İplikçi Kirli İlişkiler Yumağı

9,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
769 gösterim
Bu kitabımda, başta Mehmet Eymür olmak üzere, siyaset, mafya ve istihbarat örgütlerinin kirli ilişkilerini okuyacaksınız. Dündar Kılıç, Alaattin Çakıcı, Abdullah Çatlı, Tarık Ümit, Dursun Karataş, Yeşil, Oflu İsmail, Abuzer Uğurlu gibi isimlerin; Mehmet Eymür, MİT, MOSSAD ve CIA ile bağlantılarını bulacaksınız. Keza; Mehmet Ali Ağca, Bekir Çelenk, Henry Aslanyan ve diğerlerinin de... Öyle ilginç ilişkilerle karşılaşacaksınız ki, "bu kadarı da olmaz" diyeceksiniz.

Misal; Dev-Sol/DHKP-C lideri Dursun Karataş'ın MİT'e kaydını yapan Eymür'ün, aynı zamanda "Dev-Sol'la mücadele etsin" diye Alaattin Çakıcı'yı da MİT'e aldığını göreceksiniz.
MİT'in dolandırılan paraları, iç edilen uyuşturucuları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Ergenekon sürecinde ifade veren ve Atatürkçüleri tutuklatmak isteyen, ancak Devrimci Karargâh davasında kendi tutuklanan Hanefi Avcı'nın çiftlik evinde bugünün Cumhurbaşkanı ve bakanlarına verdiği brifing ve daha bir çok ilginç dostluklarla karşılaşacaksınız.

Bu dostlukların getirdiği olaylara da tanık olacak; Mehmet Eymür, Tayyip Erdoğan, Tuncay Güney ilişkisi yanında Abdi İpekçi, Papa ve Uğur Mumcu suikatlerinin iç yüzleri ile karşılaşacak ve aydın cinayetlerinin katilleriyle tanışacaksınız.
Uğur Mumcu'nun yanısıra; Abdi İpekçi, Ümit Doğanay, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Çetin Emeç, Dr. Necip Hablemitoğlu ve diğer yurtseverlerin katillerinin, hainlerin işaret ettikleri zeminler yerine; kendi pisliğini örten kedi örneğinde olduğu gibi, örttükleri yerde aranmasının daha doğru olacağına ve kitabımın bunun başlangıcı kabul edileceğine inanıyorum...
-Ergün Poyraz/Silivri Cezaevi-
(Tanıtım Bülteninden)
Hichkas 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ergün Poyraz'ın kitaplarını severek okuyorum zaten. Bu kitabını da severek aldım ve okuyorum. Türkiye'deki kirli ilişkiler, siyasete bulaşmış entrikalar, belediye başkanları, bakanların mafya ile olan ilişkileri, mit, emniyet istihbarat hakkında bilgiler içermektedir. Tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

Hichkas 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Emire’nin anlatımlarının ardından Tayyip’in başkanı olduğu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB), HBB Televizyonu’na İETT’nin yani İstanbul’da yolcu taşıyan otobüslerin ne denli konforlu ve rahat ulaşım sağladığını anlatıyorlardı.

Reklamlar, adeta kamera şakası gibiydi. İstanbul Belediyesi’nin tarihinde kimsenin akıl edemediği bir şey gerçekleştiriyor, belediye otobüslerinin reklamları ile HBB Televizyonu’nun kasasına, İstanbul halkından kesilen vergiler hortumlarla akıtılıyordu. Oysa reklamlara verilen paralar ile İstanbul’un ulaşım sorunu çok kolay çözülürdü.

Reklamların ardından aynı kanalda yayınlanan “Ceviz Kabuğu” programına katılan Tayyip, bu kere kendisinin reklamını yapıyor, Kalkancı olayını unutturmaya çalışıyordu.

İplikçi, Ergün Poyrazİplikçi, Ergün Poyraz
Hichkas 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

HBB’de program yapan bir başka isim ise Nazlı Ilıcak’tı. Ilıcak o günlerde, bugün sövdüğü ve Ergenekoncu olmakla suçladığı Susurlukçuları TV’lere çıkarıyor, onların “Kahraman” olduğunu savunuyordu. Sadece bu kadar mı?”

Yazının devamını kitaptan okuyabilirsiniz. Emire isimli şahıs Ali Kalkancının (Namı diğer Cinci hoca) resmi nikâhlı eşi Emire Deniz Ersoy’dur.

HBB Televizyonu ise açılımı Has Bilgi Birikim olup Kadir Has ve ailesine ait şirketler tarafından, Star TV, Teleon, Show TV ve Kanal 6’nın ardından Türkiye’nin beşinci özel televizyonu olarak kurulmuştur. Kanalın adı Türkçe sözcüklerin baş harflerinden oluşmasına rağmen, kanal kendini “eyç, bi, bi” olarak tanıtmıştır.

İplikçi, Ergün Poyrazİplikçi, Ergün Poyraz