Hissiz Hissiz Serisi 1

7,4/10  (32 Oy) · 
67 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.020 gösterim
Aşkın en derinden, inkâr edildiği yerden ortaya çıkışı! Kendilerini ve birbirlerine duyduğu aşkı çığlık çığlığa ve sessizce inkâr etseler de, aşkları ortalığı yakıp kavuruyor!

Alexander, hissiz, acımasız, yakışıklı, güçlü ve zengin… Daha küçücük bir çocukken öğrendi bütün bu özelliklere sahip olabilmeyi. O hislerini acımasızca rafa kaldırmış, kendi sonuna doğru ilerliyordu. Ama bilmediği, her sonun bir başlangıca gebe olduğuydu. Heaven karşısına çıktığında bütün inançları ters yüz olurken, kendi sonu birdenbire başlangıcı olduğunda ne yapacağını elbette bilemezdi.

Heaven; masum, saf ve kırılgan bir papatya… Cennetten gelen bu sessiz melek, tüm korkularını kendine zırh yaparak kökleri ile tutunduğu topraklarında, Alexander'ın fırtınasına karşı direnirken, bir aşk ateşi yakmak için geldiğinde asla tek bir yananının olmayacağını bilemezdi.Var olmadığını zannettiği kalbi boğulurcasına çırpınırken soluksuz kalarak tekrarladı: "Hissetmiyorum, hissetmiyorum, hissetmiyorum…"
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786054799497
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kurgusunu çok beğendim.... Değişik bir kurgusu vardı. Hele de bayan karakterin konuşamaması çok ilgi mi çekti. Çok kötü çocuklukları olmuş iki kararkter...Alexander ve Haven
Alexander berbat çocukluk geçirmiş. Anne sevgisinden yoksun büyümüş. Çok zengin ama hep parası olduğu için çook yalnızlık çekmiş. Babası annesi ile evlendikten sonra kötürüm kalmış ve Alexander tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelmiş. Annesini çok seviyormuş .. Bir gün Alexander annesinin bağırışlarını duyuyor ve annesini bir çalışanları i,le birlikte uygunsuz şekilde yakalıyor ama tabi çocuk ya anlamıyor. Ve annesini kurtarma<k için adamı dövüyor. Ama annesi ona Şeytan diyor... ve Alexander o gün anlıyor annesine ne yaparsa yapsın asla annesi Onu sevmeyecek ve kadınlara nefreti böyle başlıyor..
Bir kadına güvenmiş sayılır başlarda ve Onunla evlenmiş. Bir evlilik yaşamış oradan da çok ağır darbe alınca kadınlara düşman olmuş. Tüm kadınlar onun gözünde sadece çıkar peşinde koşan mahluklar. Ve her kadın kocasını aldıtır diye bir kanıya sahip olmuş. Alexander sürekli kendine Hissetmiyeceğim... HİSSTEMİYECEĞİM ... diye telkin ediyor..Alexander istediğini almaya ve insanları kullanmaya ve mahvetmeye alışmış.
Heaven.. Alexander'ın satın almak istediği çiftliğin sahibinin torunu.Alexander çiftliği almak istemesinin sebebi hayatında sadece bu çiflikte mutluluğu az da olsa tattığına inanıyor. Bu yüzden orayı almayı çok istiyor. Heaven, küçük yaşta anne ve babasını uçak kazasında kaybeder. Yaşadığı ağır travma sonucunda konuşmamayı tercih eder. Yıllarca dedesinin yanında çiftlikte yaşamıştır. Kötülük nedir bilmeyen Heaven bir gün çiftliğe gelen Alexander yüzünden hayatının değişeceğinden habersizdir.
Alexander ile Heaven ilk görüşte birbirlerinden etkilenir fakat Alexander asla hissetmez....Heaven de diğer kadınlardan farksızdır oda para peşinde koşan kadınlardandır. Buna inanmak için çok çabalar ama Heaven'in saflığı bunun tam tersini kanıtlar. Bu şekilde ilerlemeye devam eder.
O ruhsuz, hissetmeyen, duygusuz adam, küçücük bir kızın sessiz masumiyetinde yok olup gidiyor. İçindeki acılı çocuksa an be an gün yüzüne çıkarken siz de kitaba kapılıp gidiyorsunuz. Kısacası çok hoş bir kurgusu vardı... Bayıldım ... Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi okumalar...