Adı:
Karanlık Ateş
Alt başlık:
Ateş Serisi 1
Baskı tarihi:
1 Eylül 2012
Sayfa sayısı:
344
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944822190
Orijinal adı:
Darkfever
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Karanlıktan korkar mısınız?

Yaşam felsefem oldukça basit... Kimsenin beni öldürmeye çalışmadığı gün, benim kitabıma göre iyi bir gündür....

Güzel, akıllı ve normal biri olmak, görünürün ötesindeki gerçeği ortaya çıkarmaya yeter mi bilinmez ama MacKayla bu özelliklere sahip bir kadın olarak "gerçekler" için çaba sarf edecektir.
Tek amacı, diğer tüm normal insanlar gibi mutlu ve sade bir hayatı varken kardeşinin öldürülmesi ile mantıklı bir açıklama getiremediği tuhaflıklara son vermektir.
Anne ve babasına olan sadakatini çiğneyerek kardeşinin katilinin peşine düşen Mac, İrlanda'ya gider. Çıktığı yolculuk, onu hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, iyi ile kötünün aynı derecede tehlike yarattığı karanlık bir dünyaya sürükler. Kısa süre içerisinde ise daha da büyük bir meydan okumayla karşı karşıya kalır: Sahip olduğundan haberdar bile olmadığı gücünü insanlık âleminin ötesindeki, tehlikeli Fae âlemini görebilme yeteneği kullanmayı öğrenir ve istenilenden çok daha uzun bir süre hayatta kalmayı başarır.
Attığı her adımda, geçmişini bilmediği ve Mac'in hayal ettiği gelecekle alay eden bir erkek olan karanlık ve gizemli Jericho Barrons tarafından gölge gibi izlenmektedir...

"Tehlike, tutku ve Kelt mitolojisinin baştan çıkarıcı bir karışımı."
-Chicago Tribune-
344 syf.
·8/10 puan
Karen Maria Moning| Karanlık Ateş

Herkese selam! Bu yıl bir değişiklik yapıp uzun bir aradan sonra PDF okumaya karar verdim. Aslında telefonuma PDF yükleyince, gittiğin her yerde kitabının yanında olduğunu bilmek güzel oluyor. (Kitabını yanında taşıyamayacağın yerlerde bile).

Bu seriyi, yani Ateş serisini çok merak ediyordum çünkü övgüyle bahsediliyor kendisinden. Ancak internette maalesef satışı yok (tabii ikinci el bir sitede ilk kitabının 125 TL 'den satışta olduğunu saymazsak) o yüzden bizede pdf okumak düştü. Maalesef kitapların baskıları durmuş ve piyasada yok.

Kısaca konusundan bahsetmem gerekirse, MacKayle kız kardeşinin ölümü üzerine Dubline'e gelir ve kızkardeşinin katilini aramaya koyulur. Üstelik elinde kızkardeşinin ona yolladığı ses kaydı vardır. Ve yolu kitap dükkanı olan Barrons ile kesişir. Ancak burada kızımız kendi kimliğini keşfedecek ve var olduğunu bilmediği bir dünyayla karşılaşacaktır.

Kitabın yaratıldığı fantastik dünyaya ba yıl dım! Hem esprili bir dille yazılmış, hem cinlerle, gölgelerle, vampirlerle, melunlarla, seks fae(peri)'leriyle dolu mükemmel bir dünya var.

Kitaptaki Mac& Barrons ikilisinin atışmalarını, konuşmalarını çok sevdim. İlk kitap, biraz içine gireceğimiz dünyayı tanıtsa da beni hiç sıkmadı heyecanla okutturdu. Hatta hemen ikinci kitaba başlayacağım.

Kasım ayımın son kitabınıda yorumladığıma göre, bu ay okuduklarım postu da bugün gelecek!

Bu arada Ateş serisi 5 kitaptan oluşuyor ve sırasıyla,
1.Karanlık Ateş
2.Kan Ateşi
3.İntikam Ateşi
4.Rüya Ateşi
5.Gölge Ateşi

Daha sonra seri yan karakterin ana karakter olmasıyla devam ediyor.

6.Buz
7.Alev
8.Ateşten Doğan

9.Ateş Şarkısı 10.Yüksek Gerilim (Bunlar bende yok arıyorum ama kitapları bkmde satılıyor olmazsa tamamlayacağım oradan devam etme kararı aldığım takdirde) serinin 11. kitabı da varmış ama basılmamış sanırım.

Eğer kitapları okumaya karar verirseniz bu liste baya işinize yarar, kaydetmeyi unutmayın Sağlıklı günler dilerim

#karanlıkateş #ateşserisi #ateşserisisıralaması #karenmariamoning #kasım9 #63
287 syf.
E kitap olarak yaklaşık beş saatte bitirdim ve bu zaman bana göre oldukça iyi geldi. Yazarımızın karakterleri anlatış şekli ve hayal gücü dönemine göre çok güzeldi. Romanda bana en korkunç gelen Melun; Gri Adam'dı. Genç ve güzel bayanlara gerçek görüntüsünü gizleyerek - ki bu yakışıklı olmaktan uzak hali- flört ediyor. Kadın ne kadar bu yaratıkla yakın olsa o kadar gençliği ve güzelliği kayboluyor ki bu güzel ve egosu olan kadınlarda ölüm anlamına geliyor. Keyifli okumalar :)
287 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ya sen nasıl bir kitapsın?! Kapağında yazan "Karanlıktan korkar mısınız?!" soruna "Evet!" deyip bırakmıştım.. Çok şükür ki kankam aldı ve okudum.. Birkaç ses kaydının sürüklediği koca bir fantastik kitap.. Hiç tahmin etmediğiniz olaylar silsilesi.. Kesinlikle okuyun..
344 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
2017 Yılında 28 Şubat tarihinde ani bir kararla 5 yıldır çalıştığım firmadan istifa etmiş ve 6 ay kadar işsiz kalmıştım. Pek tabi bu süre zarfında okuduğum kadar başka zaman diliminde kitap okumamıştım. Nette kitap yorumları okurken Ateş serisine denk geldim ve bir başlayım beğenmezsem bırakırım dediğim seriyi hunharca okurken bulmuştum kendimi. İlk kitabı sanırım 5.5 saat gibi bir sürede bitirmiştim :)

Öncelikle şunu belirteyim ben seriye 7. Kitapla birlikte ara verdim. Ama yazar hunharca seri tuttu diye yazmaya devam ediyor. Ülkemizde çıkan ve henüz okumadığım 3 kitapla birlikte 10 kitapta bende yer alıyor. Bir ara devam edeceğim :) Peki Ne anlatıyor bu seri ?

Serinin ilk 3 kitabı Epsilon yayınlarından çıkmış olup, devamı Artemis yayınlarından çıkıyor. Epsilon yayınları inayla ilk 3 kitabı basmadığı için seriye PDF olarak başlamanız gerekebilir. :)
Kitabın Konusu : Baş karakterimiz MacKayla son derece sıradan bir hayat yaşayan ve pembelere düşkün aptal sarışın tabirini andıran özelliklere sahip bir kızımız. Ancak yaşadıkları ülkeden çok uzakta kız kardeşi Alina’nın ölümünden sonra ailesini yoksayıp,kardeşinin katillerini aramaya gitmesiyle kendini hiç bilmediği şeylerin yaşandığı bir dünyanın içinde buluyor. Nedeni ise Alina’nın katilleri bulunamıyor ve dava kapanıyor ancak Alina’nın gizemli ses kayıtları ve kardeşine Dublin’e gidip bir kitabı bulmasını istemesi…

İnsanlık Aleminin göremediği Fae alemini görebilmeye başlayan MacKayla ise bunu sindirmeye çalışırken kendini çok tuhaf olayların içinde bulması ve çok çekici ama cool takılan Barrons ile aralarında ki çekimde eklenince biz okuyucular açana neler olacak derken kitabın sonunu getiriyoruz.

Ancak aralarında ki ilişki okuduğum 7 kitap boyunca hiçbir zaman laçka olmadı gayet seviyeli gidiyorlar :) İlk kitapta ise asıl erkek karakterimiz bu mu değil mi geltitler yaşıyoruz ama eminde oluyoruz. Serinin giriş kitabı olmasına rağmen tempo hiç düşmüyor ve giriş-gelişme-sonuç bam bam bam sonu nasıl geliyor bilmiyorsunuz.

Puanım 10 :)
344 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Ne zamandır okumak istediğim bir seridi.
(Seri kitapları akşamları kafa boşaltmak için sanki film izlermişçesine okumayı seviyorum. Bu seride okuması kolay, fantastik, aksiyonun bol şimdilik saçma sapan cinselliğin olmadığı bir seriye benziyor.)
Serinin ilk üç kitabı piyasada bulunmadığı için e-kitap olarak okumaya başladım. Kitaptaki baş karakterleri Mac ve Barrons sevdim. Eğlenceli bir kitap. Hiç sıkmıyor.
Benim gibi fantastik kitapları seviyorsanız tavsiye ederim.
287 syf.
·8/10 puan
Güzel bir kitap ama keşke çevirisi daha özenli yapılsaymış.Karakterler olaylar çok ilginç üstelik abartılı vıcık vıcık romantizm olmamasida hoşuma gitti.
287 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Can sıkıntısından başlayıp beni kendine hayran bırakan seridir ateş serisi.Ilk 3 kitabı ha bıraktım ha bırakıcam kafasında gitti bende.Çerezlik diye başladığım seri liste başım oldu.Bana kalırsa kitap 3.kitabın sonunda işte geldim dedi.Öyle bir yerde bitti ki şok içinde kaldım.Mac karakterine bayıldım.Tam bir gotik pembeydi karakteri.Barrons esas adamımız nedense konuk oyuncu muamelesi gördü ama gizemli adam halleride gayet güzeldi.Zaten seri boyunca bu adam ne diye saçımı başımı yoldum.Eğer seriye başlayıp beni sarmadı diye bırakırsanız güzel bir kurgudan mahrum kalırsınız.Ben 3 kitap okuyup bırakacaktım ama 1 haftada seri elimde resmen eridi.Ve ve ve güzelim kurgu yayın evleri yüzünden ortada kaldı.Malum ilk 3 kitap bulunmuyor ve malesef tam bir karaborsa muamelesi görüyor:/İlk kitap en son ikinci eli 120 liraydı.
344 syf.
·2 günde·8/10 puan
Kitabın güzel bir akıcılığı var. Aşka daha çok değinmesini isterdim. kitabın tarzından zaten bir seri olarak yazılmaya başlandığını anlıyorsunuz. 2020 de tabi ki bende pdf olarak okumak zorunda kaldım. 344 sayfa ama sanki 200 sayfa gibi akıyor ve çabuk bitiyor. Çeviriden mi yoksa yazarın dilinden mi bilmiyorum fakat ben betimlemeleri pek beğenmedim.
287 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Herkesin bilmediği, diğer popüler kitapların gerisinde kalmış ama gerisinde kaldığı popüler kitapların çoğunu geride bırakabilecek bir seri.
İlk başlarda bazı şeylerin garip geldiği gereksiz bulduğunuz noktaların olduğu ama zamanla kitabı okudukça, seriye devam ettikçe ne ara o garipsediğiniz şeyleri benimsediğinizi hatta sevdiğinizi anlamayacağınız bir kitap.
287 syf.
·2 günde·7/10 puan
Uzun zaman oldu kitap okumuyor gibiyim. Bu seriye başladım ama nedense hızlı ilerlemedi bende kötü olduğundan değil ama ağır olduğundan belkide
Kitap karekterler konu olarak çok iyi
Kız kardeşinin ölümünü araştırmak için her şeyi göze alan bir kız.
Gittiği şehirde ise hiç beklemediği şeyleri öğreniyor
Hem de varlığından habersiz olduğu bir çok yaratık
Mac hikayesine ilk giriş gibiydi kitap bence diğer kitaplarla daha da heyecan artacak çok çok heyecanlı gelmedi bana şimdilik
344 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Serinin ilk kitabı gayet güzeldi. Uzun zamandır böyle doğaüstü varlıkların bulunduğu bir kitap okumamıştım. Hem biraz özlem giderdim hem de yazarın anlatımının iyi olması sebebiyle okurken keyif aldım.
Kitabın konusuna gelecek olursak, Mac kardeşinin ölümünü araştırmak ve katili adalete teslim etmek için İrlanda'nın başkenti olan Dublin'e gidiyor ve onu bambaşka bir dünyanın beklediğinden haberi yok. Orada Barrons ile tanışıp bu dünyanın içinde birlikte hareket ediyorlar.
Mac ve Barrons ikilisini gayet sevdim, aralarındaki bu ortaklık ilişkisinin aşka dönüşüp dönüşmeyeceği muamma, ama ben bunun olmasını ümit ederek seriyi okumaya devam edeceğim.
287 syf.
·10/10 puan·Ne Okusam'dan
Perileri sever misiniz? Tekrar düşünün! :) Tatlı perilere olan inancınızı ve onları görme umutlarınızı kenara atın. Bu dünyada en iyi peri, ölü peri. Gizemli bir telefon mesajı, büyük bir kayıp ile korkunç bir dünyanın kapılarına aralayan Mac, hiç gitmemesi gereken yer olan Dublin’e gider ve macera başlar. Hem de hızla . Kız kardeşinin katilini ararken onlarca manyak yaratıkla dolu bir yeraltı dünyasına girer ve aradığını bulmak için mafyaların- katillerin- gölgelerin ve perilerin dahil olduğu bir oyunda yerini alır. Dışarıdan sahip olduğu barbie bebek görüntüsü, pembe tırnakları, sarı saçları ile kimse hayatta kalmasına ihtimal vermez fakat Mac’in şeker paketiyle kaplı görüntüsünün altında büyük güç ve eşsiz bir yetenekler saklıdır. Bu yolda Barrons yanındadır ama aslında sırtını dayadığı kişi oyundaki en tehlikeli avcıdır. :) Kulağa güzel geliyor değil mi? Bir de okurken görün. :)
Bu arada, kitapları filmlerden daha çok severim. Filmler size neyi düşüneceğinizi anlatırlar. İyi bir kitap ise bazı şeyleri hayal gücünüze bırakır. Filmler size pembe renkli evi gösterir. İyi bir kitap, pembe bir ev olduğunu anlatır ve detayları sizin boyamanıza, hatta belki çatı modelini seçmenize ve kendi arabanızı o evin önüne park etmenize olanak tanır.
Babam, dünyada üç çeşit insan var derdi: Bilmeyenler ve
bilmediklerini bilmeyenler; bilmeyenler ve bilmediklerini bilenler;
bilenler ve hâlâ bilmedikleri şeyler olduğunu bilenler.
Yorgundum ve yemekte yediğim balığın bayat olduğu belliydi. Gıda zehirlenmesine ek olarak kederliydim ve keder insanın başına acayip işler açıyordu.
Orada otururken Alina ile ilgili düşündüklerimi ve yaşadığım kederi anlatıp size sıkıntı vermeyeceğim. Sevdiğiniz birini kaybettiyseniz, aklınızdan ne tür düşünceler geçtiğini, neler hissettiğinizi biliyorsunuzdur ve bunları size anımsatmama hiç ihtiyacınız yoktur. Henüz bir sevdiğinizi kaybetmediyseniz... İyi... Umarım bunu olabildiğince geç yaşarsınız.
"İnsanlar kabul etmemek için ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, gerçeklik algıdan ibarettir. Sizi olduğunuz kişi haline getiren, inanmayı seçtiklerinizdir. "

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Karanlık Ateş
Alt başlık:
Ateş Serisi 1
Baskı tarihi:
1 Eylül 2012
Sayfa sayısı:
344
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944822190
Orijinal adı:
Darkfever
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Karanlıktan korkar mısınız?

Yaşam felsefem oldukça basit... Kimsenin beni öldürmeye çalışmadığı gün, benim kitabıma göre iyi bir gündür....

Güzel, akıllı ve normal biri olmak, görünürün ötesindeki gerçeği ortaya çıkarmaya yeter mi bilinmez ama MacKayla bu özelliklere sahip bir kadın olarak "gerçekler" için çaba sarf edecektir.
Tek amacı, diğer tüm normal insanlar gibi mutlu ve sade bir hayatı varken kardeşinin öldürülmesi ile mantıklı bir açıklama getiremediği tuhaflıklara son vermektir.
Anne ve babasına olan sadakatini çiğneyerek kardeşinin katilinin peşine düşen Mac, İrlanda'ya gider. Çıktığı yolculuk, onu hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, iyi ile kötünün aynı derecede tehlike yarattığı karanlık bir dünyaya sürükler. Kısa süre içerisinde ise daha da büyük bir meydan okumayla karşı karşıya kalır: Sahip olduğundan haberdar bile olmadığı gücünü insanlık âleminin ötesindeki, tehlikeli Fae âlemini görebilme yeteneği kullanmayı öğrenir ve istenilenden çok daha uzun bir süre hayatta kalmayı başarır.
Attığı her adımda, geçmişini bilmediği ve Mac'in hayal ettiği gelecekle alay eden bir erkek olan karanlık ve gizemli Jericho Barrons tarafından gölge gibi izlenmektedir...

"Tehlike, tutku ve Kelt mitolojisinin baştan çıkarıcı bir karışımı."
-Chicago Tribune-

Kitabı okuyanlar 368 okur

 • Gözde Pehlivanoğlu
 • Şeyma
 • Nursin
 • Hilal Selvi سلوی هلال
 • Merve Büyükköroğlu
 • Gaye Kara
 • Münevver
 • Leman Öztürk Tek
 • Ayşe Akdemir
 • Duygu KILIÇ

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%2.5
13-17 Yaş
%3.7
18-24 Yaş
%34.6
25-34 Yaş
%44.4
35-44 Yaş
%9.9
45-54 Yaş
%3.7
55-64 Yaş
%1.2
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.3
Erkek
%2.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.7 (50)
9
%15 (23)
8
%26.1 (40)
7
%14.4 (22)
6
%6.5 (10)
5
%3.3 (5)
4
%0.7 (1)
3
%1.3 (2)
2
%0
1
%0