Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü

9,1/10  (37 Oy) · 
95 okunma  · 
38 beğeni  · 
870 gösterim
"Bir kişi aldatabilir. İki kişi komplo kurabilir. İki kişi komplo kurabilir. Üç ise güvendiğim sayıdır."

Macera devam ediyor...
Araluen Krallığı, yıllardır doğal engeller sayesinde kötü kalpli Lord Morgarath'tan korunur. İnsanlar güven ve huzur içinde yaşamaktır. Ta ki 'şeytanın' zamanı gelinceye kadar...

Orman Muhafızı Halt'un eski çırağı Gilan ile özel bir göreve katılan Will ve Horace, geçtikleri her yerin boşaltılmış olduğunu görürler. Morgarath'ın krallık ordusu için planladıkları, hayalgüçlerinin çok ötesindedir. Yaklaşan felaketin önlenmesi, yalnızca Will ve Horace'a bağlıdır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2010
 • Sayfa Sayısı:
  277
 • ISBN:
  9789759994532
 • Orijinal Adı:
  The Burning Bridge
 • Çeviri:
  Selcen Yüksel Arvas
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
09 May 20:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sonunda istenilen final geldi.
Will, Halt, Horace üçlüsü yine bomba gibi geliyor.
İlk 100 sayfa çok durağan.
Bu sefer final tam istenilen şekilde (bizim istediğimiz gibi olacağını düşünüyorum) yapılmış. Doyamayacaksınız bu kitaba..

Serdar Poirot 
28 Nis 16:36 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Halt, Will ve Halt'ın eski çırağı Gilan bir casusu yakalar ve üzerinde Morgorath'ın savaş planlarını bulurlar. Ancak bu bir tuzaktır. Morgorath'ın niyeti Yarık üzerine bir köprü kurarak Skandiya'lılar ile beraber Kral Duncan'ın ordusunu iki ateş arasında birakmaktır. Gilan, Horace ve Will Keltika'dan yardım istemeye giderler ancak köyler boşaltımıştır. Wargallar madencileri esir alıp köprü inşaatını bitirme sürecine gelmiştir. Evelyn adında bir kızı kurtaran ekip, Gilan haricinde yola devam eder. Kraliyet ordusuna zaman kazandırmak için köprüyü yakarlar ancak Will ve Evelyn bu arada esir düşer. Horace Morgorath'ın planlarını zamanında Duncan'a aktarır ve savaş kraliyetin galibiyeti ile sonuçlanmak üzere iken Morgorath ateşkes ile bir düello ister. Düelloya ordudan Horace çıkar. Acaba bu ölümcül dövüşü kim kazanacaktır? Evelyn gerçekte kimdir? Skandiya'lılar Wargalların elinden kurtulabilecek midir? Halt çırağını ve kızı kurtarabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Samet körpe 
20 May 10:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitabın durağanlığından sonra ilaç gibi gümbür gümbür gelen kitap sonlara doğru öyle bir hal alıyor ki, savaş stratejileri cengaverlikler havada uçuşuyor. Will, Halt, Horace ve bir de eski yeni dostumuz Gilan...
İlk kitaba nazaran çok daha başarılı, çok daha istenileni veren bir kitap.
Fantastik roman sevenlere tavsiyemdir.

Rüzgar Türkmen 
26 Oca 15:00 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Harika serinin 2 kitabı yanan köprü hariiha
Dikkat AĞIR SPOİLER İÇERİR!
------------------------------------------------
Yağmur ve Gece dağlarını lodu morgarth Savaşa hazıırlanıyor Kelt leri köle Olarak alıştırıyor Wargalar Keltikalı madencileri alıp alıştırıyorlar Morgarth keltikaya Geçiş için Devasal bir Koprü yapar Will de fırsat bulup yakar ve işin içind skandiyalılar vardır kıral duncanın kızı ie will skandiyalılar yakaar

Emre Şeyda 
28 Tem 15:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitabın ardından severek başladığım roman. Olaylar nasıl başladı nasıl ilerledi derken oldukça sürükleyici bir şekile devam eden romanda olaylar daha da heyecanlı hale geliyor bu kesin. Bununla berbaer karaktler gittikçe oturuyor ve kendilerine daha da ısındırıyorlar. Sonu itibarıyla oldukça beğendiğim kitabın devam serilerini de sabırsızlıkla okumayı bekliyorum.

Yaren Kardemir 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Halt ve Will yepyeni bir maceraya atılırken satırlar beden buluyor ve sizin nefesinizi tutuyor! Akıcı dili ile çok kısa sürede gönlümde titanyumdan bir taht kuran bu kitabın serisini alın ve okuyun!

Kitaptan 4 Alıntı

Emre Şeyda 
24 Tem 09:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnsanın kendinden şüphe duyması, bir hastalıktır. Eğer kontrolü elinden kaçırırsan, bunu gerçek sanmaya başlarsın.

Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü, John Flanagan (Sayfa 104)Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü, John Flanagan (Sayfa 104)
Muhammet TUNÇ 
08 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gölgelerin Efendisi
Bir keşfe çıktığında, orada seni görebilecek biri varmış gibi hareket et. Asla tek başına olduğunu düşünme.

Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü, John Flanagan (Sayfa 114)Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü, John Flanagan (Sayfa 114)
Muhammet TUNÇ 
08 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Muhafız'dan Öğütler
Bir şeyin nedenini bulamıyorsan, işin olası sonucuna bak. Bu işten kim kârlı çıkacak, kendi kendine sor.

Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü, John Flanagan (Sayfa 139)Gölgelerin Efendisi 2 - Yanan Köprü, John Flanagan (Sayfa 139)