·
Okunma
·
Beğeni
·
1035
Gösterim
Adı:
Kalbin Gölgesi
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053438977
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Thief of Shadows
Çeviri:
Nalan Yüce
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
"Yaratıcı, duygusal, etkileyici… Hoyt'un masalsı bir anlatımla aktardığı nefes kesici aşk hikâyesi okurları şaşkına çevirecek."
-Publishers Weekly-

Maskeli Bir Adam
Winter Makepeace çifte yaşam sürmektedir. Gündüzleri bir yetimhanenin disiplinli müdürüdür ancak geceleri ayın gökyüzünde yükselmesiyle koruyucu, hâkim ve kaçak St. Giles Hayaleti olarak sokaklara iner. Hayalet yaralanmışken güzel bir aristokrat tarafından kurtarıldığında Winter iki dünyasının çarpışmak üzere olduğunun farkında değildir.

Tehlikeli Bir Kadın
Leydi Isabel Beckinhall zorluklarla başa çıkmaktan zevk alan biridir. Ama yetimhanenin soğuk ve mesafeli müdürüne sosyete kurallarını öğretmek zorunda kaldığında genç adamın gözlerinin neden bu kadar tanıdık, dudaklarınınsa bu kadar çekici geldiğini çözemeyecektir.

Göz Ardı Edemedikleri Bir Tutku
Isabel ve Winter gündüzleri iradelerini çarpıştırır. Geceleriyse tutkuları ortaya çıkar… Fakat St. Giles'taki küçük kızlar ortadan kaybolmaya başlayınca Winter intikam peşine düşer. Bunun içinse her şeyi feda etmesi gerekebilir; yetimhaneyi, Isabel'i, hatta hayatını bile…
(Tanıtım Bülteninden)
384 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Elizabeth yine yapmış yapacağını . Seri harikaydı en en önemli kişi yetimhane sahibi ve hayalet koruyucu Vinterin hikayesiydi oldukça iyiydi .
Isabel ise yaralı bir kuş misali düştü Vinterin ellerine:)
Bu serinin devamı olmalı kesinlikle çok iyi bir seri Elizabeth zaten dalında harika
384 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Maiden Lane serisinin dördüncü kitabıdır. Erkek karakterimiz gündüzleri yetimhane yöneticisi geceleri ise kötülüklere karşı duran yiğit mi yiğit Zorro tadında bir kahraman olan St. Giles hayaletidir. St. Giles'ta küçük kız çocuklarının kaçırılması olayı patlak verince hayaletimiz derinlemesine araştırmaya başlar ve işin ucu bir kaç soylu adama dokunur. Bu sırada yetimhanenin yönetimine karışan leydiler tarafından kovulma tehlikesi yaşar. Ancak güzel ve olgun bir leydi olan kadın karakterimiz bunun olmaması için elinden gelen yardımı fazlasıyla yapacaktır. Erkek karakterimiz için bu durum ne kadar dikkat dağıtıcı olsa da mutluluk kaynağıda olacaktır.
384 syf.
·Beğendi·9/10
Canım Elizabeth'ten yine güzeller güzeli bir hikaye... Bu serideki bağlantıyı, karakterleri ve macerayı çok seviyorum. Tarihi kurguların masalsı havasına karışan o gizem unsurları harika işlenmiş. Son sayfaya kadar merak ederek okuyorsunuz. Ayrıca bir sonraki kitap hakkında yapılan girişleri de oldukça yerinde. Kendimi tutmasam hepsini arka arkaya okurum.

Winter gündüzleri disiplinli bir yetimhane müdürüyken geceleri suçluların peşinde koşan maskeli St. Giles hayaletidir. Bir gün yaralanır ve Dul Leydi Isabel tarafından kurtarılır. Isabel maskesini hiç çıkarmadığı bu yaralı adamı tedavi ederken bile teninin tenine değişiyle alev alev yanmıştır. Her şeyden habersiz bir şekilde Winter'a sosyete adabını öğretmeye karar verdiğinde Hayalet ile tesadüfi bir şekilde çok fazla karşılaşmaya başlar. Leydi Isabel Hayaletin gizemini çözerken Winter bu çekici kadına karşı koymakta zorlanmaya başlar. St Giles'ta küçük kızlar ortadan kaybolmaya başladığında Winter her şeyi riske atarak kötü adamların peşine düşer. Fakat aşk bazen insanın ölmesine bile izin vermeyecek kadar inatçıdır.

"Belki de kilit altında tutmaya değecek hiçbir şeyim yoktur?" dedi Isabel. Dikkati dağılmıştı.
Winter ona kaşlarının altından parlayan gözleriyle baktı. "Kendin varsın."
384 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Birazcık spoiler içerir.

Aranızda bana Winter'ı bulacak olan kimse var mı? Yok yanlış oldu bu soru, adamın nerede yaşadığı belli. Beni St. Giles Yetimhanesi'ne götürecek olan kimse var mı acaba?

Bu nasıl bir kitaptır sayın okuyucular? Elizabeth yine coşmuş. Resmen aşk yaşadım kitapla!

Winter, Isabel siz ne tatlıydınız öyle! Resmen mıncırasım geldi şu ikiliyi! Yazarın oluşturduğu en efsanevi çift Silence-Mickey desem çoğunluk kabul eder. Buna katılmama rağmen serideki favorim Winter-Isabel olacak benim için.

Kitap beklediğime kat kat değdi. Yazar son 3 kitabında komedi dozunu arttırmaya başladı. Çiftimizin atışmaları, yetimhane çocuklarının komik diyalogları baya eğlenceliydi. Özellikle fare olayında baya kahkaha attım :D

Isabel, serinin önceki kitabı olan Saklı Şehvet'te ilk kez karşımıza çıkmıştı. Kendisini ilk başta fazla sevmemiştim çünkü Winter'ıma sürekli sataşıyordu ve biraz soğuk gelmişti bana. Yine de ondan 2. Silence vakası bekliyordum. Malum Silence'ı da fazla sevmemiştim ama kendi kitabında hayran kalmıştım. Isabel'e ise aşık oldum. *_* Isabel, daha ilk düşüncesinde ve çıkardığı seste beni baya güldürdü. :D Kitabı okurken Winter'a sataşma konusunda Isabel'e hak verdim. Ben de olsam odun görünümlü Winter'a sataşırdım :D Lakin sanmayın ki Isabel sadece alaycılıktan ibaret. Kitap ilerledikçe geçmişi baya yüreğimi parçaladı. En çok istediği şeye hiçbir zaman kavuşamayacak (tabi yazar ilerleyen kitaplarda son dakika sürprizi yapabilir).

Winter, benim için ilk kitaptan beri en merak ettiğim karakter olmuştur. Hatta Silence'dan daha daha fazla. Çünkü Silence-Mickey'in karakterlerinden çok yaşanacakları merak ederdim. Winter'ı ise deli gibi tanımak istiyordum. Kitap bitti, Winter'ı baya baya tanıdım yalnız ben şimdi hikaye sonrasındaki Winter'ı da tanımak istiyorum. Bana Winter'ı tarif et deseniz şunu söylerim:

Kendisi Algida'nın Winner dondurması gibi dostlar. Dıştan sert gözüken ama içinde sürprizler barındıran, acı ve tatlı dengesi bulunan bir erkek. Tesadüfe bakın ki dondurmanın ismi de Winter ile çok uyumlu :)

Winter, Winter, Winter. Sen ne inanılmaz bir insansın. Onun tek istediği adaletli ve eşit bir dünya. Madem yaşadığım yer bunu sağlayamıyor, ben neden yapmayım doğrultusunda gitti ve asla amacından sapmadı. Sanırım bu misyonundan dolayı insanlara karşı fazla sıcakkanlı olamıyor. Bunu en çok çocuklara karşı gösterdiği ilgide gördüm. Aslında Winter hepsine deli gibi sevgi gösterebilen ama birini diğerlerinden fazla seversem burada istenmiyorum diye düşünmesinler diye bu hislerini kendine saklamak zorunda kalmış. Buradan kısaca onun ne kadar ince düşünceli olduğunu öğrenmiş oluyorum.

Winter bir Doğrucu Mahmut arkadaşlar. Her ne düşünüyorsa direkt olanı söyler. Öyle lafı süslemek, konuyu uzatmak hiç ona göre değil. Öyle olanlara da acayip kıl. Bu onda bayıldığım 2. özellik. İlki yukarıda anlattığım inceliği.

Bir de kitap okumayı seviyor. YAAAAAA! Bir zaman makinem olsa, Isabel'den önce ben kapsam şu adamı *-*

Fakat bu sonsuza kadar böyle gitmeyecek tabi. Karşısına Isabel isimli bir deli çıkıyor ve adama yeni özellikler ekliyor. Örneğin hiç yapmadığı şey olan alaycılık. Isabel laf soka soka adamı da kendine benzetti :D

Ayrıca Winter bir yönüyle diğer aşk kitabı erkeklerinden ayrılıyor. Bilirsiniz, bir aşk kitabında erkek zamanında çok canlar yakmıştır. Peki Winter mı? Isabel'den önceki tek tecrübesi 17 yaşındayken bir kızı öpmüş olması o kadar. Yani Winter bir bakir. Gel de iyice bağlanma şu adama. Cinselliği yeni tatmasından olsa gerek bir yerden sonra Winter resmen sapığa bağladı. Isabel ile 2 sevişti, sonrasında beyfendi pozisyondan pozisyona atlamaya başladı :D

Biraz da onun 2. karakteri hakkında 1-2 kelam edeyim. Bildiğiniz gibi Winter, St. Giles Hayaleti. Hayalet, onun biraz daha özgür olduğu bir kişilik. Adalet ve eşitlik sağlamasında en büyük yardımcısı. Fakat en büyük korkusu bu maceracı ruha fazla kapılmak. Çünkü içinde biriken şiddet duygusunu bir gün bastıramayacağından çok korkuyor. Kitap St. Giles Hayaleti'ni anlatınca macera bekleyenlere şimdiden söyleyim. Hayalet daha çok keyifli kovalamacalar içinde.

Sondaki kısımda benim muslukları resmen açtı. Ki ben kitaplarda ağlamayı hiç sevmem. Şu ana kadar Julia Quinn-Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Teresa Medeiros-Unutulmaz Öpücük kitaplarında baya ağlamıştım. Kalbin Gölgesi tam anlamıyla ağlatan 3. kitap oldu. Canım yaaaa, nasıl da mutluydu. Helal olsun Isabel, aşık olduğum adamı ilah yaptın.

Yeminle yazar beni paramparça etti Winter ile. Bu kadar güzel düşünceli bir erkek daha gelmez. (belki Godric biraz yaklaşabilir diye düşünüyorum)

Kapaktaki Winter'ı görmek isterseniz resmi blogumda var. Adam resmen taş. *-* *-*

Öhöm! Godric demişken, sıradaki kitap onun olacak. Godric'i şu ana kadar sadece 1. kitaptan azıcık biliyorum ama orada kendini baya sevdirdi kerata, kim bilir bu duygusal adam kendi kitabında nasıl da beni boğacak duygulara. (kerata dediğime bakmayın, koskoca adam). Ve Artemis. Ah, şu kadın! Bu kitapla azıcık daha tanıdım Artemis'i. Şimdiden böyleyse kendi kitabını düşünemiyorum bile. Size söylüyorum, sessiz görünen Artemis kendi kitabında resmen bomba yaratacak. (at fav bekle)

Yazarın seriyi bitirmesine 2 kitap kaldı. Benim merak ettiğim acaba yazar Mary Withsun ve Joseph Tinbox karakterleri için kitap yazacak mı? Çünkü bu ikisi seride çok önemli yer kaplıyor. Belki Mary final kitabının baş karakteri olabilir ve olursa harika olur, Joseph bir kitapta olursa veya olmuşsa 2. çift olarak yer alır. Joseph'te sanki romantizm işareti aldım ama ne olur bilinmez.

Evet, kitap yorumu oldu karakter tanıtımı ama dayanamadım :D Winter olur da Isabel'i bırakırsan nereye bakacağını ben sana gösteririm :D

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...n-golgesi-yorum.html
384 syf.
·Puan vermedi
Seride en sıkıldığım kitap bu oldu. Alıştığımız romancelerdan farklıydı. Isabel winter'dan altı yaş büyük. Ayrıca winter bakir ek olarak oldukça fakir bir erkek. Winter'ın hayalet kısımları güzeldi. Ama kitap çok akıcı değildi.
Sosyal maskeni gittiğin balolarda, davetlerde ve arkadaşlarını ziyarete gittiğinde takabilirsin ama yalnız olduğumuzda burada ikimiz başbaşa kaldığımızda bana şu sözü vermeni istiyorum: Ne kadar çirkin olduğunu düşünürsen düşün, bana daima gerçek yüzünü göstereceksin. Budur bizim gerçek mahremiyetimiz; seks değil, birlikte olduğumuz zamanlarda birbirimize gerçek yüzümüzü gösterebilmemizdir önemli olan.
Ancak ne yazık ki dünya, insanların başkalarını, onların yaptığı iyiliklerle değil de, kendi akıllarından ve kalplerinden geçen kötülüklere göre değerlendirdikleri bir yer haline gelmişti.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kalbin Gölgesi
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053438977
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Thief of Shadows
Çeviri:
Nalan Yüce
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
"Yaratıcı, duygusal, etkileyici… Hoyt'un masalsı bir anlatımla aktardığı nefes kesici aşk hikâyesi okurları şaşkına çevirecek."
-Publishers Weekly-

Maskeli Bir Adam
Winter Makepeace çifte yaşam sürmektedir. Gündüzleri bir yetimhanenin disiplinli müdürüdür ancak geceleri ayın gökyüzünde yükselmesiyle koruyucu, hâkim ve kaçak St. Giles Hayaleti olarak sokaklara iner. Hayalet yaralanmışken güzel bir aristokrat tarafından kurtarıldığında Winter iki dünyasının çarpışmak üzere olduğunun farkında değildir.

Tehlikeli Bir Kadın
Leydi Isabel Beckinhall zorluklarla başa çıkmaktan zevk alan biridir. Ama yetimhanenin soğuk ve mesafeli müdürüne sosyete kurallarını öğretmek zorunda kaldığında genç adamın gözlerinin neden bu kadar tanıdık, dudaklarınınsa bu kadar çekici geldiğini çözemeyecektir.

Göz Ardı Edemedikleri Bir Tutku
Isabel ve Winter gündüzleri iradelerini çarpıştırır. Geceleriyse tutkuları ortaya çıkar… Fakat St. Giles'taki küçük kızlar ortadan kaybolmaya başlayınca Winter intikam peşine düşer. Bunun içinse her şeyi feda etmesi gerekebilir; yetimhaneyi, Isabel'i, hatta hayatını bile…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 46 okur

  • Hmyr kgn
  • Fatmanur KARAKIZ
  • Büşra ölmez
  • Aksoy Aksoy
  • sibellla
  • nazcan demir
  • Seçil Aygül
  • Suzan M.
  • Gizem
  • Nur

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%13 (3)
9
%26.1 (6)
8
%39.1 (9)
7
%17.4 (4)
6
%4.3 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0