Gölgelerin Efendisi 8 - Clonmel'in Kralları

8,2/10  (16 Oy) · 
50 okunma  · 
17 beğeni  · 
657 gösterim
Macera devam ediyor...

Dışarlıklılar, ortalığı kasıp kavurmaya başladılar. Onları durduracak biri var mı?

Will, yıllık Orman Muhafızları Birliği Toplantısı'ndadır, ancak Halt batıda meydana gelen gizemli olayları araştırmaktadır. Nihayet işini bitirip onlara katılır, fakat hiç iyi haberler getirmemiştir. Hiberniya'da kızılca kıyamet kopmaktadır.

Kendilerine Dışarlıklılar diyen sahte bir tarikat, ortalığı yakıp yıkmaktadır ve altı Hiberniya krallığının beşini ele geçirmişlerdir. Şimdi de altıncı krallık Clonmel tehlikededir. Bunun üzerine Halt, Will ve Horace işleri yoluna koymak için kolları sıvarlar.

Halt'un geçmişindeki sır, bu görevlerinde onlara yardımcı olabilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789759995904
 • Çeviri:
  Çağdaş Özkan
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
27 Tem 10:11 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Harika bir kitaptı. Will, Halt ve Horace gene harika bir maceraya el attılar. Özellikle Horace bu maceranın ana karakteri olduktan sonra oldukça heyecanlı yerler yaşanmaya başladı. Tennyson'a karşı verilen mücadele oldukça heyecan dozu yüksek geçti. Burada tek eksiğim Skandiyalılı dostlarımızdı diyebilirim.
Halt'ın ailesi ve soyunu öğrenmek çok güzeldi. Kral Ferris'le bağını öğrenince çok şaşıracaksınız. Sean ise oldukça sempati duyacağınız bir karakter olarak öne çıkacak. Çok beğeneceğiniz bir seri..

Serdar Poirot 
31 May 14:50 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Araluen topraklarına komşu olan 6 tane Clonmel krallığı vardır ve bunların 5'i Dışarlıklılar denilen bir tarikatın pençesine düşmüştür. Sahte bir altın tanrısının mucizeleri ile vatandaşın altınlarını alan Tennyson adındaki vaiz, gözünü Ferris adındaki zayıf karakterli bir kralın elindeki son Clonmel krallığına dikmiştir. Bu durumun Araluen'e sonradan büyük bir tehdit olacağını bilen Halt, Will ve Horace Clonmel topraklarına doğru yola çıkar ve Horace'ın bedeninde Gündoğumu Savaşçısı denilen efsaneyi canlandırırlar. Will ve Horace sonradan öğrenir ki Halt, Ferris'in ağabeyi ve krallığın normalde gerçek sahibidir. Ve muhafızların komutanı da Sean adındaki yeğenidir. Ancak makam ve mevkide gözü olmayan Halt, sadece Tennyson belasını yok etmek istemektedir. Horace, Tennyson'un iki adamı ile dövüşecektir ama arada Cenevizalı suikastçılardan biri ilk dövüşten sonra Horace'ı zehirlemeye çalışır. Acaba başarılı olabilecek midir? Clonmel krallığı düşecek midir? Halt kral mı olacaktır? Dışarlıklılar tarikatının gücünü kıracaklar mıdır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

Sadık Kocak 
26 Tem 20:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Etraftakileri orada olmanın bir nedeni bulunduğuna inandırabilirsen, büyük ihtimalle seninle uğraşmayacaklardır.

Gölgelerin Efendisi 8 - Clonmel'in Kralları, John Flanagan (Sayfa 192)Gölgelerin Efendisi 8 - Clonmel'in Kralları, John Flanagan (Sayfa 192)