İki Cami Arasında Aşk 2 Kayıp Kafatası

6,5/10  (20 Oy) · 
75 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.061 gösterim
Rüyaların mimarı Koca Sinan...

Rüyalarından korkan bir adam, rüyalarının peşinden gidebilir mi?

...Nehir dolup taştığında aşk da coşar! Aşk ise bana göre tenden geçmedir! Aşk, bedeni aşıp ruhların ruh dünyasında bir olmasıdır. Bir olmayı başaran ruhları ise ancak ölüm ayırır.Aşkı bulanlar sadece rüyalarının peşinden gidenlerdir.

Lale ve Serkan, Sinan Araştırma Merkezi için çalışan iki araştırmacıdır. Onları bir araya getiren şey Mimar Sinanın kayıp kafatasının izini sürmek ve bu sır perdesini ortadan kaldırmaktır. Yaptıkları araştırma onları Mimar Sinanın gizemlerle dolu hayatında tarihi bir yolculuğa çıkaracak, eserlerindeki sırlara ve Yakupun Merdiveniyle arasındaki gizli bağlantıya götürecektir.

Hayatını kâbusa çeviren rüyaların peşinden giden Philip ise eski sevgilisi Sandrayla birlikte kendini hayallerinin şehri İstanbulda bulur, yolları yedi tepeli kentte Lale ve Serkanla kesişir. Rüyaların mimarı Koca Sinanın izlerini sürerken aşkın koridorlarında kaybolan bu dört arkadaşı Mimarın Merdiveni adlı tehlikeli bir tarikatın müritleriyle girecekleri amansız bir mücadele beklemektedir…İki Cami Arasında Aşk 2 "Kayıp Kafatası", modern zamanda Mimar Sinan ekseninde filizlenen modern aşkların, rüyalardaki sırların ve aşka çıkan zorlu basamakların hikâyesi...
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789751033000
 • Yayınevi:
  Sayfa6 Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 1/10 puan

Birincisini okuduğumdan dolayı 2.siinide aldım. Sevgili yazarımız ilk kitapta yeterince saçmalamadım, ikincisine daha özverili çalışayım demiş. Keşke zirvede bıraksa idi.