Kan Dökülecek

6,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
514 gösterim
Para hırsı ve yozlaşmanın klasik hikâyesi Eric Schlosser Pulitzer ödüllü yazar, 1927 yılında yazmış olduğu bu kitapta, 1920'li yıllardaki para hırsı, yozlaşma ve sınıf farklılıklarının dikkat çekici hikâyesini anlatıyor. Senatörler, petrolcü iş adamları, Hollywood film yıldızları ve tarikat liderlerinden oluşmuş bir tören alayı ile okuyucuya o dönemden kalma bir şölen yaşatıyor. Sinclair'ın destansı romanı, Amerikan sosyal adaletsizlikleri hakkında yazılmış romanlar arasında yazarı en üst seviyelere taşımıştır. En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü En İyi Kurgu Oscar Ödülü Muazzam bir çalışma. The Nation Ustadan bir başyapıt. Maxim Görkemli ve usta işi bir roman. Harry Knowles Yazardan anıtsal bir eser. Stephen Pizzallo Eleştirmen Zekâsı, dokunaklığı ve gerçekliğiyle okuduktan sonra bile elinizden bırakamayacağınız bir başyapıt. Scott Weinberg EleştirmenGüney Kaliforniya yaşantısından etkileyici bir panoramanın, usta bir yazarın kaleminden anlatılmış hikâyesi.
The New Republic
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2008
 • Sayfa Sayısı:
  546
 • ISBN:
  9786050081008
 • Orijinal Adı:
  Oil - There Will Be Blood
 • Çeviri:
  Kerem Çorbacıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · 7/10 puan

Orijinal adı Petrol olan romanda yazar, 20.yüzyıl başlarında Amerikan petrol şirketlerindeki olaylardan yola çıkarak, vahşi kapitalizmin acımasız yüzünü bizlere sunuyor. Akıcılığıyla, insanı içine alan anlatımı ve olaylarıyla tavsiyeye değer bir eser...

Kitapla ilgili 1 Haber

Sabahattin Ali’yi Solcu Yapan Kitap ”Oil” - Petrol
Sabahattin Ali’yi Solcu Yapan Kitap ”Oil” - Petrol Sabahattin Ali’yi Solcu yapan, kendi deyimiyle; ‘İnsan, namuslu bir insan mutlaka solcu olmalı’ dedirten Kitap: "Oil - There Will Be Blood" Petrol - Kan Dökülecek...!