Kara Cadı The Cousins O'Dwyer Trilogy 1

7,1/10  (12 Oy) · 
27 okunma  · 
1 beğeni  · 
1.107 gösterim
İlgisiz anne babası yüzünden Iona Sheehan, adanma ve kabul edilme özlemi duyarak büyür. Büyükannesinden her ikisini de nerede bulacağını öğrenir: yemyeşil ormanlar, göz kamaştıran göller ve efsanelerle dolu bir ülkede.
İrlanda.

Iona bir at çiftliğinde iş bulduğunda, işletmenin sahibi olan Boyle McGrath ile tanışır. Bir kovboy, bir korsan ve vahşi bir kabile savaşçısı gibi görünen Boyle, Iona'nın en büyük üç fantezisinin birleşimidir.

Iona burada kendisi için bir yuva kurabileceğini -ve bu Boyle'a sırılsıklam âşık olmak anlamına gelse de- hayatını dilediği gibi yaşayabileceğini fark eder.

Ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Iona'nın ailesine yüzyıllardır musallat olan ve mağlup edilmesi gereken kadim bir kötülük vardır. Umut ve sevgi için aile ve arkadaşlar hem birbirleriyle hem de birbirleri için savaşacaklardır…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9789944828888
 • Orijinal Adı:
  Dark Witch
 • Çeviri:
  Nil Bosna
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
 26 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

İlk 100 sayfasını okumakta zorlandım ama bu yazardan veya hikayeden değil benim odaklanmakta sorun yaşamamdan ötürüydü. Buna rağmen hikaye oldukça ilginç başlıyor. Kitabın isminin Kara Cadı olmasına rağmen, açıkçası bu kadar sihir beklemiyordum. Nora Roberts birkaç kitabını okuduğum bir yazar. O okuduğum kitaplara dayanarak bu şekilde fantastik bir dünyayla karşılaşacağımı hiç beklemiyordum. O yüzden biraz şaşırdım ve bocaladım ama fantastik kitapları sevdiğim için okumakta sorun yaşamadım. Yazarın bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim hatta.
Karakterlerden oldukça etkilendim. Birbirleri ile olan iletişimleri, yakınlıkları, arkadaşlık, dostluk ve kardeşlikleri kalbimde bir yere dokundu. Sımsıcak bir duygu hissetmeme neden oldu. Kitabı okurken karakterler arasındaki ilişki beni hem etkiledi hem güldürdü. Hikaye bana göre ayrı bir heyecan.
Bu kitabı okumayı sevdim ve serinin devam kitaplarını da okumak için sabırsızlandım ama tekrardan söylemem gerekirse fantastik sevmeyen biri kesinlikle okumamalı. Ne saçmalıyor bu diyebileceği çok nokta olacaktır ama sevenler için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap. Tüm o ritüeller, çemberler, elementler bana P.C.Cast'ı anımsattı. O yazarı sevenler için de ayrıca tavsiye edebilirim.

fatma eren 
02 Ağu 00:56 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Kitabın geneline bakarsak konu bakımındanda içerik bakımındada oldukça güzel ve kaliteli. Fakat yinede kitabı okurken bi akıcılık bi heyecan hissedemedim. Bunun serinin ilk kitabı olduğu için olayları anlamamıza yönelik yazılmış olduğunu düşünüyorum ve diğer kitapların daha heyecanlı olacağına inanıyorum.
Giriş kısmı olayların nasıl başladığını açıklamak için yıllar öncesinin anlatımıyla başlıyor, bu kısmı açıkçası bayağı sevdim. Kitabın beğendiğim diğer yanıysa bazı fantastik kitaplardaki gibi büyüye az yer verilmiş olmamasıydı. Yeni büyüyle tanışan karakterimiz adım adım büyüyü öğrendi.

Ebru Verity 
14 Oca 00:11 · Kitabı okudu · 103 günde · 10/10 puan

1000 kitap üyelerinden Sevgili Fatoş Çetiner e tavsiye için çoookk tşk. Nora Roberts uzun yıllardır severek okuduğum bir yazardı. Bu tarz bir kitabı ile ilk defa karşılaştım. İkinci kitap sırada beni bekliyor.

arzu amaç 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İrlanda'nın büyülü atmosferinde geçen ve ülkenin efsanelerinden etkilenen yazarın üçlemesinin ilki olan hikayede Amerika'dan gelen kahraman, kuzenleri ile yaşamaya başlar. Ailede nesilden nesle aktarılan bir cadılık olduğunu ve bir düşmana karşı diğer iki kuzeni ile birlikte savaşması gerektiğini öğrenen Iona aynı zamanda aşkı da keşfeder. yazarın takipçilerinin kaçırmaması gereken bir roman.

Merve Aslankılıç 
17 Oca 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu kitabı uzun zaman boyunca okumaya çalıştım. Bitirmem bayağı uzun sürdü. Bunun nedeni ise kitapta beni çeken bir merak unsurunu bulamamam. Yazarın yazım tarzı, konuyu işlemesi çok güzel olsa hiç "şu ne olacak acaba, hemen okuyup bitirsem" diye bir düşüncem de olmadı maalesef. Ancak bu serinin ikinci ve üçüncü kitabını merakla beklemediğim anlamına da gelmiyor. Ne olursa olsun seriyi bitirmekte kararlıyım!

Nurhan Işkın 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Diğer kitaplarına göre biraz vasat bir eser olmuş.Ama aşk ,Nora Roberts'in kaleminde her daim büyüleyici,temelleri bu kitapta atılan aşkın devamı ikinci kitap için merak konusu.Ben keyif ile okudum

Yummy Kitap Yorum 
 24 Oca 13:54 · Kitabı okudu · 4 günde · 4/10 puan

Fazla lafı uzatmaya gerek yok lakin anlatsam nereden başlarım bilmiyorum.Sevemedim. Okumasam da hatta almasam da olurmuş.

(Kendi tarzında dört veriyorum.)

Kitaptan 4 Alıntı

Fatoş Çetiner 
26 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Kendini değiştirmenin başka bir konu olduğunu, bir erkek için değişmenin ise zayıflık ve aptalca olduğunu."

Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 200)Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 200)
Fatoş Çetiner 
26 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"İstiyor musun? Yani aşık olmayı?"
"Bir gün, elbette. Güzel, akıllı ve iyi huylu, seksi bir tanrıça bir gün bu kapıdan girecek. Mutfakta eşsiz olan teyzem Fiona gibi yemek yapacak, barda bardak bardak bira içmekte benle yarışacak ve benimle şahin gezisine çıkmaktan zevk alacak."
"Çok fazla şey istemiyormuşsun."
Connor yosun yeşili gözleriyle ona baktı. "Hayatın ne vereceğini asla bilemediğimize göre, neden her şeyi istemeyelim?"
"İyi bir noktaya değindin."

Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 310)Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 310)
Fatoş Çetiner 
26 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Onu daima burada istiyorum. Sonra istememem gerektiğini düşünüyorum ama yine istiyorum."

Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 313)Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 313)
Fatoş Çetiner 
 25 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Her zaman yeni şeyler dener, yeni riskler alırdı, bunlar hedefleriydi. Bekle ve gör ise hatırlayabildiği kadarıyla annesiyle babasının düsturuydu. Şimdi yalnızca şimdide yaşanırdı.
Ve aklına bu gelince, bavullarını açıp yerleştirmeyi yarına kadar bırakmaya karar verdi. Ya etrafı gezmeden uykusunda ölecek olursa?

Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 58)Kara Cadı, Nora Roberts (Sayfa 58)