Adı:
Hissiz
Baskı tarihi:
11 Mayıs 2018
Sayfa sayısı:
568
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006283
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Hissiz
Hissiz
Romanov Efsanesi’ne hazır mısınız?

Alexander; hissiz, acımasız, yakışıklı, güçlü ve zengin… Daha küçücük bir çocukken öğrendi bütün bu özelliklere sahip olabilmeyi. Hissetmemek, Alexander’ın zırhı olmuştu. O zırh onu geçmişin hayaletlerinden, korkularından, güvensizliklerinden ve en önemlisi geleceğin beklentisizliğinden koruyordu. O hislerini acımasızca rafa kaldırmış, kendi sonuna doğru ilerliyordu. Ama bilmediği, her sonun bir başlangıca gebe olduğuydu. Heaven karşısına çıktığında bütün inançları ters yüz olup kendi sonu birdenbire başlangıcı olduğunda ne yapacağını elbette bilemezdi.

Heaven; masum, saf ve kırılgan bir papatya… Cennetten gelen bu sessiz melek, tüm korkularını kendine zırh yaparak kökleri ile tutunduğu topraklarında Alexander’ın fırtınasına karşı direnirken güvenli kozasından da çıkacaktı. Alexander’la hiç bilmediği bir dünyanın kapısını aralarken aşk ateşinin yakmak için geldiğinde asla tek bir yananın olmayacağını da öğrenecekti.

Heaven, Alexander’la suskunluğunun ardına gizlediği korkularını yenerken Alexander zarif bir kır papatyasıyla hislerini keşfedip güvenmeyi öğrenecekti.
528 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitabın kurgusunu çok beğendim.... Değişik bir kurgusu vardı. Hele de bayan karakterin konuşamaması çok ilgi mi çekti. Çok kötü çocuklukları olmuş iki kararkter...Alexander ve Haven
Alexander berbat çocukluk geçirmiş. Anne sevgisinden yoksun büyümüş. Çok zengin ama hep parası olduğu için çook yalnızlık çekmiş. Babası annesi ile evlendikten sonra kötürüm kalmış ve Alexander tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelmiş. Annesini çok seviyormuş .. Bir gün Alexander annesinin bağırışlarını duyuyor ve annesini bir çalışanları i,le birlikte uygunsuz şekilde yakalıyor ama tabi çocuk ya anlamıyor. Ve annesini kurtarma<k için adamı dövüyor. Ama annesi ona Şeytan diyor... ve Alexander o gün anlıyor annesine ne yaparsa yapsın asla annesi Onu sevmeyecek ve kadınlara nefreti böyle başlıyor..
Bir kadına güvenmiş sayılır başlarda ve Onunla evlenmiş. Bir evlilik yaşamış oradan da çok ağır darbe alınca kadınlara düşman olmuş. Tüm kadınlar onun gözünde sadece çıkar peşinde koşan mahluklar. Ve her kadın kocasını aldıtır diye bir kanıya sahip olmuş. Alexander sürekli kendine Hissetmiyeceğim... HİSSTEMİYECEĞİM ... diye telkin ediyor..Alexander istediğini almaya ve insanları kullanmaya ve mahvetmeye alışmış.
Heaven.. Alexander'ın satın almak istediği çiftliğin sahibinin torunu.Alexander çiftliği almak istemesinin sebebi hayatında sadece bu çiflikte mutluluğu az da olsa tattığına inanıyor. Bu yüzden orayı almayı çok istiyor. Heaven, küçük yaşta anne ve babasını uçak kazasında kaybeder. Yaşadığı ağır travma sonucunda konuşmamayı tercih eder. Yıllarca dedesinin yanında çiftlikte yaşamıştır. Kötülük nedir bilmeyen Heaven bir gün çiftliğe gelen Alexander yüzünden hayatının değişeceğinden habersizdir.
Alexander ile Heaven ilk görüşte birbirlerinden etkilenir fakat Alexander asla hissetmez....Heaven de diğer kadınlardan farksızdır oda para peşinde koşan kadınlardandır. Buna inanmak için çok çabalar ama Heaven'in saflığı bunun tam tersini kanıtlar. Bu şekilde ilerlemeye devam eder.
O ruhsuz, hissetmeyen, duygusuz adam, küçücük bir kızın sessiz masumiyetinde yok olup gidiyor. İçindeki acılı çocuksa an be an gün yüzüne çıkarken siz de kitaba kapılıp gidiyorsunuz. Kısacası çok hoş bir kurgusu vardı... Bayıldım ... Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi okumalar...
528 syf.
·2 günde·7/10
Kitabın kapağından ve adından da anlaşıldığı gibi hissiz ve yaşadığı acılar ve ihanetler ile acımasız bir adamın aşka direnişi anlatılıyor. Yalnız kitabın ilk yarısına kadar çok fazla yetişkin içerikleri bence gereksiz olmuş. Aslında bu da psikolojik gerilimli aşk romanı kategorisinde oldukça ilginç konusu okunası bir roman. Tabi ki bu yorum benim nacizane eleştiri ve begeni içerikli şahsi yorumumdur. Ama ne yalan söyleyeyim Frezya 'daki aldığım okuma keyfini bunda alamadım . Ama şu da bir gerçek ki yazarcım @lemarizmujde neşeli ve aşırı romantik kaleminin sadık takipçisiyim.
528 syf.
·3/10
Kitap bence edebi yönünden çok okuyucunun duygusal istekleri üzerine kurgulanmış bir kitap. Benim kafa dağıtmak için açıp okuduğum bir kitaptı açıkçası ve beklentimi karşılamadı çünkü çok fazla klişeye yer verilmişti, ki bu dediğimi 2. Kitabı okursanız daha iyi anlarsınız. Evet kendini gösteren, ruh hallerini tasvirleyen güzel cümleler yok değildi ancak ben yetersiz buldum. Yine de ortada bir emek var yazara saygı duyuyorum, bunlar tamamen kişisel görüşlerimdir..
528 syf.
·6943 günde·3/10
merak içinde aldım ve okumaya başladım. Alex kendini hissiz olduğuna inandırmış ve yaşamına duygusuzca devam ediyor. çocukluğunun geçtiği çifliği almak istiyor orda da devreye aşk giriyor. alex çoğu yerde insanı sinir ediyor hele sonlarda baya saçmalıyor ama yazar sonunu topluyor. okuna bilir ama çokta gerekli değil.
528 syf.
·Beğendi·10/10
Romantik kitap sevmeyen ben bu kitap sayesinde romantik kitapları tarzıma eklemiş bulunmaktayım Lemariz Müjde Albayrak sayesinde.

Bir Türk yazarın Yabancı karakterleri, yabancı kültürü,yabancı bir ülkeyi yazması inanılmaz derecede şaşırtıcı ve bir o kadarda harikaydı..Hele o karakterleri mekanları zihnimizde canlandırmamız için kullandığı dil ve anlatımı ise muazzamdı.

Kitabın karakterleri ;
Alexander, Heaven, Adrian, Jasmine, Marcus, Josephine, Daniel, George.

Kısaca tanıtmak gerekirse;

Kitabın en baş karakteri Alexander Romanov, Nam-ı diğer "Şeytan" çapkın, züppe ve p*ç in tekidir. Kadınlara zerre kadar değer vermemekle kadınlardan da oldukça zarar görmüştür.Aynı zamanda Hissiz'in tekidir.

Heaven Mirdland dedesinin yanında çiftlikte kendi halinde yaşayan şehir hayatını hiç görmemiş ve atlardan başka hiç arkadaşı olmayan taşralı bir genç kızdır.

Adrian Romanov, gerçek anlamı ile p*ç olan Adrian, Alexander'ın hayatına dahil olduktan sonra hayatı değişmiş ve şaşaalı hayata sahip olmakla birlikte şirket ortağı olmuştur aynı zamanda.

Jasmine, küçük yaşta çok acılar çekmiş geçimini garsonluk yaparak sağlayan ve genç yaşta anne olan bir diğer karakterdir.

Marcus, şirketi batmaya yüz tutmuş gençliğinde geçirdiği kaza yüzünden, yüzünde oluşan yara sayesinde toplum içine çıkmak istemeyen biridir.

Josephine Kensing, Babası yaşında adamla evlilik kurmuş, buz gibi duruşu ile insanlarla arasına mesafe koyan, (cemiyetin deyimiyle zengin avcısı) bir kızdır.

Daniel, Alexander Romanov'un şirketinde maaşlı bir çalışan ve aynı zamanda Jasmine'in abisidir.

George ise, Mirdland çiftliğinin sahibi ,Heaven'in dedesi ve aynı zamanda ebeveynidir.

Olaylar Alexander'in çiftliğe gitmesiyle başlar. Oraya varır varmaz Atlı kıza çarpmamak için samanlara çarparak yaptığı kazanın ardından hayatı bir anda değişir.
Ve aslında bambaşka bir adam oluşunun ilk adımını da orada atar bilmeden.
Çiftliği orayı satın almaları için gönderdiği çalışanlarını tüfekle kovalayan adam yüzünden alamamış ve Kendi gitmeye karar vermiştir.Lakin yine de bir türlü uzlaşmayan George Mirdland yüzünden Heaven 'i de alıp şehire gitmek zorunda kalmıştır. George Mirdland'ın çiftliği satmak için tek bir şartı vardır ve oda Heaven 'in 1 yıl boyunca kendi evinde ve yanında kalmasıdır.Şehire götürecek,şirketinden bir iş ayarlayacak, Heaven'e şehir hayatını empoze edecek, ona koca bulacak ve mutlu olması için elinden geleni yapacaktı.Eğer bu süreçte Heaven'e yakınlaşıp, bekaretine zarar verecek olursa çiftliğin tüm borçları kapatılmış bir şekide kızın üzerine geçecekti.
Alexander'ın bir yanı kızı götürmek isterken diğer yanı istemiyordu. Çünkü Kızdan etkilenmişti ama o sevemezdi, hissizdi tek düşündüğü kadınları yatağa atıp işini bitirmekti.
Lakin işler hiç de düşündüğü gibi gitmecek 32 yaşında ilk ve son kez Aşk onun kapısını çaldığında benliğinin içinde kaybolacaktı...

Heaven'in şehire gelmesiyle birlikte tüm işler altüst olacak ve başına gelmeyen kalmayacaktır..

Kitabı elinizden bırakmayı asla istemeyecek, okudukça doyamayacak,bitmesini hiiiiiiç istemeyeceksiniz..Romantik sevmeyen ben geceli gündüzlü 488 sayfayı çok kısa sürede bitirdim, bitirmekle kalmayıp tarzlarımın arasına ekledim.. Yazarımızın eline, yüreğine, AŞK'ına sağlıkk.. Kitap harika ötesiydii. Doymadım doyamadımm. Dizi izlesem bu kadar çok zevk almazdım emin olun..
Kitabı okurken içinde sanki ben yaşıyordum.
Olaylar, karakterler, mekanlar öyle güzel kurgulanmış ki okurken sayfalar elinizden akarken kitabın bittiğini anlamayacaksınız bile..

Kesinlikle ve mutlaka okumanız gereken bir kitap, şayet okumazsanız çok şey kaçırırsınız benden söylemesi :)))))))

Gözde KARADAĞ
528 syf.
·8/10
Aşk insanin bu dunyada nefes almasını sağlayan bir duygudur. Aşık olduğunuzda hayat daha anlamli ve daha özgürdür. Tüm dünyaya karşı gelecek her türlü zorluğa direnecek gücü bulur insan kendinde. Alexander, herkesin korktuğu, kadınların elde etmek için birbirleriyle yarıştığı, duygusuz, otoriter ve acımasız bir iş adamıdır. Peki bu adam aşk kapısını çaldığında o sert kabuğunu kırmayı başarabilecek mi? Geçmişi asla peşini bırakmazken, kaskatı kesilen kalbi yeniden atmayı başarabilecek mi? Bir erkeğin acımasız dünyasını ve sevdiği kadını içine hapsedişini okuyup bu adama sizde sahip olmak isteyeceksiniz.
528 syf.
·Puan vermedi
Konusu gerçekten farklı bir kitap .Ve ister istemez insanı kendine çekiyor bu kitap . Sonuna kadar büyük bir merakla ve beğeniyle okudum . Sanırım bu da unutamayacağım kitaplar arasında ..
528 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Aşkın en derinden, inkâr edildiği yerden ortaya çıkışı! Kendilerini ve birbirlerine duyduğu aşkı çığlık çığlığa ve sessizce inkâr etseler de, aşkları ortalığı yakıp kavuruyor!Alexander, hissiz, acımasız, yakışıklı, güçlü ve zengin… Daha küçücük bir çocukken öğrendi bütün bu özelliklere sahip olabilmeyi. O hislerini acımasızca rafa kaldırmış, kendi sonuna doğru ilerliyordu. Ama bilmediği, her sonun bir başlangıca gebe olduğuydu. Heaven karşısına çıktığında bütün inançları ters yüz olurken, kendi sonu birdenbire başlangıcı olduğunda ne yapacağını elbette bilemezdi.Heaven; masum, saf ve kırılgan bir papatya… Cennetten gelen bu sessiz melek, tüm korkularını kendine zırh yaparak kökleri ile tutunduğu topraklarında, Alexander'ın fırtınasına karşı direnirken, bir aşk ateşi yakmak için geldiğinde asla tek bir yananının olmayacağını bilemezdi.Var olmadığını zannettiği kalbi boğulurcasına çırpınırken soluksuz kalarak tekrarladı: "Hissetmiyorum, hissetmiyorum, hissetmiyorum…"
528 syf.
Yine basladi ve bitti kitabiydi cok sevdim yazarin okudugum ilk kitabi ve baya gec kalmisim kendimi esefle kiniyorum.Buyuk bir heycanla diger kitabina baslamadan yazmak istedim lutfen okuyun!Hic olmazsa gercek dunyanin kaosundan ve birkac sayfayla uzaklasip duygulari besleyelim dimi ama!
528 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Güzel bir romandı, yazarın Frezya adlı romanı kadar içten bir duygusallığı olmasa da, akıcı bir dili ve kurgusu vardı. Edebi olarak fazla birşey katmaz belki ama kitap okumak her zaman keyifli ve haz doludur, bu kitap da öyleydi.Keyifli okumalar.
528 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Kitabın adını Alexander Romanov'u, yani Heaven'ın dediği gibi Xander efendiyi tanıyınca anladım. Uyumlu bir isim olmuş. Gerçekten Hissiz bir adam bu lanet olasıca yakışıklı yaratık. 
Konuyu detaylı olarak anlatmak istemiyorum, sadece bir çiftlik meselesinden ötürü Heaven ve Alexander mecburi bir şekilde yaklaşmak zorunda kalıyorlar ve aralarındaki bu belirsizlik aşka dönüşüyor. Çiftin arasındaki en önemli sorun da Alexander'ın kızımıza bir türlü "Seni Seviyorum." dememesi. Yani ağzına mı yapışacak, söyleyiver işte dediysem de adamcağızın da kendince haklı sebepleri vardı. 
Çok fazla uzatmamak adına yazarın kaleminin akıcılığından bahsetmek istiyorum. Ama küçük bir eleştirim olacak, acaba kitabın sonlarına doğru Alexander o malum olayda bu kadar astığım astık olmalı mıydı? Bunu sorguladım. O son sayfalarda bari mutluluklar okusaydık dedim kendi kendime.
Onun dışında kitap çok akıcı, çok hoş bir havası var. Okurken Adrian ve Jasmine'in kitabını da merak ediyorsunuz. Şahsen ben ettim. 
Ayrıca kitapta ülkemiz hakkında verdiğin güzel mesajlar çok hoştu gerçekten. Bayıldım! Özellikle Daniel ve Beste için kitap yazarsan acayip okurum diyerek konuyu noktalıyorum.
Kısacası okuduğum ilk kitabındı ama çok iyi iş çıkarmışsın Müjde abla, kalemine sağlık! 
528 syf.
·Beğendi·10/10
Kalbini aşka kapatmış, duygularını en derinlere gömmüş ve kendisine Hissiz lakabını bizzat kendisi takmış bir adam, Alexander Romanov. Aslında Hissiz falan değil, sadece inancını yitirmiş, neye mi , güzel olan her şeye, peki nereye kadar Heaven ile karşılaşıncaya kadar : )

Heaven, Alexander’ın kaçtığı ve inanmadığı tüm duyguların bizzat beden bulmuş hali, Aşkın, masumiyetin, almadan karşılıksız verebilmenin ve sadakatin var olduğunu bizzat öğreneceği kişi : )

Alexander,oldukça sert, dediğim dedik,kavgacı ve aşırı öfkeli bir adam, en büyük öfkesi de yine kendisiyle, çocukluğunda yaşadığı derin ve acı tecrübeler, annesinin onda bıraktığı derin izler çok fazla, kadınları sadece yatağında görmek isteyen ama kalbine milim yaklaştırmayan biri.

Alexander’ın öfke nöbetlerinden gına geldiği bir ara, kitabın içine girip; “Şu çeneni kapatırmısın Alexander yoksa elimde kalacaksın” diyesim geldi : )

Hevaen ile karşılaşmaları işle alakalı oluyor, çocukluğunu bir süre geçirdiği ve onda bıraktığı güzel hatıralar için sahip olmak istediği bir çiftliği satın almak istiyor, hayatında birkaç güzel anısı varsa oda burada yaşanmış, ama işler hiçte beklediği gibi gitmiyor çiftliğin sahibi yaşlı Mirdland çok zeki, inatçı bir adam, ve torunu Heaven hayatındaki tek ve en önemli şey .

Alexander’ın çiftliğe varması ve karşılaştıkları andan itibaren Heaven’la birbirlerine karşı hissettikleri güçlü çekim, ortalığı yakıp kavuruyor, sonrasında genç kadının dedesi ile yapılan bir anlaşma ki bunu bizzat yaşlı Mirdland istedi, Heaven bir anda Alexander’ın hayatının merkezi haline geliyor .

Alexander, Heaven'a karşı hissettiklerinin, hayatını kökünden değiştireceğinin farkında, ve bir türlü ne kendisine ne genç kadına duygularını itiraf edemiyor, bu da her zamankinden daha öfkeli olmasına, kontrolünü her geçen gün biraz daha yitirmesine, Heaven'a karşı daha da sertleşmesine ve kendisiyle olan kavgasına bir yenisini daha eklemesine eden oluyor..

Ama bakalım nereye kadar inat edecek : ))

Aralara heyecanlı aksiyon sahnelerinin yerleştirildiği, erotik sahnelerin okuyucuyu tatmin ettiği çok güzel bir kitap : )
'Aşk insanın kalbini acıtmaz, neşeyle bahara uyanan çiçekler gibi açtırır; eğer ki için acıyorsa o aşkın bezendiği süslü duygulardan yalnızca bir tanesidir, tutkudur'
Kalbim acıdı...Ruhum yandı... ama sana verebilecek senin kadar temiz bir şeyim yoktu... Hiç bir zaman da olmadı...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hissiz
Baskı tarihi:
11 Mayıs 2018
Sayfa sayısı:
568
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006283
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Hissiz
Hissiz
Romanov Efsanesi’ne hazır mısınız?

Alexander; hissiz, acımasız, yakışıklı, güçlü ve zengin… Daha küçücük bir çocukken öğrendi bütün bu özelliklere sahip olabilmeyi. Hissetmemek, Alexander’ın zırhı olmuştu. O zırh onu geçmişin hayaletlerinden, korkularından, güvensizliklerinden ve en önemlisi geleceğin beklentisizliğinden koruyordu. O hislerini acımasızca rafa kaldırmış, kendi sonuna doğru ilerliyordu. Ama bilmediği, her sonun bir başlangıca gebe olduğuydu. Heaven karşısına çıktığında bütün inançları ters yüz olup kendi sonu birdenbire başlangıcı olduğunda ne yapacağını elbette bilemezdi.

Heaven; masum, saf ve kırılgan bir papatya… Cennetten gelen bu sessiz melek, tüm korkularını kendine zırh yaparak kökleri ile tutunduğu topraklarında Alexander’ın fırtınasına karşı direnirken güvenli kozasından da çıkacaktı. Alexander’la hiç bilmediği bir dünyanın kapısını aralarken aşk ateşinin yakmak için geldiğinde asla tek bir yananın olmayacağını da öğrenecekti.

Heaven, Alexander’la suskunluğunun ardına gizlediği korkularını yenerken Alexander zarif bir kır papatyasıyla hislerini keşfedip güvenmeyi öğrenecekti.

Kitabı okuyanlar 146 okur

  • Gece Işık
  • Melisa
  • Edanur
  • Elif Köse
  • Selin yıldırır
  • Sibel ayyıldız
  • Sibel
  • Bahar Demir
  • Sevde Nur Uyumaz
  • Ceyda Aksoy

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%3.6 (2)
9
%0
8
%0
7
%1.8 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0