Hissiz Hissiz Serisi 1

7,4/10  (32 Oy) · 
66 okunma  · 
17 beğeni  · 
995 gösterim
Aşkın en derinden, inkâr edildiği yerden ortaya çıkışı! Kendilerini ve birbirlerine duyduğu aşkı çığlık çığlığa ve sessizce inkâr etseler de, aşkları ortalığı yakıp kavuruyor!

Alexander, hissiz, acımasız, yakışıklı, güçlü ve zengin… Daha küçücük bir çocukken öğrendi bütün bu özelliklere sahip olabilmeyi. O hislerini acımasızca rafa kaldırmış, kendi sonuna doğru ilerliyordu. Ama bilmediği, her sonun bir başlangıca gebe olduğuydu. Heaven karşısına çıktığında bütün inançları ters yüz olurken, kendi sonu birdenbire başlangıcı olduğunda ne yapacağını elbette bilemezdi.

Heaven; masum, saf ve kırılgan bir papatya… Cennetten gelen bu sessiz melek, tüm korkularını kendine zırh yaparak kökleri ile tutunduğu topraklarında, Alexander'ın fırtınasına karşı direnirken, bir aşk ateşi yakmak için geldiğinde asla tek bir yananının olmayacağını bilemezdi.Var olmadığını zannettiği kalbi boğulurcasına çırpınırken soluksuz kalarak tekrarladı: "Hissetmiyorum, hissetmiyorum, hissetmiyorum…"
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786054799497
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kurgusunu çok beğendim.... Değişik bir kurgusu vardı. Hele de bayan karakterin konuşamaması çok ilgi mi çekti. Çok kötü çocuklukları olmuş iki kararkter...Alexander ve Haven
Alexander berbat çocukluk geçirmiş. Anne sevgisinden yoksun büyümüş. Çok zengin ama hep parası olduğu için çook yalnızlık çekmiş. Babası annesi ile evlendikten sonra kötürüm kalmış ve Alexander tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelmiş. Annesini çok seviyormuş .. Bir gün Alexander annesinin bağırışlarını duyuyor ve annesini bir çalışanları i,le birlikte uygunsuz şekilde yakalıyor ama tabi çocuk ya anlamıyor. Ve annesini kurtarma<k için adamı dövüyor. Ama annesi ona Şeytan diyor... ve Alexander o gün anlıyor annesine ne yaparsa yapsın asla annesi Onu sevmeyecek ve kadınlara nefreti böyle başlıyor..
Bir kadına güvenmiş sayılır başlarda ve Onunla evlenmiş. Bir evlilik yaşamış oradan da çok ağır darbe alınca kadınlara düşman olmuş. Tüm kadınlar onun gözünde sadece çıkar peşinde koşan mahluklar. Ve her kadın kocasını aldıtır diye bir kanıya sahip olmuş. Alexander sürekli kendine Hissetmiyeceğim... HİSSTEMİYECEĞİM ... diye telkin ediyor..Alexander istediğini almaya ve insanları kullanmaya ve mahvetmeye alışmış.
Heaven.. Alexander'ın satın almak istediği çiftliğin sahibinin torunu.Alexander çiftliği almak istemesinin sebebi hayatında sadece bu çiflikte mutluluğu az da olsa tattığına inanıyor. Bu yüzden orayı almayı çok istiyor. Heaven, küçük yaşta anne ve babasını uçak kazasında kaybeder. Yaşadığı ağır travma sonucunda konuşmamayı tercih eder. Yıllarca dedesinin yanında çiftlikte yaşamıştır. Kötülük nedir bilmeyen Heaven bir gün çiftliğe gelen Alexander yüzünden hayatının değişeceğinden habersizdir.
Alexander ile Heaven ilk görüşte birbirlerinden etkilenir fakat Alexander asla hissetmez....Heaven de diğer kadınlardan farksızdır oda para peşinde koşan kadınlardandır. Buna inanmak için çok çabalar ama Heaven'in saflığı bunun tam tersini kanıtlar. Bu şekilde ilerlemeye devam eder.
O ruhsuz, hissetmeyen, duygusuz adam, küçücük bir kızın sessiz masumiyetinde yok olup gidiyor. İçindeki acılı çocuksa an be an gün yüzüne çıkarken siz de kitaba kapılıp gidiyorsunuz. Kısacası çok hoş bir kurgusu vardı... Bayıldım ... Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi okumalar...

Nejla GÜNEŞ 
21 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kitabın kapağından ve adından da anlaşıldığı gibi hissiz ve yaşadığı acılar ve ihanetler ile acımasız bir adamın aşka direnişi anlatılıyor. Yalnız kitabın ilk yarısına kadar çok fazla yetişkin içerikleri bence gereksiz olmuş. Aslında bu da psikolojik gerilimli aşk romanı kategorisinde oldukça ilginç konusu okunası bir roman. Tabi ki bu yorum benim nacizane eleştiri ve begeni içerikli şahsi yorumumdur. Ama ne yalan söyleyeyim Frezya 'daki aldığım okuma keyfini bunda alamadım . Ama şu da bir gerçek ki yazarcım @lemarizmujde neşeli ve aşırı romantik kaleminin sadık takipçisiyim.

NigRa 
14 Nis 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Adı gibi " hissiz " bir kitap olmuş, bana mı samimi gelmiyor bilmiyorum "aşkım,papatyam,aşkından ölüyorum" lar .. :) :) duygu namına elle tutulur bir şey yokken kelimelerle birbirlerine çok aşık olduklarına inandırmak istenmiş sanki. çok vıcık vıcık geldi bana devam edemedim.

Gözde Karadağ 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Romantik kitap sevmeyen ben bu kitap sayesinde romantik kitapları tarzıma eklemiş bulunmaktayım Lemariz Müjde Albayrak sayesinde.

Bir Türk yazarın Yabancı karakterleri, yabancı kültürü,yabancı bir ülkeyi yazması inanılmaz derecede şaşırtıcı ve bir o kadarda harikaydı..Hele o karakterleri mekanları zihnimizde canlandırmamız için kullandığı dil ve anlatımı ise muazzamdı.

Kitabın karakterleri ;
Alexander, Heaven, Adrian, Jasmine, Marcus, Josephine, Daniel, George.

Kısaca tanıtmak gerekirse;

Kitabın en baş karakteri Alexander Romanov, Nam-ı diğer "Şeytan" çapkın, züppe ve p*ç in tekidir. Kadınlara zerre kadar değer vermemekle kadınlardan da oldukça zarar görmüştür.Aynı zamanda Hissiz'in tekidir.

Heaven Mirdland dedesinin yanında çiftlikte kendi halinde yaşayan şehir hayatını hiç görmemiş ve atlardan başka hiç arkadaşı olmayan taşralı bir genç kızdır.

Adrian Romanov, gerçek anlamı ile p*ç olan Adrian, Alexander'ın hayatına dahil olduktan sonra hayatı değişmiş ve şaşaalı hayata sahip olmakla birlikte şirket ortağı olmuştur aynı zamanda.

Jasmine, küçük yaşta çok acılar çekmiş geçimini garsonluk yaparak sağlayan ve genç yaşta anne olan bir diğer karakterdir.

Marcus, şirketi batmaya yüz tutmuş gençliğinde geçirdiği kaza yüzünden, yüzünde oluşan yara sayesinde toplum içine çıkmak istemeyen biridir.

Josephine Kensing, Babası yaşında adamla evlilik kurmuş, buz gibi duruşu ile insanlarla arasına mesafe koyan, (cemiyetin deyimiyle zengin avcısı) bir kızdır.

Daniel, Alexander Romanov'un şirketinde maaşlı bir çalışan ve aynı zamanda Jasmine'in abisidir.

George ise, Mirdland çiftliğinin sahibi ,Heaven'in dedesi ve aynı zamanda ebeveynidir.

Olaylar Alexander'in çiftliğe gitmesiyle başlar. Oraya varır varmaz Atlı kıza çarpmamak için samanlara çarparak yaptığı kazanın ardından hayatı bir anda değişir.
Ve aslında bambaşka bir adam oluşunun ilk adımını da orada atar bilmeden.
Çiftliği orayı satın almaları için gönderdiği çalışanlarını tüfekle kovalayan adam yüzünden alamamış ve Kendi gitmeye karar vermiştir.Lakin yine de bir türlü uzlaşmayan George Mirdland yüzünden Heaven 'i de alıp şehire gitmek zorunda kalmıştır. George Mirdland'ın çiftliği satmak için tek bir şartı vardır ve oda Heaven 'in 1 yıl boyunca kendi evinde ve yanında kalmasıdır.Şehire götürecek,şirketinden bir iş ayarlayacak, Heaven'e şehir hayatını empoze edecek, ona koca bulacak ve mutlu olması için elinden geleni yapacaktı.Eğer bu süreçte Heaven'e yakınlaşıp, bekaretine zarar verecek olursa çiftliğin tüm borçları kapatılmış bir şekide kızın üzerine geçecekti.
Alexander'ın bir yanı kızı götürmek isterken diğer yanı istemiyordu. Çünkü Kızdan etkilenmişti ama o sevemezdi, hissizdi tek düşündüğü kadınları yatağa atıp işini bitirmekti.
Lakin işler hiç de düşündüğü gibi gitmecek 32 yaşında ilk ve son kez Aşk onun kapısını çaldığında benliğinin içinde kaybolacaktı...

Heaven'in şehire gelmesiyle birlikte tüm işler altüst olacak ve başına gelmeyen kalmayacaktır..

Kitabı elinizden bırakmayı asla istemeyecek, okudukça doyamayacak,bitmesini hiiiiiiç istemeyeceksiniz..Romantik sevmeyen ben geceli gündüzlü 488 sayfayı çok kısa sürede bitirdim, bitirmekle kalmayıp tarzlarımın arasına ekledim.. Yazarımızın eline, yüreğine, AŞK'ına sağlıkk.. Kitap harika ötesiydii. Doymadım doyamadımm. Dizi izlesem bu kadar çok zevk almazdım emin olun..
Kitabı okurken içinde sanki ben yaşıyordum.
Olaylar, karakterler, mekanlar öyle güzel kurgulanmış ki okurken sayfalar elinizden akarken kitabın bittiğini anlamayacaksınız bile..

Kesinlikle ve mutlaka okumanız gereken bir kitap, şayet okumazsanız çok şey kaçırırsınız benden söylemesi :)))))))

Gözde KARADAĞ

angel uehera 
21 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aşkın en derinden, inkâr edildiği yerden ortaya çıkışı! Kendilerini ve birbirlerine duyduğu aşkı çığlık çığlığa ve sessizce inkâr etseler de, aşkları ortalığı yakıp kavuruyor!Alexander, hissiz, acımasız, yakışıklı, güçlü ve zengin… Daha küçücük bir çocukken öğrendi bütün bu özelliklere sahip olabilmeyi. O hislerini acımasızca rafa kaldırmış, kendi sonuna doğru ilerliyordu. Ama bilmediği, her sonun bir başlangıca gebe olduğuydu. Heaven karşısına çıktığında bütün inançları ters yüz olurken, kendi sonu birdenbire başlangıcı olduğunda ne yapacağını elbette bilemezdi.Heaven; masum, saf ve kırılgan bir papatya… Cennetten gelen bu sessiz melek, tüm korkularını kendine zırh yaparak kökleri ile tutunduğu topraklarında, Alexander'ın fırtınasına karşı direnirken, bir aşk ateşi yakmak için geldiğinde asla tek bir yananının olmayacağını bilemezdi.Var olmadığını zannettiği kalbi boğulurcasına çırpınırken soluksuz kalarak tekrarladı: "Hissetmiyorum, hissetmiyorum, hissetmiyorum…"

Kitap Böcüğü 
06 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aşk insanin bu dunyada nefes almasını sağlayan bir duygudur. Aşık olduğunuzda hayat daha anlamli ve daha özgürdür. Tüm dünyaya karşı gelecek her türlü zorluğa direnecek gücü bulur insan kendinde. Alexander, herkesin korktuğu, kadınların elde etmek için birbirleriyle yarıştığı, duygusuz, otoriter ve acımasız bir iş adamıdır. Peki bu adam aşk kapısını çaldığında o sert kabuğunu kırmayı başarabilecek mi? Geçmişi asla peşini bırakmazken, kaskatı kesilen kalbi yeniden atmayı başarabilecek mi? Bir erkeğin acımasız dünyasını ve sevdiği kadını içine hapsedişini okuyup bu adama sizde sahip olmak isteyeceksiniz.

Dilara Saral 
 01 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitap bence edebi yönünden çok okuyucunun duygusal istekleri üzerine kurgulanmış bir kitap. Benim kafa dağıtmak için açıp okuduğum bir kitaptı açıkçası ve beklentimi karşılamadı çünkü çok fazla klişeye yer verilmişti, ki bu dediğimi 2. Kitabı okursanız daha iyi anlarsınız. Evet kendini gösteren, ruh hallerini tasvirleyen güzel cümleler yok değildi ancak ben yetersiz buldum. Yine de ortada bir emek var yazara saygı duyuyorum, bunlar tamamen kişisel görüşlerimdir..

Esra Akgun 
03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Konusu gerçekten farklı bir kitap .Ve ister istemez insanı kendine çekiyor bu kitap . Sonuna kadar büyük bir merakla ve beğeniyle okudum . Sanırım bu da unutamayacağım kitaplar arasında ..

Kitaptan 1 Alıntı

Seda GÖKMEN 
25 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Var olmadiginı zannettiği kalbi bogulurcasina çırpınırken soluksuz kalarak tekrarladi:"Hissetmiyorum,hissetmiyorum,hissetmiyorum..."

Hissiz, Lemariz Müjde AlbayrakHissiz, Lemariz Müjde Albayrak