1000Kitap Logosu
İslâm Ahlâkı

İslâm Ahlâkı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET

Hakkında

592 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 16 sa. 46 dk.
Adı
İslâm Ahlâkı
Basım
Türkçe · Türkiye · Hakikat Kitabevi · Temmuz 2015 · Karton kapak · 9789759211955
İslâm dîninin güzel ahlâkına ulaşmak için kurtulmak gereken 40 kötü ahlak ve bunlardan kurtulma çarelerinin anlatıldığı bu kitâbda aynı zamanda (Mızraklı İlmihâl) diye bilinen Muhammed bin Kutbüddîn İznîki hazretlerinin kitâbı esas alınarak yazılan Îmân ve ibâdet bilgilerini içeren Cennet Yolu İlmihâli bulunmaktadır.
Fiyatlar
fiyat bulunamadı

Okurlar

Kadın
% 50.6
Erkek
% 49.4
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.8
10 üzerinden
106 Puan · 17 İnceleme
592 syf.
·
14 günde
·
1/10 puan
İslâm Ahlâkı
Kesinlikle okunmaması gerekiyor. Bir çuval fasülye düşünelim, faydalı besin fakat içinde bir taş var ki dişinizi kıracak cinsten. Allah muhafaza ilim alayım derken soru işaretlerine sebebiyet veriyor. Kesinlikle uzak durulması lazım. Öncelikle farz namazların beraberinde bulunan 12 revatip sünnetler sünnet-i muekkededir bu namazları Allah resulü hiç bir şekilde terk etmemiştir çok nadir acil bir durum olmadığı müddetçe devamlı kılmıştır. Hz. Peygamberimiz (s.a.s.) farz namazların öncesinde ve sonrasında sünnet namazları kılmış ve ümmetine de tavsiye etmiştir. Bundan dolayı vakit namazlarıyla birlikte eda edilen düzenli (revâtib) sünnetler imkânlar ölçüsünde kılınmalıdır. Hz. Muhammed (s.a.s.) bir hadislerinde, “Her gün sabah namazından önce iki, öğleden önce dört, sonra iki, akşamdan sonra iki ve yatsıdan sonra iki olmak üzere 12 rekât nafile namaz kılmaya devam eden kişiye, yüce Allah cennette bir köşk inşa eder.” (Müslim, Salâtü’l-müsâfirîn, 101) buyurmuştur. İkindi namazı ile ilgili olarak da “İkindiden önce dört rekât namaz kılana Allah merhamet etsin.” (Ebû Dâvûd, Tatavvu’, 8) demiştir. Bir başka hadislerinde de, “Kıyamet gününde kulun ilk hesaba çekileceği şey farz namazdır. Eğer bu namazları tam olarak yerine getirmişse ne güzel. Aksi hâlde şöyle denir: Bakın bakalım, bunun nafile namazı var mıdır? Eğer nafile namazları varsa, farzların eksiği bu nafilelerle tamamlanır. Sonra diğer farzlar için de aynı şeyler yapılır.” (Ebû Dâvûd, Salât, 151; Tirmizî, Salât, 193) buyurmuştur. Ayrıca şunu da demek isterim ki son zamanlarda sünnet-i seniyyeyi yavaştan insanların terk etmesini sağlama ve bir zaman sonra sünnet denilen fiiller ortadan kalkmasına çalışılmaktadır bu konuda uyanık olmalıyız Kişinin gücü ve zamanı varsa sünnetleri ihya etmelidir.
İslâm Ahlâkı
Okuyacaklarıma Ekle
592 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
~İslam Ahlakı Kitabı ~
Gazali gibi alimlerini ahlaki eserlerinden yararlanılarak hazırlanmış güzel bir kitap. Çok iyi, Ehl-i sünnet mezhebinde olanlar için iyi bir kitap. Çok değerli bilgiler içeriyor.
İslâm Ahlâkı
Okuyacaklarıma Ekle
592 syf.
·
106 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Altının Kıymetini Sarraf Bilir.
Selamun Aleyküm. Besmeleyle başlıyalım kitâba! Allah adı, en iyi bir sığnakdır. Ni’metleri sığmaz ölçü, hisâba, Çok acıyan, afvı seven bir Rabdır! . . . Kitâbı yazmağa (Besmele) okumakla başlamışdık. Son söz olarak da, Rabbimize hamd edelim: VELHAMDÜ LİLLÂHİ RABBİL ÂLEMÎN. Kitabı ; bu yukarıda kitapta da yazılı olan yazılarla başlayıp, bitirdim. Üst üste 106 gün boyunca kitabı elime almak nasip oldu.Yine bir Cuma günü başlamıştım , yine bir Cuma günü bitirdim. Bitirdim dediğime bakmayın.Bu kitabı belki çok daha iyi bir okur olarak 1 hafta da hatta daha ileriye gideyim 1 günde bile bitirebilirsiniz. Ama bu kitabın içindekinleri anlamanız , tatbik etmeniz için inanın ki ömrünüzü verseniz yeridir. (Bu kitabı bitirdiğim için rafa kaldırmıyorum, çünkü uygulamak ve öğrenmek için daha çok zamana ihtiyacım var.) 40 tane kötü ahlâktan , abdeste ; namaz konusundan, İslamiyetin kurallarına kadar bir çok konuyu yazar tercüme etmiş ve bu kitabı sunmuş. İyiki de böyle bir kitabı okumak bana nasip oldu.Tüm samimiyetimle söylüyorum ; muazzam bir kitap. Hakikat Kitabevi'nin sunmuş olduğu 14 büyük eserden, çok şükür birini daha bitirdim. Kitabın maddi boyutuna değineyim. Kitap 592 sayfadan oluşuyor ve sadece 8 TL. Diğer 13 eser ile birlikte alırsanız 80 TL fiyatı var.Kitapların İngilizce,Rusça vb. dilleri de mevcut. Ben kitabı merak ettim ama para vermek istemiyorum derseniz ; okumanız için size birçok sebep sıralayabilirim. 1- Ücretsiz olarak Kitabı ister .pdf olarak ister , ister epub olarak , ister mobi formatlarıyla okuyabilirsiniz. 2- Ücretsiz olarak, buradan görmenize rağmen okumayı çok fazla sevmiyorum derseniz, tüm kitabı sesli olarak dinleyebilirsiniz. 3- Kitaplar elime geçsin istiyorsanız iletişim bilgilerinden kendilerine ulaşırsanız eminim ki müsaitlik durumlarına göre sizlere Ücretsiz göndereceklerdir.(Sosyal Medya'da birçok bağımlı ve bağımsız hesaplarda buna destek veriyor) Bu değerli bilgileri Türkçe kitap haline getiren Hüseyin Hilmi Işık efendiden , bu kitabın hizmetini veren tüm çalışanlardan ALLAH bin kere razı olsun.
İslâm Ahlâkı
Okuyacaklarıma Ekle
%92 (525/568)
·
5/10 puan
Kitap güzel içinde sayısız bilgi var ama konudan çok uzaklaşıyor misal konu su içme adabı ama aynı başlık altında konu cenaze adabına geçiyor. 4 ders kitabının konuları karışık bi şekilde bi kitapta birleştirilmiş gibiydi okurken zorlandım. Keski biri bu kitabı alsa guzelcene tekrardan gözden geçirse, düzenlese hem daha çok kişiye ulaşmış olur.
İslâm Ahlâkı
Okuyacaklarıma Ekle
592 syf.
·
17 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Kitap dinini bilmeyen için yol gösterici bir kitap olmuş.. Her seyi açık açık anlatmış.Ailesinden dini eğitim almayanlar için birebir denilebilecek kitap türlerinden bir kitap bence.. begendim
İslâm Ahlâkı
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.