Gölgelerin Efendisi 9 - Zehirli Ok

8,9/10  (16 Oy) · 
42 okunma  · 
14 beğeni  · 
553 gösterim
Macera devam ediyor...

Halt, Horace ve Will, Tennyson ile müritlerinin peşine düşerler. Amansız takiplerinin ardından bu kez sahte peygamberi tamamen ortadan kaldırabilecekler midir?

Dışarlıklıların sahte peygamberi, Clonmel'de işlediği cinayetten paçasını kurtarmıştır. Fakat Halt, onu Araluen sınırlarına girmeden durdurmaya kararlıdır.

Will, Tennyson'ın Cenevizalı suikastçılarından birini Clonmel'de alt etmiştir fakat diğer ikisi, hâlâ hayattadır. Will ve Halt'un üstün okçuluk yetenekleri, Cenevizalılara karşı verecekleri mücadelede galip gelmelerine yetecek midir?
Yoksa bu mücadele, Halt'un son savaşı mı olacaktır?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789759996468
 • Çeviri:
  Çağdaş Özkan
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
28 Tem 16:50 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Halt, Horace ve Will gene iş başındalar. Aslında biraz üzülerek okuduğumu itiraf etmem gerek. Çünkü Halt'ın başına gelenler oldukça kötüydü ve hızlı geçişlerine alıştığım kitapta kendisine fazla yer ayrılması biraz durdurdu kitabı. Tabi olması gerektiği kanaatindeyim ama gene de biraz üzüldüm.
Tennyson beklenildiği gibi mutlu sona ulaştı. :)) Yaverlerinden birisinin oku sonrası Halt'ın başına gelenleri düşünürsek ve serinin de son kitaplarına geldiğimi hesaba katarsak bence bu süper üçlüyü artık daha az göreceğiz. Tahminime göre Halt gelecek kitaplardan birinde emekliye ayrılacaktır.
Biraz maceranın ardından yeniden gördüğümüz Malcolm'da bence renk kattı ve üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Final her zaman ki gibi yüksek heyecanlı maceranın ardından eğlenceyle tamamlandı. Kitap da harikaydı. Böyle bir seriyi geride bırakacak olmak daha şimdiden yavaş yavaş içime işlemeye başladı. Harika bir serinin harika bir kitabı. Bir bütünün parçaları ancak bu kadar güzel olabilirdi zaten. Beğenerek okuyacağınıza eminim. İyi okumalar dilerim..

Kitaptan 1 Alıntı