişan olan babası bile Mac'i tanıyamaz.
Karanlık, gölgeler, çeteler ve sonu gelmeyen birçok cinayet ile artık her şey daha içinden çıkılmaz hale gelir. Güvenlik güçleri her konuda Mac'ten şüphelendikleri için her an onun peşindedirler. Mac'i takip eden sadece polis değildir. Zaten cevapsız sorular da işte tam burada başlar.
Net olan tek şey, Mac'in artık kan görmek istememesidir...

"Nefis bir kara fantezi."
-Charlaine Harris-

"Bu kitaba daha ilk sayfasından bayıldım! Beni hemen içine aldı... Daha, daha fazlasını okumak istiyorum."
-Linda Howard-

"Bağımlılık yapacak cinsten karanlık, erotik ve şoke edici."
-Publishers Weekly-
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  287
 • ISBN:
  9789944822909
 • Orijinal Adı:
  Bloodfever
 • Çeviri:
  Zeynep Karahatay
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:

Geç ama güzel tanıştığım yazarın beğendiğim bir serisi. Mac'in Jericho ile tanınmasına sonra hayatı yüz seksen derece döndü desem yeridir. İlk kitapta tabiri yerindeyse ciciler giyen - pembe giyinen-güzel bir sarışınken Sevgili Barrons'tan sonra acımasız Sinsar Dubh peşinde olan astığı astık kestiği kestik birisine dönüştü. Mac'in deyimiyle Mac 0 dan Mac 1 sürümüne yükseldi. Keyifli okumalar.

Zeliş Akkaş 
21 Tem 13:29 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İnanılmaz bir kitaptı Karanlık Ateş.Okurken kendimi bir Go dedektörü gibi hissedip gölgelerin peşinde koşarken hayal ettim hep hatta hayal değil yaşadım diyebilirim... Şimdi hiç vakit kaybetmeden başlamak istiyorum Kan Ateşi'ne...

Rumeysa Demirel 
16 Haz 01:20 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok güzeldi! Karanlık Ateş'e göre, Kan Ateşi'ni kesinlikle daha çok beğendim. İlk kitapta karakterlere, yaratıkların türlerine, karanlık ve ışık emanetlerine, tüm o doğaüstü özelliklere alışana kadar kitap bitmişti. Bu kitabı ise her şeye hakim ve olayların seyrinin nasıl olacağını merak ederek okudum.
Mac ve Barrons arasındaki ortaklık güven olmadan ama yine de eskisinden daha kuvvetli bir şekilde devam ediyor. Çünkü Barrons her seferinde Mac'in hayatını kurtarmak için orada hazır bekliyor. Barrons'un ne olduğu, Mac'i sadece FGO dedektörü olarak mı yanında tuttuğu yoksa başka bir sebebin mi olduğu hala muamma. Yine de aralarındaki bu ortaklığı ben çok sevdim. Umuyorum ki bir sonraki kitapta heyecanın dozu iyice artacak.

Deniz 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ilk kitap gercekten giris kitabiymis.Bu kitapta tempo artti.Ama Jericho Barrons tam bir sir kupusun Barrons hakkinda hala hicbir sey bilememek insani delirtiyor :) Mackayla okudgum en guclu kadin karakterlerden ilk 5 e girer.Karakteri cok sevdim.Hadi bakalim bu akici kitap da bitti.Sira serinin ucuncu kitabinda.

TSena_gl 
06 Mar 20:59 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sanırım bu serinin kitaplarını okudukça her kitabını bir öncekinden daha fazla seveceğim şeklinde ilerleyecek, yani ôyle hissediyorum. İlk kitap Karanlık Ateş'e nazaran bu kitabı daha çok sevdim çünkü.

Mac, kendini ve etrafındaki hayatı biraz daha keşfediyor ve olduğu şey hakkında biraz daha bilgi sahibi oluyor. Her şey gittikçe karmaşıklaşırken hayatta kalmak için daha fazla savaşması gerekiyor.

Yazarın anlatımını sevdiğimi söylemiştim, ee konuda özgün olunca ortaya çıkan yeni şeyler benim için kitabı daha da farklılaştırıyor ve daha hızlı okuma isteğim oluşuyor. Mac'ın güçlü karakterini seviyorum ve kendini daha ne kadar aşabilecek merak ediyorum. Diğer bir konu Jerichi Barros. Yazar bu konuda yeni bilgiler versede bunlar merakımızı arttırmaktan başka bir şey yapmıyor. Kısacası serinin bu kitabını da beğendim ve diğerini de hemen okumak istiyorum.

Bu kadar övgüden sonra tabii ki Fantastik severlere tavsiye etmesem olmaz ama benim gibi pdf okumak zorunda kalacaksınız; çünkü kitaplarını -ilk 3 kitabını galiba- bulmanız zor, eski ve şimdiki olan iki yayın evi de basmıyor.

Kitabı konusu: Mac, artık olduğu kişiyi tamamen kabul etmiş ve intikam için daha hırslı bir hale gelmiştir. Değişimi öylesine barizdir ki kendisi bile bu durumda şaşkındır ama bir anda çıkıp gelen babasından daha fazla olamaz.

Kime güveneceğini bilememek Mac için her şeyden daha zordur.

Ortaya çıkan yeni insanlar, garip olaylar ve düşman konusunda bozguna uğramak ve her geçen gün artan yaşam mücadelesi... Bu kitap -seri- fazla okunası arkadaşlar.

Kitaptan 10 Alıntı

tugce yesilbursa 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsanlar size, sizin izin verdiğiniz kadar kötü davranırlar.

Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 32)Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 32)
Rumeysa Demirel 
15 Haz 01:51 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar size, sizin izin verdiğiniz kadar kötü davranırlar. Buradaki anahtar kelime: izin vermek.

Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 32)Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 32)
Aristokrat 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kendini her şekle sokabilirsin. Sözler ve yeminler kalbi kırar, ruhu mahveder. En sonunda kelimelerin hiçbir anlama gelmediğini görürsün.

Kan Ateşi, Karen Marie MoningKan Ateşi, Karen Marie Moning
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gri, açık siyah için kullanılan bir renktir. Gir hiçbir zaman beyaz olmamıştır. Yalnızca beyaz, beyazdır. Onun ara tonları yoktur.

Kan Ateşi, Karen Marie MoningKan Ateşi, Karen Marie Moning
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ölüm çekici değildir. Saten örtülerle güzel kokularla gelmez. Yalnız ve acımasızdır. Seni almadan önce senden her şeyi alır.

Kan Ateşi, Karen Marie MoningKan Ateşi, Karen Marie Moning
Zeliş Akkaş 
22 Tem 16:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Eğer geriye doğru bakarsan ileriye doğru gidemezsin. Böyla yaparsan hep duvara toslarsın "

Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 248)Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 248)
Hermonie 
22 Ağu 12:45 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Eğer bilgi güç ise, ben tümünü istiyordum.

Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 107 - Epsilon Yayınevi)Kan Ateşi, Karen Marie Moning (Sayfa 107 - Epsilon Yayınevi)
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sen ve ben buradayız ama rüzgar her yerde. Sana geri gelmesini istemediğin hiçbir şey söyleme.

Kan Ateşi, Karen Marie MoningKan Ateşi, Karen Marie Moning
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Güzel bir gün geçirmiştim ve hayatın siz tam rahat bir nefes alırken arkadan vurmayı sevdiğini fark ettim.

Kan Ateşi, Karen Marie MoningKan Ateşi, Karen Marie Moning
Esma Tezgi 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bazen durup düşünmek çok tehlikelidir. Böyle anlarda düşünmeden hayata devam etmek gerekir.

Kan Ateşi, Karen Marie MoningKan Ateşi, Karen Marie Moning